Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

nydar planujesz podać parametry powietrza w domu przy twoim rozwiązaniu WM? jak z co2? i ogólne odczucia domowników np. po nocy

 

Planuje wykonanie badania powietrza ale CO2 niejako przy okazji.Obawiam się innych ,,dodatków" w powietrzu.Co do odczuć.Jakie mogą być odczucia kogoś co się przeprowadził z blokowiska do lasu.Na pewno nikogo głowa nie boli i nie jest senny..Wchodząc do domu po pracy nie czuć dziwnych zapachów.Normalny zapach przewietrzonego pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie na 3 osoby idzie całej wody 10-12m3 miesięcznie. Nie wiem ile z tego jest CWU, grzeję ją do 47*.

Odnośnie prysznica. Ja osobiście bardziej go wolę niż kąpiel w wannie, żona na odwrót. Natomiast od dwóch miesięcy mam rękę w gipsie i niestety tylko wanna mnie ratuje. To tak odnośnie dla tych, co nie planują wanny w domu. Ale szczerze mówiąc to już tęsknie za prysznicem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Was z tymi 30tys.zł ? Ja za swoją zapłaciłem 16tys.zł ;)

Podgrzanie wody kosztuje wg mniej optymistycznych danych o 2,5 raza mniej niż bezpośrednio prądem :)

W moim przypadku czyli roczne zużycie ok.4500kWh daje zużycie 1800kWh.

W złotówkach będzie to odpowiednio 1800zł i 720zł czyli o ok.1tys.zł mniej :)

 

 

To solary się bardziej opłacają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matka Ziemia nie płaci mi uposażenia i nie ona płaci mi za rachunki za użytkowanie domu...

Podobnym sposobem czyli przez cwu zniknął j-j,wielce obrażony.

Chcecie się chwalić niskimi rachunkami za użytkowanie domu,podawajcie również zużycie na cwu,łącznie z tym gdzie się kąpiecie bo wychodzi na to,że jest to podstawa bo wychodzi na to,że ludzie z domów 2,3 litrowych kąpią się głównie w hotelach na delegacjach a pozostała rodzina u rodziców...

Inaczej będzie to baaaardzo sztuczne i mało związane z prawdziwym zużyciem energii w domu.

 

wiec żeby nie było ....

moje podliczniki do CWU i WM

16 pazdziernika

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=151921&d=1354448607

 

30 listopada

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=151914&d=1354448268

 

01 grudnia

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=151917&d=1354448285

 

podlicznik po lewej jest od CWU - 140 l grzane do 65 stopni 2x dziennie w taniej taryfie

po prawej od WM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To solary się bardziej opłacają.

Naprawdę ? Solarami także można ogrzewać dom w zimie ?

Zbiją zużycie na ogrzewanie z 5000kWh na 2000kWh w sezonie ?

W złotówkach będzie to odpowiednio z 2000zł na 800zł czyli kolejny 1,2tys.zł do przodu.

Bo maszynka za 16tys.zł to robi ;)

Razem z cwu nazbiera się tego ok.2300zł rocznie mniej od grzania bezpośrednio prądem.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo maszynka za 16tys.zł to robi ;)

Razem z cwu nazbiera się tego ok.2300zł rocznie mniej od grzania bezpośrednio prądem.

 

koszt standardowej 140 l maszynki to 599 zł , montaż we własnym zakresie lub za 50-100 zł

zużycie za caly listopad 2+2 (w tym noworodek) 154,2 kWh co daje rocznie poniżej 2000kWh

 

......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zużycie za caly listopad 2+2 (w tym noworodek) 154,2 kWh co daje rocznie poniżej 2000kWh

 

......

z tym się w pełni zgodzę bo taka jest przeciętna w normalnie użytkowanym domu...

ja mam prawie połowę mniej z wiadomych powodów ...

te 4000kwh to tylko dla Arturo ...:yes:

no..., może jeszcze paru innych co muszą jakoś uzasadnić ekonomicznie zakup PC czy solarów ...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
z tym się w pełni zgodzę bo taka jest przeciętna w normalnie użytkowanym domu...

ja mam prawie połowę mniej z wiadomych powodów ...

te 4000kwh to tylko dla Arturo ...:yes:

no..., może jeszcze paru innych co muszą jakoś uzasadnić ekonomicznie zakup PC czy solarów ...:cool:

Poniżej moje rozliczenie za wodę,wychodzi średnio 12m3 miesiąc i 400l/dobę:

Scan0018.jpg

 

Nie wiem ile jest w tym cwu ale spłuczkę mam nastawioną na min. i nie chodzę co godzinę ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie moczenie się w wannie jest dla mnie komfortowe,ostatnio żona zakupiła specjalne różyczki zapachowe,które rozpuszczają się w wodzie ;)

Czyżbyście nie znali tego uczucia ?

W wannie przemyślam sobie na spokojnie plany na dzień nastęny,bez stresu,gorąca woda i takie tam :)

 

Wiesz Arturo tak żebyś wiedział jeśli moczysz cię codziennie z tymi "różyczkami" + szampon + żel to wiesz ile chemii wchłaniasz poprzez skórę do swojego organizmu, a potem wszyscy się dziwią że mają jakieś raczysko czy co innego. A z czego to się bierze! Niezłą chemiczną masz zupę! Dlatego twierdzę że prysznic jest zdrowszy. To tak bez złośliwości, przemyśl to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej moje rozliczenie za wodę,wychodzi średnio 12m3 miesiąc i 400l/dobę:

 

Nie wiem ile jest w tym cwu ale spłuczkę mam nastawioną na min. i nie chodzę co godzinę ;)

 

moje za ten sam okres 19,59m3 i 217 L na dobę...

czyli za wodę płacę o połowę mniej od ciebie :yes:

 

żeby było ciekawiej ...

od 1,07, 2012 do 2,12,2012 czyli pięć miesięcy z mojego bojlera ( 80 L ) zostało pobrane 7087 L wody co daje średnio ok. 47 L na dobę ...

 

 

 

i co mam sobie pompę kupić żeby coś udowadniać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę jeszcze parę groszy w związku z wentylacją:

Dlaczego tutaj - z prostego powodu - jedynie posiadacze mało litrowych domów skręcają swoją WM prawie do zera.

Brawo też to zauważyłem ...

Dla tego do obliczeń przyjmuję 300 metrów sześciennych powietrza na godzinę w jedną stronę łącznie 600

300 wdmuchiwane i 300 wywiewane ... dla tego że jak się strumienie wentylacyjne równoważą to nie ma strat...

ile tego jest koło 8 watów na stopień grzebałem pół dnia aby ten wzór wydobyć na to jak to się liczy itp...

bo w programach OCZ czy jakoś im tak jak to wodotryski mają

widzisz nic nic nic ... suche liczby.

 

Wiecie co zastosował bym pompę ciepła taką jak Arturo 72 ale potrzeba mi jeszcze jednego spólnika lub dwóch co mają takie domostwa.

co jest nie realne :(

dla tego każdy przypadek jest indywidualny... stąd nie narzucam nikomu rozwiązania do grzania ciepłej wody.

Jak by ktoś zauważył to tylko rozważam swój przypadek ..

Nie zastosuje kolektora pod dachowego dla tego że;

ścianę szczytową mam do południa. Od zachodu jest już cień i to nie jest to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczytowa południowa ściana to dobra ściana.Można zrobić kolektorek bardzo wydajny na wczesną jesień i wiosnę.Bardziej wydajny od dachowego w tym okresie.W lecie tej energii jest i tak za dużo,więc niekorzystny kąt jest nieistotny.Niejako w bonusie może chodzić na grawitacji.Wtedy dopiero copem błyśniesz.:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczytowa południowa ściana to dobra ściana.Można zrobić kolektorek bardzo wydajny na wczesną jesień i wiosnę.Bardziej wydajny od dachowego w tym okresie.W lecie tej energii jest i tak za dużo,więc niekorzystny kąt jest nieistotny.Niejako w bonusie może chodzić na grawitacji.Wtedy dopiero copem błyśniesz.:yes:

a jak w zarysie musiałby wyglądać projekt takiego kolektorka na ścianę południową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury kolektorowe 2'' w poziomie połączone 1/2'' w układzie Tihelmana.Taka leżąca drabina.Samo się będzie regulowało.Jak się nagrzeje to woda krąży .Jak wystygnie to przestanie.Bufor ciut wyżej trzeba dać i to wszystko.Całość można upakować w warstwie izolacji zewnętrznej(wyrzeźbić rowki 50mm szerokie,zakleić betonem,założyć siatkę,otynkować ,pomalować na jakże modny teraz grafitowy kolor.I z 9m2 radiatora co roku 2000kWh za fri.A jak kiedyś(pewnie w nie dalekiej przyszłości) państwo podatek od solarów wprowadzi,to ty nic nie masz,bo nic ci z dachu nie wystaje:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak położony kolektor po paru latach IMHO "sam" z tej izolacji wylezie - różnice rozszerzalności cieplnej przy niemałych temperaturach tego układu dadzą o sobie znać. Bym te rury do jakiejś blachy zamocował (choć tu też trzeba zwracać uwagę jak to będzie pracowało) i na dodatek przykrył jaką szybką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...