Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Śliczna energooszczędna bryła.:).Z lewej albo prawej strony podłużnego przeszklenia .W zależności od układu pomieszczeń na piętrze.Na wysokości pierwszego piętra bo jakieś krzaki rosną .Oczywiście,że trzeba to przymocować bo samo wylezie.Nie obawiał bym się że popęka betonowy radiator.Trzeba dodać plastyfikator,a jak popęka to i tak nie ma to znaczenia.Izolacja zrekompensuje rozszerzanie.Można dać szybę,tylko po co ?Dom gotowy nic więcej z tym ciepłem nie zrobisz,tylko do CWU.Dwa pasy grafitowego koloru po obu stronach przeszklenia dla symetrii i wszystko.Jak nie ma warunków do grawitacji to zamontować najmniejszą pompkę .Ściana w kolorze grafitu wystawy południowej nagrzewa się o tmp.+70oC.Przy lekkim mrozie -5oC nagrzewa się o +35-40oC.Z szybą dałbym spokój bo izolacja(o ile jest styropian)może się stopić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a ze zużyciem na grzanie prawie dochodze ciebie tylko że ty masz tempo dobowe a ja tygodniowe

ale oczywiście co kto lubi

przecież ja swojego zużycia na CO nie podaję żeby coś udowadniać a tylko aby było odniesienie...

swoją chałupę budowałem 11 lat temu, teraz było by zupełnie inaczej ale przecież nie będę jej burzył żeby coś udowodnić...

dom jest wygodny i w doopę nie marzniemy a że trochę prądożerny w porównaniu z waszymi, jak dla mnie jest do zaakceptowania...

zrobi się jeszcze parę usprawnień co by za bardzo nie odstawać i będzie gites ...:yes:

 

co do CWU to Arturo wszystkich mierzy swoją miarą ...

a ja swoją ...:cool::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ? Solarami także można ogrzewać dom w zimie ?

Zbiją zużycie na ogrzewanie z 5000kWh na 2000kWh w sezonie ?

W złotówkach będzie to odpowiednio z 2000zł na 800zł czyli kolejny 1,2tys.zł do przodu.

Bo maszynka za 16tys.zł to robi ;)

Razem z cwu nazbiera się tego ok.2300zł rocznie mniej od grzania bezpośrednio prądem.

 

Mi na razie na papierku wychodzi zapotrzebowanie na ciepło 4011 kwh. na 191 m2 Na sezon teraz trzeba policzyć zyski bytowe. TV komputery kuchenka pralka to zużycie na poziomie 180 kwh na miesiąc. Zakładając 70 % ciepła z urządzeń daje jakieś 3200 kwh na sezon zapotrzebowania. Dalej nie widzę sensu montażu PC. Bo za 16 tyś zł przy - 16 c lub niższej temp. nie uzyskamy cop 2,5. Do tego potrzebne są odwierty lub inne zabiegi . A samo to dużo pochłonie kasy.

Do tego kominek może zbić koszta ogromnie . Co do zużycia wody. Kiedyś nie miałem zmywarki i miałem zużycie 18-19 m3 ze zmywarką mam 10-11 m3. W rachunkach to wyglądało tak. Płaciłem czynsz w tym woda zakupiłem zmywarkę , za 1200 zł, po roku użytkowania Właśnie za wodę dostałem zwrot nadpłaconego czynszu w wysokości 1380 zł. Właśnie za wodę.

Jak chce się zbić koszty to jednym z najtańszych rozwiązań jest drewno.

 

U mnie PC się nie opłaca. przynajmniej tak wychodzi z obliczeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na razie na papierku wychodzi zapotrzebowanie na ciepło 4011 kwh. na 191 m2 Na sezon teraz trzeba policzyć zyski bytowe. TV komputery kuchenka pralka to zużycie na poziomie 180 kwh na miesiąc. Zakładając 70 % ciepła z urządzeń daje jakieś 3200 kwh na sezon zapotrzebowania. Dalej nie widzę sensu montażu PC. Bo za 16 tyś zł przy - 16 c lub niższej temp. nie uzyskamy cop 2,5. Do tego potrzebne są odwierty lub inne zabiegi . A samo to dużo pochłonie kasy.

Do tego kominek może zbić koszta ogromnie . Co do zużycia wody. Kiedyś nie miałem zmywarki i miałem zużycie 18-19 m3 ze zmywarką mam 10-11 m3. W rachunkach to wyglądało tak. Płaciłem czynsz w tym woda zakupiłem zmywarkę , za 1200 zł, po roku użytkowania Właśnie za wodę dostałem zwrot nadpłaconego czynszu w wysokości 1380 zł. Właśnie za wodę.

Jak chce się zbić koszty to jednym z najtańszych rozwiązań jest drewno.

 

U mnie PC się nie opłaca. przynajmniej tak wychodzi z obliczeń...

Na razie na papierku to ci wychodzi nieźle , poczekajmy jak rzeczywistość zweryfikuje twoje papierkowe obliczenia.

Ja mam PC montowaną temi ręcami, gruntową całość łącznie za 12 tyś, i ciepła mam tyle ile chcę i w takiej ilości jakiej chcę.Policz sobie ten wkład kominkowy , komin,obróbkę komina na dachu , właz dla kominiarza ,jakaś ławeczka dla kominiarza, jakiś składzik na sezonowane drewno opałowe, co jakieś dwa lata malowanie salonu (wszak będzie jednocześnie kotłownią )o ciepłej wodzie nie zapominajmy, na pewno taniej to ci nie wyjdzie o bezobsługowości źródła ciepła jakim jest PC też nie należy zapominać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Policz sobie ten wkład kominkowy , komin,obróbkę komina na dachu , właz dla kominiarza ,jakaś ławeczka dla kominiarza, jakiś składzik na sezonowane drewno opałowe, co jakieś dwa lata malowanie salonu (wszak będzie jednocześnie kotłownią )o ciepłej wodzie nie zapominajmy, na pewno taniej to ci nie wyjdzie o bezobsługowości źródła ciepła jakim jest PC też nie należy zapominać.

 

Komin to nieporozumienie. W razie braku prądu, zwykła butla 11kg zda egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na razie na papierku wychodzi zapotrzebowanie na ciepło 4011 kwh. na 191 m2 Na sezon teraz trzeba policzyć zyski bytowe. TV komputery kuchenka pralka to zużycie na poziomie 180 kwh na miesiąc. Zakładając 70 % ciepła z urządzeń daje jakieś 3200 kwh na sezon zapotrzebowania. Dalej nie widzę sensu montażu PC.

 

No wlasnie przy dobrej izolacji i szczelnosci domu naprawde zyski bytowe zaczynaja miec ogromne znaczenie. Ja prowadze wstepne przygotowanid do domu ok 70-80 m2, i wychodzi, ze przy 4 osobach zyski pokrywaja straty :). W takiej sytuacji to najlepiej byloby jak najtaniej zrobic ogrzewanie niecentralne, kable sa super ale jakbym mial za pare lat sprzedawac to juz mnie ciarki przechodza jak sbie wyobraze te rozmowy z kupcami, ze to na prad i wiele nie kosztuje :p

 

W takim wypadku pewnie pojde w wodna podlogowke i Kospela, a zeby sie COP 1 nie przejmowac do salonu walne klime z inwerterem i bede mial 80% sezonu grzewczego COP jak Arturo :p, tylko ze ja bede mial latm klime a on nie :p

 

Caly system (pod warunkiem wykonania podlogowki samemu powinien zamknac sie w ok. 8 tys., a biorac pod uwage jego zalety (polaczenie klimy i podlogowki daje praktycznie wszystkie zalety dowolnych systemow razem wzietych) powinno byc w miare tanio i super wygodnie.

 

Swoja droga czekam caly czas az ktos podobnie podejdzie tam do ogrzewania, jakos do tej pory nikt nie wrzucil od razu kabli/wodnej podlogowki i klimy. ZIelony ogrod i Kbab dolozyli troche juz po wybudowaniu, w obu przypadkach inwestorzy sa dosc zadowoleni, ale czas pokaze :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie przy dobrej izolacji i szczelnosci domu naprawde zyski bytowe zaczynaja miec ogromne znaczenie. Ja prowadze wstepne przygotowanid do domu ok 70-80 m2, i wychodzi, ze przy 4 osobach zyski pokrywaja straty :). W takiej sytuacji to najlepiej byloby jak najtaniej zrobic ogrzewanie niecentralne, kable sa super ale jakbym mial za pare lat sprzedawac to juz mnie ciarki przechodza jak sbie wyobraze te rozmowy z kupcami, ze to na prad i wiele nie kosztuje :p

 

W takim wypadku pewnie pojde w wodna podlogowke i Kospela, a zeby sie COP 1 nie przejmowac do salonu walne klime z inwerterem i bede mial 80% sezonu grzewczego COP jak Arturo :p, tylko ze ja bede mial latm klime a on nie :p

 

Caly system (pod warunkiem wykonania podlogowki samemu powinien zamknac sie w ok. 8 tys., a biorac pod uwage jego zalety (polaczenie klimy i podlogowki daje praktycznie wszystkie zalety dowolnych systemow razem wzietych) powinno byc w miare tanio i super wygodnie.

 

Swoja droga czekam caly czas az ktos podobnie podejdzie tam do ogrzewania, jakos do tej pory nikt nie wrzucil od razu kabli/wodnej podlogowki i klimy. ZIelony ogrod i Kbab dolozyli troche juz po wybudowaniu, w obu przypadkach inwestorzy sa dosc zadowoleni, ale czas pokaze :)

 

Pozdrawiam

Kable/wodna podłodówka i klima wyjdzie drożej niż PC, po co komplikować.A z tymi zyskami bytowymi , to owszem prawda , ale druga strona tej prawdy to taka że jak jesteś źródłem ciepła to ścianie jest ciepło a tobie zimno , i mimo że w domu masz np 21 stopni to jest zimno i trzeba dogrzewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tymi zyskami bytowymi , to owszem prawda , ale druga strona tej prawdy to taka że jak jesteś źródłem ciepła to ścianie jest ciepło a tobie zimno , i mimo że w domu masz np 21 stopni to jest zimno i trzeba dogrzewać.

nie do końca...

jak ściana nie akumuluje ciepła to nie będzie od niej zimno, dla próby wleź do pudełka ze styropianu na mrozie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca...

jak ściana nie akumuluje ciepła to nie będzie od niej zimno, dla próby wleź do pudełka ze styropianu na mrozie ...

Ok , w twoim przypadku (PUSTAKI STYROPIANOWE) masz rację ,ale zauważ że większość inwestorów buduje z np.silki bo ma dużą masę i akumuluje ciepło- a tam już te zjawisko wystepuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W takim wypadku pewnie pojde w wodna podlogowke i Kospela, a zeby sie COP 1 nie przejmowac do salonu walne klime z inwerterem i bede mial 80% sezonu grzewczego COP jak Arturo :p, tylko ze ja bede mial latm klime a on nie :p

 

Caly system (pod warunkiem wykonania podlogowki samemu powinien zamknac sie w ok. 8 tys., a biorac pod uwage jego zalety (polaczenie klimy i podlogowki daje praktycznie wszystkie zalety dowolnych systemow razem wzietych) powinno byc w miare tanio i super wygodnie.

 

Swoja droga czekam caly czas az ktos podobnie podejdzie tam do ogrzewania, jakos do tej pory nikt nie wrzucil od razu kabli/wodnej podlogowki i klimy. ZIelony ogrod i Kbab dolozyli troche juz po wybudowaniu, w obu przypadkach inwestorzy sa dosc zadowoleni, ale czas pokaze :)

 

Pozdrawiam

 

Witam!

Dawno mnie tu nie było!

Ostatnio też mi wpadła myśl, żeby zamiast kominka zamontować w salonie klimę z funkcją grzania zamiast kominka. Muszę się zorientować, ile by mnie taka przyjemność kosztowała, ale myślę, że ma to sens. Może ktoś doradzi jaki klimatyzator zamontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj jakieś teorie tworzycie

Takie same jak z tym że dom ocieplony potrzebuje więcej grzania i dłuższy sezon grzewczy

niż niby zwykły...

Dobrze że stare super ceglane chałupy miały ciepłe ściany pełne cudnych grzybków

bo takie ciepłe były że cho cho....

Dobra jak ktoś jest taki uparty to jest zima proszę bardzo

trampeczki koszulka cienkie spodnie po co się ubierać i tak ciało grzeje...

Nie kuma jeden z drugim :p że zwiększanie oporu cieplnego prowadzi do stabilizacji temperatury

np w przegrodzie

I temperatura przegrody będzie zgoła taka jak temperatura powietrza

a nie jak w cegłach 10st i grzyb !

Po mimo że kakokyfer ma 90st a piec mało się nie stopi...

 

Klima z funkcją grzania to jest PPC ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin to nieporozumienie. W razie braku prądu, zwykła butla 11kg zda egzamin.

Pewnie butla gazu załatwi sprawę ,ale jak ktoś chce klasyczny kominek to bez komina raczej ciężko.Ja osobiście uważam ,że we współczesnym energooszczędnym domu komin jakikolwiek to nieporozumienia , zupełnie jak kurna chata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dawno mnie tu nie było!

Ostatnio też mi wpadła myśl, żeby zamiast kominka zamontować w salonie klimę z funkcją grzania zamiast kominka. Muszę się zorientować, ile by mnie taka przyjemność kosztowała, ale myślę, że ma to sens. Może ktoś doradzi jaki klimatyzator zamontować?

 

LG z inverterem mozesz dostac spokojnie za 3 tys plus montaz.

 

Zapytaj Zielony Ogrod, jest tez watek kto ma klime...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie przy dobrej izolacji i szczelnosci domu naprawde zyski bytowe zaczynaja miec ogromne znaczenie. Ja prowadze wstepne przygotowanid do domu ok 70-80 m2, i wychodzi, ze przy 4 osobach zyski pokrywaja straty :). W takiej sytuacji to najlepiej byloby jak najtaniej zrobic ogrzewanie niecentralne, kable sa super ale jakbym mial za pare lat sprzedawac to juz mnie ciarki przechodza jak sbie wyobraze te rozmowy z kupcami, ze to na prad i wiele nie kosztuje :p

 

W takim wypadku pewnie pojde w wodna podlogowke i Kospela, a zeby sie COP 1 nie przejmowac do salonu walne klime z inwerterem i bede mial 80% sezonu grzewczego COP jak Arturo :p, tylko ze ja bede mial latm klime a on nie :p

 

Caly system (pod warunkiem wykonania podlogowki samemu powinien zamknac sie w ok. 8 tys., a biorac pod uwage jego zalety (polaczenie klimy i podlogowki daje praktycznie wszystkie zalety dowolnych systemow razem wzietych) powinno byc w miare tanio i super wygodnie.

 

Swoja droga czekam caly czas az ktos podobnie podejdzie tam do ogrzewania, jakos do tej pory nikt nie wrzucil od razu kabli/wodnej podlogowki i klimy. ZIelony ogrod i Kbab dolozyli troche juz po wybudowaniu, w obu przypadkach inwestorzy sa dosc zadowoleni, ale czas pokaze :)

 

Pozdrawiam

 

ja tak zrobiłem jak napisałeś i niestety zostałem mocno zrugany najbardziej przez Arturo :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miloszenko tylko wiedz jedno

buczy to i huczy okrutnie ! wiem co piszę bo mam taką... akurat nie swoją ale wiem jak to działa

Ma to sobie jednostkę zewnętrzną... w lecie chłodzi w zimie grzeje i na taką pogodę jest dobre

ale wymaga opieki itp..

Jak by do tego podłączyć żwirowca to by chodziło cały sezon, a tak nie jest

dmucha dobrze, wygodne na pilota, ustawiasz temp i cieszysz się że działa...

 

 

Nie ważne skąd bierze ważne jak działa...

działa tak jak lodówki, klima w aucie, na http://pl.wikipedia.org/wiki/Cykl_Carnota

A że sobie to nazwiesz jak sobie chcesz... :lol2::lol2:

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...