Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
walne klime z inwerterem i bede mial 80% sezonu grzewczego COP jak Arturo :p, tylko ze ja bede mial latm klime a on nie :p

 

Pozdrawiam

No jak nie jak tak ;)

Będę miał albo chłodzenie pasywne przez podłogówkę albo aktywne przez klimakonwertor :)

Klima z funkcją grzania to jest PPC ...

Dokładnie,jeno powietrze-powietrze :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Arturo, jesli twierdzisz, ze podlogowka uzyskasz taki sam efekt jak klima, to pewnie masz racje, w koncu jestes olimpem :p

 

Ta Twoja klima z podlogi nic nie da jak CI sie w srodku lata zwali 15 osob do salonu :p chocby nie wiem ile KW miala. Podlogowka jest dobra zeby ja jesienia wystartowac i toczyc caly okres grzewczy. Ciekaw jestem jaka temp. podlogi musisz uzyskac, zeby faktycznie chlodzilo w skonczonym czasie, no i czy wtedy dalej na boso bys po niej chodzil :p

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie ważne skąd bierze ważne jak działa...

działa tak jak lodówki, klima w aucie, na http://pl.wikipedia.org/wiki/Cykl_Carnota

A że sobie to nazwiesz jak sobie chcesz... :lol2::lol2:

 

To znajdz mi prosze PPC za w cenie 3 tys PLN, sterowalna (nie tylko 0 % albo 100% mocy). Skoro to to samo to czemu kosztuje 3 razy tyle co klima ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo, jesli twierdzisz, ze podlogowka uzyskasz taki sam efekt jak klima, to pewnie masz racje, w koncu jestes olimpem :p

 

Ta Twoja klima z podlogi nic nie da jak CI sie w srodku lata zwali 15 osob do salonu :p chocby nie wiem ile KW miala. Podlogowka jest dobra zeby ja jesienia wystartowac i toczyc caly okres grzewczy. Ciekaw jestem jaka temp. podlogi musisz uzyskac, zeby faktycznie chlodzilo w skonczonym czasie, no i czy wtedy dalej na boso bys po niej chodzil :p

 

Pozdrawiam

Dlatego rozważam prędzej klimakonwektor,chociaż w mojej parterówce nie przewiduję upałów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czyli juz chlodzenie pasywne wykluczasz po 1 moim argumencie ? I po co bylo pisac, zaklinasz ta swoja PC jakby prala, sprzatala i gotowala :p

Nie wykluczam dopóki nie użyję.Mało jest opinii na ten tamat dlatego wolę wypowiadać się po lekku ;)

Ważne jest,że jest opcja chłodzenia i tyle.

Arturo przy tej ilości wody którą zużywasz to mógłbyś ogrzewać dom zużytą wodą z wanny :rolleyes:

Za wygodny jestem na pomysły "dobromirków" ;)

Nie lubię także z g..na kręcić bicza ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znajdz mi prosze PPC za w cenie 3 tys PLN, sterowalna (nie tylko 0 % albo 100% mocy). Skoro to to samo to czemu kosztuje 3 razy tyle co klima ?

 

Pozdrawiam

 

Może dlatego, że działa też w trochę niższych temperaturach i jednak nie jako P-P, tylko P-W. ?

I może oddaje trochę więcej mocy ?

I grzeje CWU ?

 

Natomoiast sama idea grzania jest taka sama - cykl Carnota właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że działa też w trochę niższych temperaturach i jednak nie jako P-P, tylko P-W. ?

I może oddaje trochę więcej mocy ?

I grzeje CWU ?

 

Natomoiast sama idea grzania jest taka sama - cykl Carnota właśnie

 

To bylo pytanie retoryczne. Chodzilo mi o to, ze PPC pobiera powietrze z zewnatrz a klima typu split wymienia energie z wykorzystaniem czynnika chlodniczego.

 

Niestety nijak nie da sie taniej, malej PPC uzyc jako klimy w salonie :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam wielką prośbę. Widzę, że poruszany jest wątek szczelności i utrzymania ciepła w domu. Ja potrzebuję informacji na temat montażu okien w warstwie izolacji. Czy u kogoś został on wykonany? Jaki rodzaj kotew bądź innych materiałów (kątowników) został wykorzystany? Okna mają być zamontowane poza krawędzią ściany. Styropian ma mieć grubość 25 cm. Dodam również, że są to zarówno mniejsze okienka jak i bardzo ciężkie witryny. Za wszelką pomoc będę wdzięczny. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ja potrzebuję informacji na temat montażu okien w warstwie izolacji. Czy u kogoś został on wykonany? Jaki rodzaj kotew bądź innych materiałów (kątowników) został wykorzystany? Okna mają być zamontowane poza krawędzią ściany. Styropian ma mieć grubość 25 cm. Dodam również, że są to zarówno mniejsze okienka jak i bardzo ciężkie witryny. Za wszelką pomoc będę wdzięczny. Pozdrawiam

Jest dużo takich osób:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?162002-montaz-w-warstwie-ocieplenia-jak-to-zrobic-dobrze

Miłej lektury ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bylo pytanie retoryczne. Chodzilo mi o to, ze PPC pobiera powietrze z zewnatrz a klima typu split wymienia energie z wykorzystaniem czynnika chlodniczego.

 

Pozdrawiam

 

A co robi PPC po "pobraniu powietrza z zewnątrz" ? I skąd pobiera je klima z funkcją grzania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czy klima z inverterem potrzebuje extra przejscia przez sciane na jakas struge powietrza ?

 

Pozdrawiam

A która pompa ciepła powietrze-woda typu split potrzebuje ekstra przejścia przez ścianę na jakąś strugę powietrza ?

Ja się jeszcze z taką nie spotkałem ;)

Przez ścianę przechodzą jedynie rurki miedziane z czynnikiem chłodniczym.

 

Klimatyzacja z inwenterem z funkcją grzania to pompa ciepła nawet jak ta nazwa się komuś nie podoba ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...