Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zapytam tu bo nigdzie nie mogę znaleźć a nie chcę nowego wątku zakładać... :

czy przy ogrzewaniu podłogowym można spać na materacu leżącym tylko na stelażu, czy musi być łóżko - jakie są przeciwwskazania ? Ze względu na dziecko (1,5roku) mamy materac na podłodze (na stelażu), ale ze względu na podłogówkę zastanawiam się czy nie złożyć łóżka. Boje się tylko że mała spadnie i zrobi kuku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam tu bo nigdzie nie mogę znaleźć a nie chcę nowego wątku zakładać... :

czy przy ogrzewaniu podłogowym można spać na materacu leżącym tylko na stelażu, czy musi być łóżko - jakie są przeciwwskazania ? Ze względu na dziecko (1,5roku) mamy materac na podłodze (na stelażu), ale ze względu na podłogówkę zastanawiam się czy nie złożyć łóżka. Boje się tylko że mała spadnie i zrobi kuku...

 

Masz wodne czy elektryczne?

Jeżeli wodne to daj jakąś izolację pod ten materac i po problemie. Jeżeli elektryczne to nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wodne czy elektryczne?

Jeżeli wodne to daj jakąś izolację pod ten materac i po problemie. Jeżeli elektryczne to nie polecam.

a w czym niby to przeszkadza ...?

śpimy tak już parę lat i jakoś nie zauważyłem problemów ...

żona nawet zastanawia się czy w ogóle jest sens robienia łóżka bo spanie na samym materacu od wyra nam odpowiada ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogowe wodne - podłączone do gazu. Nam też spanie na podłodze odpowiada, ale teść u którego mieszkamy zasłyszał/zaczytał, że na podłogówce wszystko musi stać na nogach/kółkach, żadnych płaskich powierzchni w tym i łóżek. Tak więc chce dla spokoju jakiegoś potwierdzenia, że przez to że mamy materac na podłodze nie będzie strat jakiś, albo mu się to ogrzewanie nie uszkodzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogowe wodne - podłączone do gazu. Nam też spanie na podłodze odpowiada, ale teść u którego mieszkamy zasłyszał/zaczytał, że na podłogówce wszystko musi stać na nogach/kółkach, żadnych płaskich powierzchni w tym i łóżek. Tak więc chce dla spokoju jakiegoś potwierdzenia, że przez to że mamy materac na podłodze nie będzie strat jakiś, albo mu się to ogrzewanie nie uszkodzi...

 

Jeżeli materac nie będzie przewodził ciepła a będzie je izolował, to podłogówka wodna odda ciepło poza materacem. Spokojnie możecie spać na takiej podłogówce ;)

Izolacja pod materacem tylko po to by nie było za ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
hmm, a do tej pory myślałem, że dom 5-litrowy to taki, w którym na

pokrycie strat cieplnych zużywa się 5 litrów oleju opałowego na m² powierzchni

Bo tak też jest,w przeliczeniu na zużycie prądu wychodzi podobnie :)

Z tego co kojarze nazewnictwo "litrowców" bo jest to potoczne określenie stąd się wzięło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
co do pci powietrze woda !

Czy by utrzymać cop na poziomie 4.0 przez cały rok można podgrzewać powietrze zasysające wodą z PC? Takie perpetum mobile ;)

Tak,zwłaszcza jak masz do ogrzania ok.3-5tys.m3/h powietrza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To po co powietrze-woda? Nie lepiej gruntową? Podpinasz jako dolne źródło kran z ciepłą wodą i wszystko śmiga aż miło.

A to jest pomysł ;)

Wystarczy jeden odwiert głębinowy jako DZ i obieg otwarty,ciągniemy bezpośrednio wodę o temp.7-8st.C a "odpad" do ścieków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garaz.jpg

 

jeszcze jedno pytanie:

garaż z kotłownią i pom gospodarczym nieogrzewany, doklejony do bryły głównej budynku.

Czy dawać w podłogę ocieplenie ? Planowałem nie dawać, nie wiem tylko jak z brakiem ocieplonej podłogi w kotłowni.?

I jak waszym zdaniem powinienem ocieplić ścianę od strony domu, czy jak ściany zewnętrzne tj. 20/25 cm czy nieco mniej ?

Nad garażem będzie pomieszczenie tzw nieużytkowe ile więc styro dać na sufit od strony garażu ?

 

Dziękuje wszystkim z góry za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]154403[/ATTACH]

 

jeszcze jedno pytanie:

garaż z kotłownią i pom gospodarczym nieogrzewany, doklejony do bryły głównej budynku.

Czy dawać w podłogę ocieplenie ? Planowałem nie dawać, nie wiem tylko jak z brakiem ocieplonej podłogi w kotłowni.?

I jak waszym zdaniem powinienem ocieplić ścianę od strony domu, czy jak ściany zewnętrzne tj. 20/25 cm czy nieco mniej ?

Nad garażem będzie pomieszczenie tzw nieużytkowe ile więc styro dać na sufit od strony garażu ?

 

Dziękuje wszystkim z góry za odpowiedzi.

 

Pod kotłownią daj, pod garażem nie. Na ścianę między garażem a domem wystarczy z 10cm. Jeżeli nad garażem będzie pomieszczenie nieużytkowe to po co ocieplenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kotłownią daj, pod garażem nie. Na ścianę między garażem a domem wystarczy z 10cm. Jeżeli nad garażem będzie pomieszczenie nieużytkowe to po co ocieplenie?

 

Ok, dziękuję za odp.

 

aby zabezpieczyć ucieczkę ciepła z domu do nieogrzewanego garażu rozumiem, że dobrze by było docieplić fundament ( ten w kółku ) pytanie: od strony domu? od strony garażu ? z obu stron ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...