Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mniej więcej tak to jest zależy jaka ściana ja przyjmuje ŁU 0,9 wariora na merciora.

i sizon grzewczyj na 220 dni i różnice temperatur średnio sizon na truskawce (poziomie) 0 st.

i wyłazi 1700 czyli potwierdzam to co pisał Andrzej.K

Łucieka Ci przeto łokoło 360 kg węgla uwzględniając sprawność instalacji 0,5 i kaloryczność węgla 9,9 kWh z kg węgla :)

To tyle co mnie przez całe chłupe :) :jawdrop::jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co w takim razie proponujesz ?

garaz1111111.JPG

 

Tak jak na czerwono zakreśliłem bym oizolował, na dodatek sufit w garażu i połoga tylko przy ścianie tzn , ściana w głąb ziemi. Zakładam że w kotłowni i tak będzie dodatnia temp by woda w rurkach nie pomarzła więc tam już nie ma po co dalej izolować.

Kwestia teraz jak dużą dać izolacje to zależy jakie chcesz mieć straty. Jak chcesz w miarę ciepło lecz zakładasz ogrzewanie centralne to wystarczy 10 cm styro . Jak zdecydowałeś się na domek energooszczędny to daj grubiej.. Sens izolacji kończy się na 25 cm lub 20 cm grafitowego tego 0,32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam garaż odizolowany 10 cm styro od reszty domu. Aktualnie przy - 10* na zewnątrz w garażu mam 5*. W kotłowni, którą dzieli od domu już tylko 5 cm styropianu mam 12*.Z obliczeń w OZC wychodziło u mnie, że przy temp. zewn. -22* w garażu będzie -2. Wtedy mogę uchylić drzwi od kotłowni, aby uzyskać w garażu przynajmniej +1* - tyle mi wystarczy.

Punkt rosy zostawcie w spokoju, przecież garaż jest pomieszczeniem wentylowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam garaż odizolowany 10 cm styro od reszty domu. Aktualnie przy - 10* na zewnątrz w garażu mam 5*. W kotłowni, którą dzieli od domu już tylko 5 cm styropianu mam 12*.Z obliczeń w OZC wychodziło u mnie, że przy temp. zewn. -22* w garażu będzie -2. Wtedy mogę uchylić drzwi od kotłowni, aby uzyskać w garażu przynajmniej +1* - tyle mi wystarczy.

 

I tak jest według mnie idealnie. Sam niestety tak nie mam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już kilkukrotnie o udostępnianym swego czasu na necie studium energooszczędności domu Kornelia. Tam było wiele o sensie ekonomicznym izolacji, okien, wentylacji mechanicznej z odzyskiem. Ja ten sens podczas budowy własnego domu odnalazłem i mam dom energooszczędny - taki chciałem. Determinantem był tu okres zwrotu inwestycji. Chcesz pasywniaka - twój wybór i twoje pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]155049[/ATTACH]

 

Tak jak na czerwono zakreśliłem bym oizolował, na dodatek sufit w garażu i połoga tylko przy ścianie tzn , ściana w głąb ziemi. Zakładam że w kotłowni i tak będzie dodatnia temp by woda w rurkach nie pomarzła więc tam już nie ma po co dalej izolować.

Kwestia teraz jak dużą dać izolacje to zależy jakie chcesz mieć straty. Jak chcesz w miarę ciepło lecz zakładasz ogrzewanie centralne to wystarczy 10 cm styro . Jak zdecydowałeś się na domek energooszczędny to daj grubiej.. Sens izolacji kończy się na 25 cm lub 20 cm grafitowego tego 0,32

 

Przepraszam ale nie za bardzo rozumiem rys. Jest to izolacja ściany fundamentowej od wewnątrz czy ścian w garażu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam garaż odizolowany 10 cm styro od reszty domu. Aktualnie przy - 10* na zewnątrz w garażu mam 5*. W kotłowni, którą dzieli od domu już tylko 5 cm styropianu mam 12*.Z obliczeń w OZC wychodziło u mnie, że przy temp. zewn. -22* w garażu będzie -2. Wtedy mogę uchylić drzwi od kotłowni, aby uzyskać w garażu przynajmniej +1* - tyle mi wystarczy.

Punkt rosy zostawcie w spokoju, przecież garaż jest pomieszczeniem wentylowanym.

 

Jak ma Pan zaizolowane fundamenty w garażu i całym domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...