Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Też nie jestem adwokatem Pana Liwko ,tylko sposób dyskusji przekroczył próg mojej wytrzymałości.Jeżeli uraziłem to przepraszam.

Piszę o stratach całego domu.Choć z ilości i jakości szkła wynika,że niemożliwe.Jestem ciekaw czy zgadniesz jako spec od okien ,jak to możliwe.Takie osiągi mogą być zaczynem do dyskusji czy jest sens izolacji grubszej niż 30cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz ściany ? stropy i podłogę?

Ok masz 0,3 na wszystko bez mostków termicznych i okien.

około 320 metrów kwadratowych przegród dach podłoga ściany.

Średnia temperatura sezonu 0 st .

co daje 0,3x320m^2x20st=1,9kW *24h = 46 kWh na zero bez wentylacji mostków itp .

to gdzie te 10kWh nie wiem jakieś cuda :):stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz 37 kWh na dobę na zero.

I wiem czary pompy o COP 4? i masz te 10 prądu oto chodzi czy jak ?

Nie kombinuje

To masz ciepłe poddasze jak na nie użytkowe bo inaczej z tego nic.

 

Wiesz odnoszę wrażenie że chcesz mnie przekonać do czarów :D

a podajesz mało szczegółów.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze mam pod domem nadal 16-17oC.Po drugie.Zużyte powietrze przepływa przez nieużytkowe poddasze dzięki temu jest tam 18oC(przy dzisiejszym +2).Nie mam kotłowni,nie mam pompy ciepła.Mam tylko kominek,który mogę odpalać raz w tygodniu,gdyby nie nieszczęsna woda użytkowa pożerająca energię.Mam GMC,GWC i rekuperator szarych ścieków.Mam też dziwny sposób na ograniczenie strat ciepła przez okna(skuteczny).Ale to musisz zgadnąć jako okienny spec:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a nie wierzysz w mój zero grzejny :)

Wyszło szydło z worka :)

A wspominałem ostatnio na Jaśkowych wynalazkach że mnie reku nie pasuje .

A Ty to potwierdzasz tym że coś innego i lepszego się da zrobić gratuluje.

Okna ? okiennice ? rolety ? nie wiem gołe na pewno nie zostają choć 0,8 to nie tak dużo.

Widzisz Ty to masz opatentowane po swojemu i działa.

Pisałem gdzieś wcześniej że

jak wyrówna się sezon grzewczy super buforem to nie trzeba ocieplenia lub bardzo skromne.

Nie wiem czy w tym czy tym; wątku o tym parę godzin temu pisałem.

 

Obrażasz mnie jako speca od okien ...

nie jestem nim bo kitów nie wciskam

zdemaskowałem tylko te tajemnicze gazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze tak by wychodziło z oknami to wiem .

Tylko co chciałeś przez to napisać ? że z wyliczeń okna przy 20st różnicy tracą tyle .

No to masz jakiś swój sposób na to że tracą mniej to dobrze.

Ja się nie decyduje na razie na zasłanianie okien i dla tego są takie jakie są.

czyli moje traciły by 6kWh doba przy tej powierzchni tj 37 m^2.

Plus jakiś patent na noc i można jeszcze zjechać.

To jest Twój jakiś patent na to albo roletka albo coś tam .

Już pisałem w temacie o oknach do pasywnego .

Że właśnie dając np poliwęglan 2x komory #16mm całość plus dwie szyby w tym jedna z powłoką low E bo dla standardu 1,1 szyby 4/16/4 tak jest

to schodzi do 0,7 i to się zgadza ale łącznie ma 3 komory w tym dwie z bardzo małą konwekcją

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda. i możesz się o tym przekonać chociażby w moim ocieplonym wolnostojącym garażu który podłogę ma na gruncie. mimo kilkunastu dni z ujemną temp. dochodzącą do -15 w nocy temperatura wewnątrz nie spadła poniżej 0.

 

Czyli są zyski słoneczne lub bytowe np światło samochód etc. Z ziemie nie podgrzejesz do 0 stopni inaczej zjawisko gołoledzi było by nam nie znane.

Znam nawet dom w którym były 2 mieszkania i w jednym nikt nie mieszkał przez 2 lata. W tym nie zamieszkanej części domu woda w kranach zamarzła na zewnątrz - 9 w mieszkaniu - 6 pomimo ze na parterze + 20 strop odizolowany 15 cm wełny i to w wlkp a nie na biegunie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli są zyski słoneczne lub bytowe np światło samochód etc.

 

A skąd te zyski słoneczne? Ze słabo zaizolowanych ścian, dachu czy z okien? Owszem, samochód może ci chwilowo podnieść temperaturę, ale pamiętaj, że po całej nocy gdy wyjeżdżasz otwierasz bramę na cały oścież a temperatura tylko lekko spadnie. Myślisz że w ścianach masz zakumulowaną energię z samochodu?

Wiesz co to jest GRUNTOWY WYMIENNIK CIEPŁA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak działa GWC? To też czary? Przecież taki "namiot z izolacji" (zwłaszcza z izolowanym fundamentem) spowoduje po prostu, że to GWC będzie mogło działać znacznie płycej (np. na powierzchni gruntu).

 

PS. Jest takie powiedzenie: "każda co bardziej rozwinięta technologia, niczym szczególnym nie rózni się od magii". Ale żeby GWC było tak zaawansowane... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czekajcie i się zastanówcie dobrze .

Bo mieszamy dwie różne sprawy . piszę o magi dla tego że piszecie to tak jak by się ta energia brała z kosmosu.

A tak nie jest co widać :

a wiesz co to jest a co tam to... wiem co to jest GWC. wiem jak działa .

Nie mieszajmy liczenia strat ciepła czy to przez przegrody czy przez wentylację i okna do

zysków których łaskawie nie opisujecie jakie jest ich źródło.

 

Pierwsze zakładam że dom będzie potrzebował np 4kW mocy grzewczej

to ok teraz martwię się czym.

A że to będzie GMC czy coś innego to potem .

Potem jedne z drugim się chichra co zrobił że mu tak wyszło ok fajnie tylko.

Pierwsze policzmy ile trzeba potem co trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...