Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wybacz, ale nie mam potrzeby pamiętania tych liczb. Ale skoro jesteś na bieżąco i tak ochoczo liczysz, to podaj wszystkim jakiś przykład. Np. silikat + 25 cm grafitowego (bo o takich tu najczęściej mówimy), przy 20* RH 50 / -20* RH 90 na m2 na godz, w gramach. Albo jakąś wielokrotność, żeby nie liczyć tylu zer po przecinku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Matko Bosko.

Opanujcie się z tymi kombinacjami brzenczykowski nie miał pojęcia o czym pisze.

Jaka wilgoć ? po to się robi obliczenia CW aby sprawdzić czy w danej temp i danych oporach dyfuzyjnych

nie wystąpi wykraplanie.

Już to w temacie o oknach do pasywnego tłumaczyłem .

 

Wystarczy dwie warstwy emulsji poliwinilowej aby przegroda "murowana" izolowana styro czy wełną była absolutnie bezpieczna do granicy wilgotności 98% (powierza) wew .

 

No bo okna plas w domu 70-80% wilgotności ściany wapnem wymalowane

i wilgoć gotowa ile razy to mam pisać ?

 

Pisałem w tym oknach

To nie bo materiał rozprowadza wilgoć itp.

ale trzeba poprawnie zrobić warstw ze względu na OPÓR DYFUZYJNY !!!

Możesz podać wątek lub napisać jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?146437-okna-do-pasywnego/page21 tu była dyskusja.

 

http://programy.budownictwopolskie.pl/program/termika-pl z lenistwa tego programu używam.

 

Szybko i wydajnie

w pierwszym linku kolega liczył bardzo podobny przykład.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]158015[/ATTACH]

to jest wypas :)

 

Cytuję za PWR (długaśny link poniżej):

 

"W obliczeniach wilgotnościowych osobnym zagadnieniem jest poprawne przyjęcie wartości temperatury powietrza zewnętrznego. Doświadczalnie wykazano, że wartości temperatur obliczeniowych przyjmowanych do obliczeń cieplnych są w tym wypadku zbyt niskie.

Wynika to stąd, że przy obniżaniu się się temperatury powietrza kilka lub kilkanaście stopni, nowy rozkład temperatur wewnątrz przegrody ustala się po upływie kilkunastu lub najwyżej kilkudziesięciu godzin. W razie natomiast zmiany ciśnienia pary wodnej po jednej stronie przegrody proces wyrównywania się ciśnień zachodzi bardzo wodno, tym wolniej im szczelniejszy jest materiał przegrody i może trwać nawet kilkadziesiąt dni."

 

Może w praktyce nie jest tak tragicznie jak się niektórym wydaje ;)

 

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&ved=0CEkQFjAE&url=http%3A%2F%2Fwww.is.samorzad.pwr.wroc.pl%2Fmaterialy%2FFPBKondw.doc&ei=VCHmUP-aDsfEsgbDg4BQ&usg=AFQjCNHUgGBSbr4A8Rg790k0Qn-HXRzopw&bvm=bv.1355534169,d.Yms&cad=rja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima nie trwa 1 dzień a wilgotność

u mnie co nie mam wpływu niestety na to i nie chcę mieć jest 70-80%

Spokojnie jak jest 2 tygodnie koło -5 to wystarcz do degradacji przy takiej wilgoci

Wykres ma być zawsze bez kondensacji.

Osiąga się prosto i skutecznie teraz.

Nie ma opcji aby teraz przy materiałach, wiedzy itp

Robić chu..e .

Zwłaszcza że to tylko na zdrowie i oszczędność wychodzi brak jakiekolwiek wilgoci.

I nie ma co się spierać

Robić dobrze i tyle

 

Dodam przeważnie takie super przegrody padają w drugim sezonie .

Podsumowanie takiego sezonu wychodzi że nagle nici z izolacji

było dobrze a nie jest .

 

http://www.szkielet.com.pl/forum/viewtopic.php?t=6660&sid=2979041ab9db73643162b8ac6ee2256d o przykładzik braku paro izolacji.

 

W razie natomiast zmiany ciśnienia pary wodnej po jednej stronie przegrody proces wyrównywania się ciśnień zachodzi bardzo wodno, tym wolniej im szczelniejszy jest materiał przegrody i może trwać nawet kilkadziesiąt dni."

 

No w tym jest odpowiedź zawarta im szczelniejszy materiał

tym wolniej czyli jak zwiększy się ciśnienie pary wodnej to

"przegroda" odczuje to po długim czasie jak jest zabezpieczona

przed nadmiarem pary wodnej.

 

To ani nie jest dramaturgia.

Tylko walka z oddychającymi ścianami.

Bo znachorstwa budowlanego się namnożyło i robią wedle ich mniemania bez jakiegokolwiek zastanowienia.

Te zjawiska, te wyliczenia mają oparcie w doświadczeniach i są szczegółowo opisane.

W mikro porach materiału woda zamarza w przedziale od -80 do -120 st !

kto mógł to stwierdzić ?

Znachor budowlany ?

Nie to wymaga wiedzy jak zbadać , opracować itp .

Edytowane przez מרכבה
edytuje aby nie mnozyć postów .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju

one oznaczają kondensacje.

 

Nie zaczynajmy od nowa dyskusji, która trwa nieprzerwanie od 1945 i w której już chyba każdy obraził każdego, przy czym TB obraził 9786 razy a jego obrażono 87 450 razy ;). Nie muszą oznaczać kondensacji, nie bez powodu normowo przyjmuje się na zewnątrz -5* i 85%, i z takimi parametrami uruchamiają się wszystkie programy CW. Jak bardzo chcesz, znajdę normę. Nikt jeszcze nie przeprowadził pełnego i uznanego przez resztę dowodu, który uwzględnia fluktuację temperatur i wilgotności w naszym klimacie, co za tym idzie zależności kondensacja - parowanie, nikt nie pokazał dobitnie, czy jeśli ta kondensacja będzie (przykładowej zimy), to będzie wynosiła 1 mg / litr czy też 1 g / litr i o ile osłabi to izolacyjność i żywotność dajmy na to styropianu. Cofnij się do mojego poprzedniego wpisu. Pamiętasz kiedyś temperatury < 10* przez dłużej niż 2 tygodnie?

 

Tak więc dobry temat na doktorat, ale na chwilę obecną w tym klimacie na pytanie: 'czy jest najmniejszy sens dawać paroizolację przy grubym i szczelnym styropianie' jest zasadniczo uznaniowa. Ja na pewno nie dam, Andrzej niech sobie da, co mu tam. Ale nie ma binarnych odpowiedzi pt. na pewno wystąpi ci kondensacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź nie uprawiaj zanchorstwa.

Jakie masz podstawy aby tak twierdzić ?

Żadnych

Jak napiszę jakieś dane itp to zaraz proszę pisać jaśniej bo nie wiemy.

Ile

w wełnie za szczeliną 1mm długą na 1m będziesz miał litr wilgoci

a to właśnie dzieje się przy źle zaizolowanych oknach dachowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strumienie wilgoci na cały dom są potężne.

Przykład 4 osobowa rodzina.

Mieszkanie kubatura 125 m^3 wydzielanie pary wodnej w mieszkaniu 12L na dobę !

Czy to mało? to weź nie pie głupot.

Nikt nie przedstawił danych, mnie na takie znachorskie wdmuszki nie chce się pisać .

Ubiłem jak mogłem najmocniej ilość informacji.

Dałem programik do liczenia aby przypadki sobie policzyć .

 

Qfa mac

jak byś wczytał się to byś wiedział że przy konstrukcji z muru izolowanej czym chcesz farbę emulsyjną

to załatwia sprawę nie trzeba żadnych paroizolacji !!

 

bo ta farba jest paroizolacją.

 

MASZ z cegły chałupę (taki przykład) tam nie trzeba nic izolować bo na powierzchni

się skondensuje ta para wodna .

A izolowanie styropianem przenosi ten punkt

przy 10cm akurat na styk muru i izolacji.

A też daje możliwość pomalowania ścian farbą o dużym oporze dyfuzyjnym

bo nie nastąpi już skraplanie na powierzchni bo jest

za ciepło.

Boże jak bym staremu koniowi tłumaczył 2+2*2 jest 6 a nie 8

 

Nie wnikam głębiej tu bo nie ma sensu.

Prostotę

Prostotę

Prostotę

Co zrobić aby w takich a takich warunkach mieć ciepły przytulny dom bez grzyba.

I mikro wierzchołek tej góry lodowej jaką jest fizyka budowli przedstawiam .

To źle .

I tak złodziej czasu cholerny bo przynajmniej z godzinę i więcej wysiaduje ostatnio.

 

To źle !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście od pierwszego postu zaczęło się wyzywanie i obrażanie, więc przynajmniej nie tracimy czasu. Podyskutuj sobie z "PN - EN ISO 13788: Cieplno - wilgotnościowe właściwości komponentów budowlanych i elementów budynku", następnie będziesz mógł zarzucić jej autorom, że są debilami i znachorami, bo nie liczą od zew = -20*. Ja tymczasem dziękuję i bez odbioru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...