Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niedaleko Słubic :lol2:

no co Ty Liwko ?????? gdzie niedaleko Słubic ?????? pakuje się i jade oglądać - plizzzz dajcie namiar :)

 

biorę bagażnik trunków tudzież innych podarków może coś podpowie - wspomoże krajana, wyprowadzi z opresji. Odkąd padło "budujemy dom" co nocy śnią mi się dachy, kable grzejne, pompy ciepłą i inne takie.

Pomału zazdroszczę niezorientowanym budującym w niewiedzy że można taniej i lepiej.

Edytowane przez mic81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Kujawach też da radę.O ile 2000PLN/m2 to dużo ,to faktycznie drogie to pasywne budowanie.Ale kiedyś przejdę na emeryturę,a wtedy dochody jakby mniejsze,a ja zamiast na opał wydawać ,na wakacje do ciepłych krajów wydam,zimową porą stare gnaty wygrzać.

 

Czekaj, czekaj... TV też sam składasz, czy w sklepie kupujesz? Sama budowa domu jest procesem dość skomplikowanym i mało kto samemu się tego podejmuje, a wybudowanie domu pasywnego to już jest wyższa szkoła jazdy. Jeżeli ktoś samemu nie potrafi, nie ma czasu lub ochoty, to musi zapłacić za taki dom. Chyba się zgodzisz że wyjdzie drożej? I im dalej na wchód czy północ, tym ta cena będzie wyższa! Czy ja piszę bzdury???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama budowa domu jest procesem dość skomplikowanym i mało kto samemu się tego podejmuje, a wybudowanie domu pasywnego to już jest wyższa szkoła jazdy. Jeżeli ktoś samemu nie potrafi, nie ma czasu lub ochoty, to musi zapłacić za taki dom.

Nie święci garnki lepią...

Do tego to czasami lepiej coś zrobić samemu niż przekonywać fachofców (sic!) bo oni tak zawsze robili i było dobrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ,,godzinówka" droga jest gdybym miał obcą brygadę,świadomą tego co budują to było by taniej.

Co do nie ogrzewania domu ,to zużywam na ten cel 2100kWh a dzień w dzień wyrzutnią dachową ulatuje 12-14 kWh bo jeszcze nie mam odzysku tej energii.Kiedy powstanie,to bez napinania będzie 4kWh/m2/rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie święci garnki lepią...

Do tego to czasami lepiej coś zrobić samemu niż przekonywać fachofców (sic!) bo oni tak zawsze robili i było dobrze....

 

Ale to chyba nie twoja wina, że fachowiec głąb?

Samemu można znacznie więcej spindolić niż nam się wydaje ;)

... i później trzeba za to zapłacić drugi raz. Bardzo mało znam "złotych rączek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ,,godzinówka" droga jest gdybym miał obcą brygadę,świadomą tego co budują to było by taniej.

Co do nie ogrzewania domu ,to zużywam na ten cel 2100kWh a dzień w dzień wyrzutnią dachową ulatuje 12-14 kWh bo jeszcze nie mam odzysku tej energii.Kiedy powstanie,to bez napinania będzie 4kWh/m2/rok.

 

Masz gdzieś opis tego swojego domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie święci garnki lepią...

Do tego to czasami lepiej coś zrobić samemu niż przekonywać fachofców (sic!) bo oni tak zawsze robili i było dobrze....

Trzeba znaleźć takich fachowców co nie będą mówić że tak się nie robi , że panie po co tyle styropianu . Tylko takich co wykonają robotę zgodnie z poleceniami.

Tak jest ze wszystkim. Można kupić samochód na lakier lub na stan techniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...