Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ale to chyba nie twoja wina, że fachowiec głąb?

Samemu można znacznie więcej spindolić niż nam się wydaje ;)

... i później trzeba za to zapłacić drugi raz. Bardzo mało znam "złotych rączek"

święte słowa dlatego mentora mi potrzeba lub fachowej ekipy co by na temat płyta fundamentowa na styropianie gęby nie rozdziawiała o grzaniu "kosmicznie drogim" prądem nie wspomnę. Na wszystkim przecież się znać nie da rady, a pseudo budowlańców nie potrzebuje cyt "po co tyle tego styropianu - światło do domu panie nie wleci i ciemno będzie , więcej pan na światło wydasz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Liwko.Dział wentylacja,klimatyzacja,rekuperacja. Temat,, Wentylacja hybrydowa WMG."

 

O nie, kominek z płaszczem, u mnie by to nie przeszło. W dodatku ja mam dom z poddaszem użytkowym, więc i podobną wentylacją byłby problem (nie chciał bym, by smrodki z łazienki dolnej czy kuchni zapindalały mi do górnych sypialni.

U ciebie się sprawdza, u mnie nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatnie uważam,że parterowe to piękne.Wtedy ogród do wszystkich pomieszczeń włazi.

 

Mam 42m2 okien, nie mam w domu żadnych ciemnych pomieszczeń ;)

Jeżeli dom który nam odpowiada ciężko zbudować niskoenergetyczny za rozsądne pieniądze, to obniżyć rachunki można innym sposobem. I tu się kłania pompa ciepła :yes:

Gruntowa załatwia ci trzy pieczenie przy jednym ogniu. Tanie CO, tanią CWU i GWC glikolowe. Czasami rozsądniej jest pójść w tym kierunku :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest absurd

izolacja przeciętna 30kzł bo tyle biorą pseudofachowcy

to jeszcze 40-50kzł pompa i rachunki.

to wolę izolacji dać o te 30 kzł więcej i nie płacić za ogrzewanie nic .

Woda użytkowa pchi prądem tyle ile trzeba ogrzeje.

Za urządzenie zapłacę tyle co nic .

Pompa nie jest wieczna a dopiero tam "fachowcy" lubią się ujawnić.

W domu pasywnym mają być rozwiązania proste jak cep .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, pompa gruntowa

za 40-50kzł i płacić nie dość że za izolację to jeszcze za to badziewie.

Liwko nie pojmie nigdy co to jest dom pasywny lub bez C.O

 

Jak jesteś na tyle zdolny, że potrafisz zbudować dom pasywny, to i instalację z pompą ciepła bez problemu sobie zrobisz za połowę tej ceny ;)

I nie trzeba będzie kombinować co z CWU (będzie tanio), i nie trzeba będzie kombinować co z GWC (bo już będzie). Jak pomyślisz o całości to inaczej już to zaczyna wyglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez zysków bytowych wychodzi 3,5-4 Waty mocy, tyle co zyski.

Nie licząc słońca. Kiedy cały układ pasywny będzie działał to zjazd będzie ostro na minus średnio w kWh.

Zostanie tylko CWU. stąd okna odpowiednie z okiennicami , samo okno U 0,34 a z ramą tylko lepiej bo poniżej 0,3.

Plus okiennica to wyjdzie 0,2 około.

Reku nad tym myślę dokładnie aby wyssać max mocy z powietrza wywiewanego .

Szczelność 0,1 kubatury przy n50.

W Polsce pierwsza hala pasywna ma 0,12 bardzo dobry wynik.

Same drzwi to będzie 20cm XPS . 70cm i więcej izolacji tak że damy radę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należało by ustalić wykładnię zero energetycznego dla CO.Dla mnie zero energetyczny to zero energii cieplnej i zero energii elektrycznej dla napędu wentylatorów,pompek,chyba że tą energię elektryczną fotowoltaiką produkujesz w sezonie grzewczym.

Dla rekuperator nie liczy się (nie jestem pewny) odmrażania grzałką elektryczną ,licząc czy dom pasywny czy nie.Jeżeli tak jest to to bzdura jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylacja to nie C.O

tego sobie nie będę odmawiał jak już.

Zyski bytowe i słoneczne mają pokryć ogrzewanie.

Czymś muszę pchnąć to powietrze a 100% na naturę nie chcę liczyć.

Myślę jak wiesz nad takim układem samo przepompowującym powietrze bo wiem ze się da.

Odmrażanie ? skąd ten pomysł? a w życiu moim .

Ma być bez takich pierdół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy warto wkładać tyle kasy w uzyskanie pasywności. mi wychodzi 191 m2 2,2 l i chyba postawię na kominek z płaszczem + bufor koszt ogrzewania wychodzi wtedy 450 zł. Jakikolwiek koszt jaki bym poniósł większy by się nie opłacił. Jeszcze myślę nad małą pci powietrzna ale chyba kominek wyjdzie taniej a i tak chciałem jakiś mieć :wiggle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...