Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zyski z żarówki i z tego że oddychamy,gotujemy ,słoneczne itd.to zyski ,bo taka jest cywilizacja.Kąpiemy się,gotujemy wodę na poranną kawę,lubimy jasno gdy na zewnątrz ciemno. Z tego trzeba max. wyciągnąć,a najlepiej za prawie nic i co by się samo napędzało .Zima to taki okres że wiele bez energii elektrycznej samo działa.Ciut gorzej w okresach przejściowych.Osobiście łącze zero energetyczny CO z zapomnianym ogrzewaniem grawitacyjnym.

Ty sajgończyk temat nowy załóż,, zero energetyczne CO' boś biegły w cyferkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę założyć DB a i temat pewnie też swój.

Cały problem polega na akumulacji pasywnej energii .

Wiem że krzywo patrzysz się na zyski od słońca

Ale tu pod górami jest coraz lepiej tzn bardziej na południe i więcej promieniowania bo wyżej.

Dziś ładne słońce świeci.

W końcu dla sezonu grzewczego jest 350kWh promieniowania słonecznego .

Wiem że w grudniu czy styczniu jest tego mało .

Ale nie do przecenienia jest to średnio na cały sezon.

Wychodzi wtedy sporo na minus w ogrzewaniu tak na minus .

Przez 72 m^2 okien *g 0,4 (przepuszczalność promieniowania.

średnio z wszystkich kierunków daje to 9MHw czyli lekko tonę węgla za nic !

ja Ci potrzeba np 1000 kWh to zostaje Ci 8 MHw czy to mało?

Średnią zbija mocno na minus.

I teraz takie patenty jak ma Nydar pozwalają przechować energię na trudny czas .

Bo inaczej wkładamy kWh których nigdy nie odzyskamy :( np

-20 potrzeba 1kW mocy i co? 24kWh idą jak nic / jak mieliśmy bufor który to pokrył z zysków słonecznych

to ok inaczej to bezpowrotnie wygenerowana moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 72 m^2 okien *g 0,4 (przepuszczalność promieniowania.

średnio z wszystkich kierunków daje to 9MHw czyli lekko tonę węgla za nic !

 

Przy takiej liczbie okien w domu, który nie wymaga ogrzewania (nawet przy dużych mrozach), zaczął bym się bardziej martwić latem niż zimą. No i dobrze się zastanowił przed każdą planowaną imprezą w domu. Choć ponoć chłód uzyskać łatwiej (taniej?) niż ciepło... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ścianie grubości 24 cm + 50 cm izolacji, zakładając, że okna będą w warstwie ocieplenia, potrzebujesz głębokie parapety, a na nich kwiatki w donicach, co by uniknąć efektu celi więziennej. Czy zyski ze słoneczka nie będą mniejsze mając tunele w ścianach do okien?

Dochodzi jeszcze estetyka, ale o gustach się ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamienilbym funkcjami sypialnie i kuchnie - sypialnia bedzie sie strasznie przegrzewac

w salonie doloz powieksz okno na scianie pld-zachodniej

 

trzeby bylo sprawdzic jak teraz sie sachowuje slonce o 12 w poludnie .....

u mnie np od wschodu swieci 15 min przed 7 - czyli zerowe efekty - natomiast pracuje poludnie i zachod

 

w lecie zachodzace slonce to koszmar i przegrzewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamienilbym funkcjami sypialnie i kuchnie - sypialnia bedzie sie strasznie przegrzewac

w salonie doloz powieksz okno na scianie pld-zachodniej

 

trzeby bylo sprawdzic jak teraz sie sachowuje slonce o 12 w poludnie .....

u mnie np od wschodu swieci 15 min przed 7 - czyli zerowe efekty - natomiast pracuje poludnie i zachod

 

w lecie zachodzace slonce to koszmar i przegrzewanie

 

Konrad a rolety od strony pd - zach nie rozwiążą sprawy ? Sypialnie chciałem powiększyć i umieścić tam bliźniaki, ( kosztem jednego stanowiska w garażu) do tego powiększyć łazienkę (miejsce na saunę ) i powiększyć pokój od północy. Całość wyrównać do prostokąta. Byłem dzisiaj na działce ale akurat padał śnieg.

W ogóle to jeden pokój tam za mało - zna ktoś dobry projekt parterówki ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem będziesz miał te rolety ciągle opuszczone (widzę po sąsiadach). Lepiej szybko sadź jakieś drzewa liściaste z dość gęstym listowiem.

mogę jeszcze poszperać i inny projekt wybrać, tylko że ja od 2 lat byłem przekonany ze mam równo północ od wejścia, dostałem nowy tel służbowy (iphone5 :D) a tam kompas to sobie pomyślałem a sprawdzę no i zonk jest inaczej. Nie wiem teraz jak zaplanować rozkład pomieszczeń. wrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...