Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dobry kolego masz 100 % ale jak tu przymocować taką markizę jak masz 30 cm styro na ścianie ? Każdy pomysł na wagę "złota".

 

Mnie by się to nawet podobało, bo bym sobie zrobił w tym styro taką 10 cm wnękę na markizę, żeby nie odstawała za bardzo od ściany. A jak zamontować - no normalnie dopasować jakiś kątownik. Waży una pewnie z 50 kg (duża), tak więc o ile nie pozwolisz spaść nań 20 cm śniegu i nie masz tam sztormów, to tak łatwo się nie urwie.

 

@lelelek - możesz ciut jaśniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grzecznie dałem przykład :)

nikogo nie obsiadłem :)

le ja nie złośliwie.Tylko takich nazwijmy to kwiatków jest naście a wtedy jest problem.Piszemy w temacie domów 3-5 litrowych.

no kwintesencja pasywności.

Tu wat tam wat wszędzie wat :)

dawałem przykład zdjęciowy właśnie ile tego może się uzbierać przy elewacji w metodzie BSO.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperci pomóżcie w wyjaśnieniu pewnej kwestii.

Dom piętrowy. Strop nad piętrem docieplony, po stropie 30 cm styropianu + 10 cm proszku Pigeona. Szczelne wg mnie. Wyłaz na strych tymczasowy z ramki ze styropianu. W domu (7 miesięcy po budowie) wilgotność 73 %. Układ dachu- membrana i blacha plaska. Na strychu leje sie woda z membrany.

Podbitka zrobiona oczywiście w taki sposób zeby powierzchnia pomiędzy membrana a blachą była wentylowana.

Dom bez kominów wiec nie mając jeszcze ogrzewania docelowego (kocioł elektryczny + podlogówka) wstawiłem kozę , wyjąlem okno w "kotłowni" i po prostu paliłem. Spaliny wchodziły pod podbitkę , tam w przestrzeń pomiędzy mebranę i tak wyjaśniłem sobie kondensowanie się pary na membranie. Ale teraz kiedy juz 2 tygodnie nie ma kozy a wilgotność na strychu pozostala ta sama , a może nawet jest jeszcze gorzej to już głupieje.Okno dachowe rozszelnione. Na strych wrzucony wentylator 250 m3 /h coby wymusic jakiś ruch powietrza.

Mówią mi żeby to olać i zostawić. Przyjdzie wiosna , lato to do jesieni zapomne o problemie.

Dzialać w kierunku usunięcia tej wilgoci czy rzeczywiście zostawic i zapomnieć a dni sloneczne zrobią wkrótce swoje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...