Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A dlaczego tylko tyle?

Mówie o sprawności systemu.

Kondensacyjny piec osiągnie max 95% sprawności ale one do tanich nie nalezą. Do tego zasobnik oraz przekazanie ciepła w czynniku spowoduje jakies tam straty. Przy zwykłym piecu na gaz sprawność nie pieca ale całego systemu ogrzewania nie przekroczy 85 %. Bo co mi po tym jak w pomieszczeniu gospodarczym będę miał nadwyżkę ciepła jak tam jest tylko ssąca od reku i 100% mi nie odda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty w ogóle zdajesz sobie sprawę że domki energooszczędne są tak dobrze ocieplone że bardzo wolno tracą temperaturę ?? taki np J-J odpala swoje kable grzejne raz dziennie na 2h i to mu załatwia CO na calutką dobę

 

PS zdajesz sobie przy okazji sprawę że kociołki kondensacyjne bardzo nie lubią dużych modulacji mocą bo to zabija kondensację, najwyższa sprawność im wychodzi gdy mogą stale bez przerwy chodzić sobie na minimalnej mocy, skąd więc weźmiesz moc do szybkich korekt temperatur ?? dostawisz obok kocioł elektryczny :D

 

No właśnie, może być problem. No ale - nie mogę tego nigdzie w sieci znaleźć, jaki COP średniorocznie wychodzi przy grzaniu CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnij się i przestań się ośmieszać! Wyrywasz z kontekstu próbując wciskać to czego nie twierdzę! Jak powiem, że nie jadam w kuchni to obawiam się, że to zacytujesz i będziesz mi wytykał, że "nie jadam". Kompletne dno! Zapraszam do właściwego tematu - ogranicz swoje popisy.

 

Kszhy.int, posłuchaj muzyki, muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie rozumiałem argumentu awarii zasilania jako wystarczającego np. do budowy kominka za kilka KPLN. Abstrahując od tego, że gaz też potrzebuje prądu, u mnie obowiązkowym elementem wyposażenia będzie coś w stylu:

 

http://allegro.pl/agregat-4-8kw-pradotworczy-generator-pradu-avr-i2987115182.html

A dla kotła gazowego wystarczy ups z akumulatora i odpowiedniej przetwornicy.

Sąsiedzi nie będą krzywo patrzeć, jak im w wieczór odpalisz dwa agregaty?

Na Śląsku m3 gazu przy 2000m3/rok wychodzi po ok 2zł (w obu taryfach po obniżkach, sumując wszystkie koszty).

Ja sam mam gaz, przyłącze 1700zł, projekt + kierownik 1500zł, instalacja 2500zł (8m na zewnątrz plus 2 w środku), taniej nie znalazłem na górnym Śląsku, najdroższa oferta była za chyba 5tys. Kocioł 6tys. Kuchani będzie indukcyjna. Też bym chyba nie brał gazu teraz, choć jeśli mi spieprzyli izolację, to może lepiej, że jednak mam :) Może bym wtedy kominek zrobił za to, więc i tak bym nie oszczędził...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawiść ludzka nie zna granic, raczej później podczas nieobecności cukru do baku nasypią :)

 

na wielu terenach podmiejskich agregaciki to normalka. W Sulejówku pod Wa-wą jak brak prądu to jeden pyrkot

:)

Ale to się instaluje gdzieś na stałe i same się włączają?

Kurcze, latem kosiary, piły, zimą agregaty i auta odpalone podczas odśnieżania, a wiosną i jesienią quady i crossy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Ale to się instaluje gdzieś na stałe i same się włączają?

Kurcze, latem kosiary, piły, zimą agregaty i auta odpalone podczas odśnieżania, a wiosną i jesienią quady i crossy...

 

Dolicz jeszcze palących węglem, gazetami i odpadami, z czego spaliny nie dość, że atmosferę psują, to osiadają na elewacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Ale to się instaluje gdzieś na stałe i same się włączają?

Kurcze, latem kosiary, piły, zimą agregaty i auta odpalone podczas odśnieżania, a wiosną i jesienią quady i crossy...

 

Panowie, to jak z tymi polskimi zimami - niby 3 miesiące poniżej -20*, a jakby się tak naprawdę chciał doliczyć, to się okaże, że na zabitej wsi prądu nie ma średnio dwa razy w roku po 4 godziny, dwa razy po godzinie, a raz na kilka lat się zdarzy awaria na dwa dni. Poza tym szkoda tego ustrojstwa trzymać pod chmurką, więc lepiej znaleźć mu miejsce w garażu i wyprowadzić spaliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak masz ten agregat, to też sobie możesz posiedzieć i się wyciszyć :) Ale ogólnie to ludzie mają małe dzieci, jakieś akwaria, dyżurują, mają studnie głębinowe, kupę słoików w lodówkach i zamrażarkach, itd., więc jeśli to kwestia tysiaka, to ja poproszę. Przy pięciu bym się zastanawiał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...