Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem co Ci się zaczyna i nie chcę wiedzieć;)

Nie wiem też co przeczytałeś ale specjalnie dla Ciebie pojaśnię - na krótkie przerwy w dostawach prądu, na potrzeby ciepłego papu, lepszy palniczek z butlą (taki zestaw turystyczny za grosze) niż mniej poręczny agregat.

no przecież jak mówimy o tym zabezpieczeniu w postaci agregatu to nie z powodu tej nieszczęsnej herbatki ...;)

 

mam chatę na prąd i zabezpieczenie w postaci kominka w razie "W"...

jak dzisiaj jeszcze raz bym się budował to olałbym ten kominek a za niewielką część tej kwoty zakupiłbym agregat i postawił w garażu ...

 

przez te osiem lat mieszkania ze dwa razy zdarzyły się takie sytuacje w zimie że nie było prądu przez kilka dni, oczywiście paliło się w kominku, siedziało przy lampie naftowej i świeczkach, coś tam podgrzało na kuchence gazowej ...

ale jak bym miał w tedy agregat to dosłownie całowałbym go w rurkę wydechową ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie doznałem w moim życiu na szczęście takiego hardcore-u więc piszę o tym jak mi młody mordę darł bo bez ciepłego mleka nie potrafił usnąć. Ja tam nie potrzebuję - na nie grzanych browarkach dam radę i 2 doby;)

sam piszesz że z powodu byle zimnego mleka może być kłopot...

a teraz weź sobie np. taką sytuację jaką miał ostatnio R&K pozamykał na noc rolety, w nocy prądy szlag trafił i siedzieli przez cały dzień jak w piwnicy ...

a jak by tak przez kilka dni czy więcej nie włączyli to dopiero by była jazda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak komuś zdarzają się takie przypadki i daleko od życzliwych ludzi mieszka to warto wydać te kilka tysi i utrzymywać w sprawności agregat.

 

Ale o czym ta cała dyskusja w ogóle? Zajmijcie się większymi problemami. W tej chwili laptop mi pożera 50 W, tv 150, dwie lampki w sumie 20 W, wentylacja 60 W, w każdej chwili mogę sobie wstawić wodę, umyć w ciepłej wodzie, coś ugotować. I tak samo bym miał przy długotrwałej awarii prądu. Nie za parę tysi, ale za tysia. Co to znaczy utrzymać agregat, odpalić go raz w miesiącu na pół godziny? Taki poważny dla serwerowni, 170 kw, odpalamy raz na kwartał. Rozwartwianie się paliwa to bullshit, sztuczny problem. Nawet jeśli występuje, w agregacie mam niewiele, a kanister mogę wlewać do samochodu co kwartał i tankować nowy. I w imię czego mam się zadowalać jakąś głupią butlą z palnikiem? Zajmijcie się izolacjami i w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem o jakimś awaryjnym zasilaniu (ale akumulatorowym - do CO i reku, działającym na zasadzie ups, też do tysiaka trza wydać), ale przypomniało mi się, jak teść z bratem kupili agregat kilka lat temu, teść do tej pory ani razu nie skorzystał, brat ze 2 razy. Okazało się, że prądu nie ma najczęściej podczas burzy, a wtedy nikomu się nie chce wychodzić na dwór i odpalać (system doraźny) :)

Mam jakieś opory przed butlami z gazem, żeby trzymać w domu, choć to dopiero irracjonalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorzuci jeszcze kominek i dobry klimatyzator i będzie świecił przykładem na to jak można budować pasywnie spędziwszy 3 godziny na zgłębienie tematu i dopowiadając sobie to, czego się nie dało w tym czasie przyswoić. Dobrze, takich też nam trzeba ;)

 

@owp,

80 lat temu ludzie zastanawiali się, czy warto mieć prąd w domu, 60 lat temu czy warto mieć pralkę, lodówkę i łazienkę w każdym mieszkaniu, 40 lat temu czy samochód osobowy, 20 lat temu czy zmywarkę i klimę w samochodzie, 10 lat temu czy wentylację mechaniczną i podłogówkę, teraz myślą nad pc pw (z klimą) i agregatem. Jak będziesz opowiadał dzieciom, że kiedyś nie było 3 dni prądu i wszyscy siedzieli przy świeczkach, pewnie nie uwierzą. Także jestem pewien, że na zabitej wsi agregat stanie się normalnością, a kombinowanie czy to nie jest zbytni luksus przypomina zaklinanie rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także jestem pewien, że na zabitej wsi agregat stanie się normalnością, a kombinowanie czy to nie jest zbytni luksus przypomina zaklinanie rzeczywistości.

można też podłączyć jeden duży ko generator do iluś tam domów i mamy oświetlenie, ogrzewanie i CWU w jednym...

może zamiast podłączać się do sieci lepiej jest zrobić od razu taki układ ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kilku domów nie podłączysz, chyba że właścicielem wszystkich będzie jeden podmiot. Inaczej wpadasz w szpony prawa energetycznego (bo musisz jakoś rozliczyć tą "sprzedaż") i... jesteś ugotowany. Nasze państwo dba, by nikt sobie "kuku" nie zrobił produkując (i sprzedając) zbyt tanio energię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorzuci jeszcze kominek i dobry klimatyzator i będzie świecił przykładem na to jak można budować pasywnie spędziwszy 3 godziny na zgłębienie tematu i dopowiadając sobie to, czego się nie dało w tym czasie przyswoić. Dobrze, takich też nam trzeba ;)

 

Tak, zwłaszcza 3 godziny :-) Lubię Cię Andriuss :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można też podłączyć jeden duży ko generator do iluś tam domów i mamy oświetlenie, ogrzewanie i CWU w jednym...

może zamiast podłączać się do sieci lepiej jest zrobić od razu taki układ ...?

 

Tylko w środku wielkiego lasu albo w połączeniu z biogazownią rolniczą, co to mam ją budować. Tak poza tym to mrzonki, nic nie pobije 30 kilku groszy za kwh z zawodowej energetyki. Z biogazu mam mieć dodatkowo jakieś 240 kw ciepła, ale prawdopodobnie całe pójdzie w tzw. pre-treatment substratów i osuszanie pofermentu, a później w powietrze, prawie na bank nie będzie mi się opłacało sprzedawać tego ciepła okolicznym mieszkańcom, do dyskusji jest jakaś szklarnia zaraz obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumujmy, 2 litrowy domek grzany gazem i kaloryferami z garażem wewnątrz i solarami na zewnątrz, bardzo ambitne zadanie, podniosłeś poprzeczkę wyżej niż J-J

 

dorzuci jeszcze kominek i dobry klimatyzator i będzie świecił przykładem na to jak można budować pasywnie spędziwszy 3 godziny na zgłębienie tematu i dopowiadając sobie to, czego się nie dało w tym czasie przyswoić. Dobrze, takich też nam trzeba ;) ...

 

Zostaje nam czekać cierpliwie na DB na forum :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...