Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A no przecież Ci proponowałem już pewne przeróbki.

mic81 troszkę wiary w siebie bo widzę że nie wierzysz ...

Da radę naprawdę przy tym co masz grzać od dzwonu a po pewnych poprawkach wcale :)

Muszę to gdzieś na żywo zobaczyć, bo spier... ć łatwo a ma być zrobione na fest. Wole żeby mi coś gdzięś nie odpadło i nie wiało bo tego nie zdzierżę.

 

 

 

.........moment ale jak zrobię ściany zewnętrzne z klocków izodomu 2000 to nie będzie problem z obsadzeniem takich pakietów ????

Edytowane przez mic81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może załatwmy w końcu ten montaż pakietów przy tradycyjnej 2W i będziemy mieli z głowy.

 

wiadomym jest że w jakiś sposób będziemy żerować na na rozwiązaniach, które proponuje מרכבה

ale przynajmniej kto chce skorzysta i zakończy się ciągła dyskusja na ten temat, a można rozwiązać to raz na zawsze.

Jak kto nie miał XPS-a w rekach zawsze będzie sceptyczny, a modyfikacje każdy może sobie potem sam robić.

 

Podany schemat jest dobry i z tego wychodzimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Drewno w XPSie tylko merbau bo inne po latach zgnije; ono do niczego nie potrzebne, tylko zbędny wydatek i robota. Całą resztę popieram i żałuję, że tak nie zrobiłem:/

 

Oczywiście, ,ze masz rację, ale jak kto nie wierzy...

co do pakietu większego jak otwór okienny - pięknie to wygląda po obrobieniu jak tylko sama szyba jest widoczna - niestety stare przyzwyczajenia w narodzie pokutują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie jest to takie proste ani tanie jak wymiana w ramie.

 

Ale po pierwsze trzeba obliczyć koszt ryzyka, tj. koszt takiej wymiany przemnożony przez % ryzyka wystąpienia takiej stłuczki. Jak kto przewrażliwiony to są ubezpieczenia od stłuczenia, mniej więcej tak popularne jak od meteorytów ale widać, że ostatnio mogą być bardziej popularne! Jak zatem zabezpieczyłeś się przed uderzeniem meteorytem?:)

 

Jedną szybę stłuczono mi podczas budowy z wiatrówki. Drugą stłukłem samemu, a do trzeciej nikt nie chciał się przyznać. Zamówiłem i wymieniłem samemu w kilka minut.

Szyby mają to do siebie że się tłuką :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolejna sprawa to ten montaż - wg mnie za duże ryzyko naprężeń w otworze okiennym dlatego montowałbym wysunięte w warstwę ocieplenia i raczej większe od otworu.

 

Kończąc temat (bo dla postronnych może się wydawać monotonny :)) na pewno zamontuje w warstwie ocieplenia ale jak zrobię ściany zewnętrzne z izodomu (a pewnie tak będzie ) to pakiety czy okna większe niż otwór okienny nie wchodzą w grę - bo musiał bym wycinać styropian dookoła otworu a to chyba mija się z celem.

Tak czy inaczej coś tam już wiem i dzięki za podjęcie tematu :)

 

ps. Gentoonx masz racje moje niedowierzanie na temat możliwości montażu pakietu w XPS wynika z tego ze na prawdę nie dane mi było jeszcze trzymać go w rekach, ale jeszcze się na trzymam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z pakietami w XPS-ie jest bardzo ciekawy ale chyba nie wszędzie.Południowa przeszklona przestrzeń tak do tego z jedno lub dwa z możliwością rozwarcia.Ale pokoje to chyba jednak uchylno-rozwieralne. Nie chcę krakać ale zawsze może zdarzyć się tfu tfu pożar albo komornik.Na piętrze o ile istnieje,też może być problem.Czasami trzeba to umyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi pomysłami uzyskasz to spokojnie ale pamiętaj o tym, że im więcej szyb tym mniej zysków słonecznych przez nie. Co to za cudny pakiet 5-cio szybowy ze wskaźnikiem koło 40% to nie wiem, z chęcią bym poznał.
tak to już przeliczone tragedii nie ma i nie będzie :)

To co stracisz na zyskach, odzyskasz na mniejszej mocy .... i tak przez 70m^2 przeszklenia jest 9500 kWh uzysku ...

dla pakietu 0,5 i TR 50% będzie więcej ... dla tego się zdecydowałem na taki pomysł, gwarantuje to większą stabilność termiczną.

 

Kolejna sprawa to ten montaż - wg mnie za duże ryzyko naprężeń w otworze okiennym dlatego montowałbym wysunięte w warstwę ocieplenia i raczej większe od otworu.
naprawdę nie ma to znaczenia ... różne różności można robić ...

U mnie wyszły 15cm od kraju elewacji gdzie całość z izolacją wyszło 1,15m

a szyby są znacznie większe. Przez co stare otwory okienne są puste i jest wzrost widoczności nie spadek.

Inaczej to strzelnica :D

ps. Gentoonx masz racje moje niedowierzanie na temat możliwości montażu pakietu w XPS wynika z tego ze na prawdę nie dane mi było jeszcze trzymać go w rekach, ale jeszcze się na trzymam

No to sam zobaczysz że prócz blachy czy drewna na obróbkę przeciw dzięciołową nie potrzeba Ci nic ..

Niestety ale nie jest to takie proste ani tanie jak wymiana w ramie.

kwestia czy się jest tylko budowlańcem czy też i zna się od strony mechanicznej :p

Nie widzę problemu zrobić tak aby szybę dało się wyciągać ... no problem ...

 

Pomysł z pakietami w XPS-ie jest bardzo ciekawy ale chyba nie wszędzie.Południowa przeszklona przestrzeń tak do tego z jedno lub dwa z możliwością rozwarcia.Ale pokoje to chyba jednak uchylno-rozwieralne. Nie chcę krakać ale zawsze może zdarzyć się tfu tfu pożar albo komornik.Na piętrze o ile istnieje,też może być problem.Czasami trzeba to umyć.

Też da się zrobić okna otwierane ... kwestia dobrych ścisków do drewna i ładnego jego sklejenia .

robisz ramę i po sprawie ...

Cała zabawa i radość w takim budowaniu tkwi że coś myślisz robisz coś jest twojego ... a nie wszystko gotowe i to nie tak jak byś chciał...

Cały czas cie bombardują różnymi wykreowanymi potrzebami ... że potrzebujesz zmienić okna z 1,7 (nie tak dawne plastiki z szybą 1,1) na

0,8 z szybą 0,3 ... koszty kosmiczny efekt mizerny ... bo może i ma to te 0,8 ale dolicz mostki liniowe w ramie i skrzydle i po ptokach .:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem w twoim DB i widziałem ciepły montaż - genialne w swojej prostocie.

Ale nie potrafię sobie wyobrazić montażu samego szklanego pakietu. Fixa to przynajmniej jest za co złapać ( przykręcić) a taki pakiet ?

Nie ma co się zachwycać ciepłym montażem. Choć sam miałem taki montaż, a w zasadzie sam przyklejałem taśmy od wewnątrz i zewnątrz, to uważam, że nie jest to warte swoich pieniędzy. Bardziej cieszy mnie mój montaż w warstwie ocieplenia, bądź po prostu poprawny montaż. Argumentów szukajcie w dziale ze stolarką okienną, wypowiedzi bodajże Jareko, który od wielu lat montuje okna i bywa na salonach "szklarskich".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się zachwycać ciepłym montażem. Choć sam miałem taki montaż, a w zasadzie sam przyklejałem taśmy od wewnątrz i zewnątrz, to uważam, że nie jest to warte swoich pieniędzy. Bardziej cieszy mnie mój montaż w warstwie ocieplenia, bądź po prostu poprawny montaż. .

 

jedno nie wyklucza drugiego, a wręcz jest wymagane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się zachwycać ciepłym montażem. Choć sam miałem taki montaż, a w zasadzie sam przyklejałem taśmy od wewnątrz i zewnątrz, to uważam, że nie jest to warte swoich pieniędzy. Bardziej cieszy mnie mój montaż w warstwie ocieplenia, bądź po prostu poprawny montaż. Argumentów szukajcie w dziale ze stolarką okienną, wypowiedzi bodajże Jareko, który od wielu lat montuje okna i bywa na salonach "szklarskich".

 

stwierdzenie ciepły montaż odnosiło się do montażu w warstwie ocieplenia - według pomysłu kszhu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...