Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nazywajmy rzeczy po imieniu. Jak wpiszesz w google ciepły montaż, nie znajdziesz ani słowa o kszhu ;).

 

tyle ze ja odpowiadałem na post kszhu i odpowiedz tyczyła jego DB więc o google w tym wypadku podzielam odpowedż maq73

jak poniżej :D

No to do d**y z taka wyszukiwarką ;)

co racja to racja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek na drobne się rozmienia :p

Kszhu mistrz ! ta belka drewniana pod okno to jest to da się tymi rencami ? da :)

Jedynie zbrojenie ławy nie fachowe :( ponieważ pręty wewnętrzne zamiast na narożniku wychodzić na zewnątrz to nadal po zagięciu idą wewnątrz :p

przy ławie to pikuś ale belki łączone z słupem tak to bicie w kark od razu :p

http://superwindows.eu/superwindows/invis160-stack/prototypy/ było może ale U 0,3...

plus transmisyjność TR 70% miód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowlańcem nie jestem, robili to zbrojarze a kierbud zatwierdzał:/ Za to przy wieńcu wychwyciłem, kazałem nadlać jeszcze jeden i przegoniłem na dobre!
tak to im karka bić

to jest przestroga dla innych, a kierowniki bud ... oj szkoda gadać

Te 12 szybek do Ug=0,3 trochę dużo jak PST Quatro Thermo ma to samo Ug na 4 szybkach co kosztuje jak wspominałem ~500zł/m2.

Tak ale prawie 2x tyle energii słonecznej przepuszcza ... czyli jest prawie 2x cieplejsze ... :D

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]177576[/ATTACH]

Troszkę wymiarów nawalone ... ale takie nie chciałem się narażać :p

Ładnie siedzi na XPS szyba ... już sobie nawet zapomniałem :)

 

2 pytania:

1. czy nie należałoby pozostawić szczeliny w tym dolnym pakiecie na rozszerzalność pakietu pod wpływem temperatury? z góry i po bokach

2. kurde, nigdy nie sprawdzałem empirycznie, ale jak z piszczeniem pracującego pakietu w XPS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby chodziło ci o gumę komórkową? Są takie uszczelki EPDM z gumy komórkowej.
coś takiego np .

Ale i sam XPS da radę ...

1. czy nie należałoby pozostawić szczeliny w tym dolnym pakiecie na rozszerzalność pakietu pod wpływem temperatury? z góry i po bokach

2. kurde, nigdy nie sprawdzałem empirycznie, ale jak z piszczeniem

uszczelka z wagą/ jęzorem odpowiednimi

jako kompensator/ lub silikon ... tak jak z innymi połączeniami.

Ja rozumie obawy ... bo jesteśmy z tym na szpicy ... dla tego warto rozmawiać bo cieplej okien nikt nie robi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz gdzieś namiary na kogoś kto to sprzedaje? Jakie ceny, jakie dostępne max wymiary, jakie ewent. ramy do tego (jak ktoś musi je mieć) itp.?
To jest ich tam eksperyment ... tych z http://superwindows.eu/superwindows/invis160-stack/idee/ a co widać banalnie proste :)

złączyć 13 szybek i po sprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie mi to radość sprawia że coś wymyślę :) mnie tam pakiet zespolili rzemieślnicy i jest ładny czysty.

To czemu ja mam nie dać rady.

Jedyne co to że przeoczyłem parametry tego szkła ... 0,3 na jednej powłoce low E...

I jaką folię lub szybę ...

Zrobię czyste pomieszczenie bez kurzu i tam będę to sklejał :) a szyba tylko float lub coś co bardzo dobrze przepuszcza światło.

A gazy to mam jak fasolki wczoraj zjadłem po brytyjsku "bretońsku" :D :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250-300 jest ok.

 

 

 

Nie ma idealnie suchych działek.

Zakop EPS100 na 0,5m pod ziemię i wykop po roku to zobaczysz ile wody naciągnie i co za ścierwo z tego zostanie.

Można obłożyć szczelnie kubełkową ale czy to warto się martwić i co naście lat odkopywać budynek aby choćby sprawdzić co się dzieje?

 

O jakim EPS mówicie, zwykłym czy hydro ?

Wspomniane przeze mnie materiał ma 150 kPa i jest hydro - czy te 150 wystarczy czy szukać 200 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...