Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To jak z tymi kropelkami?
przy wodzie zmieszanej pół na pół nie da się nic zrobić musi iść w wymiennik taka jaka jest ...

Kwestia ustalenia granicy od jakiej temperatury ma wpadać i gdzie ...

Następne nie potrzeba dwóch umywalek ... wystarczą dwie rury z przymykiem ... połączonym dźwignią od kranu ...

Plus bardzo krótkie odcinki od zbiornika z wodą .

Solary upadły nie dal tego że się nie da tylko był by to zbędne graty nie wnoszące tego co chcę ...

Już mam system wentylacyjno "grzewczy" do CWU

i z ta kropelką był żart bo nie raz woda ma np tylko 30 st czy lekko ponad 20 st .

też ja trzeba "poszanować"

sprawa tyczy się czysto wody zimnie czy ciepłej tu z powiedzenie z kropelka ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wodzie zmieszanej pół na pół nie da się nic zrobić musi iść w wymiennik taka jaka jest ...

Kwestia ustalenia granicy od jakiej temperatury ma wpadać i gdzie ...

Następne nie potrzeba dwóch umywalek ... wystarczą dwie rury z przymykiem ... połączonym dźwignią od kranu ...

Plus bardzo krótkie odcinki od zbiornika z wodą .

Solary upadły nie dal tego że się nie da tylko był by to zbędne graty nie wnoszące tego co chcę ...

Już mam system wentylacyjno "grzewczy" do CWU

i z ta kropelką był żart bo nie raz woda ma np tylko 30 st czy lekko ponad 20 st .

też ja trzeba "poszanować"

sprawa tyczy się czysto wody zimnie czy ciepłej tu z powiedzenie z kropelka ma sens.

 

Ja chyba za mało klas skończyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry chałupniczo da radę zrobić ale tylko do realnych założeń.Jeżeli założysz że będziesz podgrzewał świeżą wodę to będzie to drogie i awaryjne,a efektywność nie taka jak byś się spodziewał.Jeżeli zadowolisz się podgrzewaniem świeżego powietrza to będzie to tanie, bezawaryjne z blisko 100% efektywnością.Bez względu na temp.szare ścieki niosą podobną ilość energii.Różnią się jedynie ilością.Stąd bez specjalnego kombinowania najprościej i najtaniej wykorzystać je do wymiennika powietrze-woda.Układ ten niesie ze sobą najkorzystniejsze różnice temperatur między medium oddającym a pobierającym .Przejmowane ciepła z jednego do drugiego jest również bardzo korzystne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"obecna" zima to ewenement
jaki tam ewnement

marzec 2005 roku ... wyrównany rekord pokrywy śnieżnej na kasprowym ... z 1996 roku ..

1996 w kwietniu jeszcze w hokeja na łące grałem tak że sklerozy nie mam i taka pogoda to jakoś nie nowość.

zresztą zima przełomu 1995/96 była upierdliwa pod 10 listopada pod 10 kwietnia ... jak by ktoś nie pamiętał.

Oce pamiętają zimę 63/64 ... i po super zimie w kwietniu było jak w lecie co bym nam tu życzył aby tak było i tym razem :)

Dziadki dodały by zimę 1929 :p

bez grzania się obleci ale bez CWU już nie.
bez grzania tak ale wiadomo myć się trzeba a tego od zysków nie podgrzejesz ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu jest temat dla domów pasywnych albo 3 lub 5-cio litrowych.Prezentujesz zabaweczki pod wannę czy prysznic.Idzie ku lepszemu więc standardem są dwie łazienki,zmywarka,pralka.Lekko licząc 7-8 źródeł ciepłych ścieków.To trzeba ogarnąć kompleksowo jeżeli myśli się o tym poważne i ma przynieść wymierne efekty.Dla zabawy można sobie coś co proponujesz zamontować i poszpanować przed szwagrem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te urządzenia wg. tego co piszą o nich parametry mają obiecujące więc w normalnych krajach ludzie je kupują)

 

W normalnych tz na zachodzie?

Tam mają cieplej. Inny klimat.

Oni (są takie kraje0 nie wiedzą co to opony zimowe. W ich przypadku odzysk nawet 20-30% jest rewelacją. Nie ma tak dużych strat jak u nas czy w Rosji i Syberii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu jest temat dla domów pasywnych albo 3 lub 5-cio litrowych.Prezentujesz zabaweczki pod wannę czy prysznic.Idzie ku lepszemu więc standardem są dwie łazienki,zmywarka,pralka.Lekko licząc 7-8 źródeł ciepłych ścieków.To trzeba ogarnąć kompleksowo jeżeli myśli się o tym poważne i ma przynieść wymierne efekty.Dla zabawy można sobie coś co proponujesz zamontować i poszpanować przed szwagrem.

a nie jakiś wynalazków 12 litrowych ... co i tak muszą być izolowane o czym te wełniane istoty co decydują się na niby

"tradycyjny" dom nie wiedzą ... majster bierze od metra nie zależnie ile klei tego EPS'a :p

na razie tylko jedna łazienka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"polutować to pikuś możesz łączyć panele szeregowo i będzie rosło napięcie jak równolegle to natężenie. "

 

Nie ma miodu...

 

Polutujesz szeregowo, jeden wafel zasłonisz (liściem) - całość stoi!

Polutujesz równolegle - płyną prądy wyrównawcze. Jeden grzeje drugi...

Polutujesz szeregowo-równolegle - masz obie wady...

 

Oczywiście, łączy się to badziewie.

Nie jest łatwo i nie "wprost".

 

Adam M.

Ogniwa w panelu są również połączone szerwgowo.tzn że jak liść zasłoni jedno ogniwo to już koniec .? Czy po prostu panel da mniej o dany W mniej Mocy.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i takie urządzenie zainstaluje laik
opowiadasz :p

a nie tylko forumowicz-budowlaniec.
a zainstaluje :)

mam odcinki rur 3-4 metry max :p

 

Co ma za znaczenie dla odzysku energii czy pasywny czy nie?
ma znaczenie takie że... w zwykłym hurtem

wiele rzeczy idzie nie bacząc na koszty ... typu ogrzewanie C.O i 3-4 tony węgla go gdzie masz te 1/2 tony węgla do CWU na rok...

1/2 tony to brutto 4,5MWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...