Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przykład słaby bo na dole pralka, zmywarka, prysznic i umywalka to co? Poza tym ten domek widziałem osobiście - stoi pod Wro, nikt w nim nie myślał o "szarej wodzie":)

...

No właśnie jakoś nie widziałem projektów pasywnych czy innych zorientowanych na odzysk z "szarej wody". Każda odległość nie izolowanej kanalizy to strata dlatego w takich układach rentowne mogą być tylko odzyski lokalne.

 

Przykład był pod kątem skupienia instalacji wodnej. A takie cuda jak projekty domów z odzyskiem z "szarej wody" to tylko na tym forum ;)

 

 

Jak na górze masz tylko prysznic i umywalkę to relatywnie dużo nie odzyskasz. Wanna to osobny temat bo ją lejesz do pełna i spuszczasz bez odzysku niestety. No chyba, że masz misę odciekową.

 

Coś odzyskam, ale zgadzam się, przy pełnej wannie nie jestem w stanie tyle wody przytrzymać w jaśkowym syfonie. W tym przypadku tym bardziej lokalny wymiennik nie ma zastosowania, bo najpierw wannę napełniasz, a po kąpieli opróżniasz. Mieszanie nie występuje ...

 

Tak samo ze zmywarką. Nie ma sensu stosować wymiennika, bo nie zachodzi jednoczesność. Tylko przy zmywaniu ręcznym pod bieżącą wodą...

 

Na to pomoże pojemny jaśkowy syfon montowany w piwnicy ....

 

Widziałeś to? Przestrzenie mają ok 1cm a na wyjściu z urządzeń masz różne sitka łatwe do częstego czyszczenia. Ja takie nie tylko chcę ale będę miał - zbierające wodę z kilku przylegających urządzeń.

 

Widziałem, ale tylko takie co mają przestrzenie między płatami rzędu 2mm. Te co ty podałeś też tyle mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to nie.

Coś Go musiało w qrfić że posty pokasował pewnie taka retoryka :D

Druga sprawa CWU tego się nie miesza w bilans 15kWh dla budynku pasywnego :p jak by się kto pytał.

 

Z tego co wiem to tak.

W dupce mam to czy dom jest pasywny czy nie, dla mnie ważne są rachunki, a te j-j w tym swoim bunkrze miał takie same jak ja :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa CWU tego się nie miesza w bilans 15kWh dla budynku pasywnego :p jak by się kto pytał.

 

Ale się miesza w zdrowy rozsądek. Bo jak ktoś ma wysoko normalne zużycie cwu, typu 10 kwh dziennie, to dla domu 150 m2 wygląda to tak:

- pasywny 2250 CO i 3650 CWU, w sumie 5900 kwh,

- dobrze ocieplony 7500 CO i 3650 CWU, w sumie 11 150 kwh.

 

I tu dla większości nie ma wątpliwości, że pompa ciepła jest b. atrakcyjna finansowo niż budowanie pasywnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakimś przedziale czasowym, pasywny ,dobrze zaizolowany,potrzebuje stałą przewidywalną ilość energii.I to jest pewne.PC ma jakąś żywotność i teraz pytanie,na jakim etapie życia czy naszych dochodów ,potrzeba by tą pompę wymienić.Dla mnie pasywny to dywersyfikacja zagrożeń nieprzewidywalną przyszłością.Jeżeli stać by mnie było na PC, to rozsądek podpowiada aby te pieniądze wsadzić w izolację.Bez najmniejszego uszczerbku na komforcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat bywam, widzę, rozmawiam, znam gościa od ~3 lat i... bzdury prawisz kolego Liwko.

 

Jakie bzdury? Sam pisał jakie płaci rachunki. Ukrywał tylko, że są to rachunki netto (pokazał je na priva mpoplawowi!) i że z rodziną często kąpią się na mieście. Facet jest niewiarygodny i tyle. Wystarczyła odrobina krytyki i rzucał się jakby był to zamach na jego życie. Później popłakał się, zabrał zabawki i zmienił piaskownicę. Dziecinada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co widziałeś ale masz (robione teraz na szybko telefonem) - przetłoczenie w jedną stronę ~5mm (czyli w sumie 2 blachy to 1cm):

 

Typowe oraz te co podałeś w linku mają 2,4 mm x 2 = 5mm. Ok, załóżmy, że zastosujesz wersje, która ma 1cm. Gdzie taki wymiennik planujesz zainstalować ? Przy odpływie z umywalki, prysznica ? Nie boisz się zapchania tych otworów mydlinami i przez to znacząco pogorszyć przekazywanie ciepła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu dla większości nie ma wątpliwości, że pompa ciepła jest b. atrakcyjna finansowo niż budowanie pasywnego

no ale zapytałem o gruntówę max maxów 3kW. i mam odpowiedź .

Ja nie widzę aby nie łączyć jednego i drugiego.

Zwłaszcza jak mi przyjdzie fachura od EPS i położy 10cm i weźmie za to 35-50zł m^2 to dziękuję w tej cenie mam 30cm wełny czy EPS'a

Okna rozwiązałem izolację też.

CWU nie jest takie łatwe ale tylko ono jest .

http://www.enatural.pl/index.php/pompa-ciepla-cwu-36-kw już mam zastosowanie dla niej jako reku będzie działać :)

 

Bzdura. Trzeba ingerować w formę a to już dla mnie nie jest komfortowe.
Liwko złe artykuły czytasz ... pasywny to pewna idea pewnych ludzi :p i nie kumają że da się zrobić "normalnie" wyglądający dom o standardzie pasywnym .

Co leży u moich założeń .. na 100% nikt nie powie po moim domu że jest jakiś "pasywny" chyba tylko że nie ma komina.

http://www.linwoodhomes.com/house-plans/cabins-garages/ taki styl mi się podoba .

 

Napisał kszhu

Akurat bywam, widzę, rozmawiam, znam gościa od ~3 lat i... bzdury prawisz kolego Liwko.

ja tam lubię Liwko dobrym ziołem się zaciąga :)

lub grzybki na cientkiej nóżce zjadł w tedy przez co nie może się opamiętać ... ja wolę tylko 40% volt :D

 

Nie mówię, że nie może, mówię, że nie musi jak wielu tu twierdzi. Jak ktoś chce odzyskiwać w bloku bo za dużo do spółdzielni płaci to co, nie ma prawa zastosować?
no nie widziałem systemu Nydar RESŚ ale pewnie i do bloku można było by coś zastosować ...

Stal kwasowa nie ma jakieś postaci wymiennika jest w postaci blachy z huty, a to już czyjaś brocha aby wzion w renca i zrobił z tym cuda ...

to się nazywa zysk przez wiedzę.

No pewnie, dlatego pytam o ten wymiennik płytowy. Przecież on podziała ze dwa dni i koniec z odzysku. Chyba, że ja czegoś nie zrozumiałem .
dawanie takiego wymiennika to tylko jak ma się sitko na zlewie :) i nie czesze się nad umywalką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Arturo, dziwnie piszesz jesli dla CIebie wspolczesna technologia budowy to to samo kwestia wizualna domu, naprawde nie ogarniam Twojego rozumowania.

 

A juz zupelnie nie wiem, dlaczego dom Jaska postawiony juz ladnych pare lat temu ze styropianowego szalunku traconego jest mniej wspolczesny od Twoich scian murowanych bloczek po bloczku jak setki lat temu :(

 

Akurat np. u Nydara nawet pradu nie trzeba zeby wiekszosc rzeczy dzialala, natura robi swoje w przeciwienstwie do Twojego reku czy tez PC.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał מרכבה

Nydar też nie jest daleko

Jak nydara i jaśka instalacje i domy są proste to ja jestem święty

Bardziej skomplikowanych instalacji i sposobów na dom do mieszkania jak u nich to nigdzie nie widziałem...

Oczywiście pomijam kwestie wizualne ich domów,które nijak się mają do współczesnej technologii budowy i wrażeń estetycznych.

Napisał מרכבה

Siła budynku pasywnego polega na jego prostocie

Z tego wynika,że domy pasywne są przeznaczone jedynie dla ludzi "pasywnie" myślacych o domu jako miejscu do mieszkania

a witamy dziękujemy za wykład z mniemanologii ... bo stań z boku i przeczytaj sobie co napisałeś ...

o swoich gustach ok masz prawo do takiego zdania :)

 

Z tego wynika,że domy pasywne są przeznaczone jedynie dla ludzi "pasywnie" myślacych o domu jako miejscu do mieszkania

nie mieszaj :p tego że mnie się prosta forma i ostra kreska podoba nie jakieś rokoko ... masa chaosu ... czyste formy lubię

i to też jest moja mniemanologia ...

WM z rekuperatorem,pompa ciepła powietrze-woda 9kW,zasobnik cwu 300l,o

Bardziej skomplikowanych instalacji i sposobów na dom do mieszkania jak u nich to nigdzie nie widziałem...
dajcie jakiegoś takiego sprzęta ...

https://www.google.pl/search?q=holownik+panceny&aq=f&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=OytfUaOxI4mNtAbf5ICgAw&biw=1515&bih=758&sei=PStfUY6VMsroswbcv4HAAQ#um=1&hl=pl&tbm=isch&sa=1&q=pojazd+do+holowania+czo%C5%82g%C3%B3w&oq=pojazd+do+holowania+czo%C5%82g%C3%B3w&gs_l=img.3...2458.12721.0.13080.30.26.3.1.1.0.187.3041.8j18.26.0...0.0...1c.1.8.img.jRRf2Z7XgoU&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.44770516,d.Yms&fp=ab3acdbf603db612&biw=1515&bih=758&imgrc=JpY3yvFCNszX0M%3A%3Btpjhh7OlXZe4LM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.obrum.gliwice.pl%252Fart%252F92_1.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.obrum.gliwice.pl%252Fidm%252C114%252Croot%252C54%252CMID.html%3B640%3B426

do wyrwania belki w sowim oku .

reku pompa ciepła i podła główa co to jest ?

 

Miloszenko sorrki bo twoje wstawiłem ... nie wiedziałem że napisałeś ...

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Arturo z natury jesteś sceptykiem,to i trudno dyskutować.Jest takie powiedzenie stolarzy ,,klej najlepiej trzyma jak go nima" To samo dotyczy instalacji.Są najmniej zawodne jak są minimalistyczne.A sposób na dom jest prosty jak przysłowiowy cep.Samograj.Zero ingerencji.Sterowniki,przekaźniki i takie tam,to obce rzeczy. To się samo reguluje ,coby przyjaźnie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawanie takiego wymiennika to tylko jak ma się sitko na zlewie :) i nie czesze się nad umywalką

 

Sitko nie pomoże. Mydła to w pewnym sensie tłuszcze. Nie znam się na chemii, ale czasami się myję ;) i widzę co spływa do odpływu. Osad po myciu rąk czy z kąpieli jest na tyle nie miły, że co róż trzeba myć wannę i to nie samą wodą. O ile wannę i umywalkę mogę wymyć o tyle takie wymiennika płytowego już nie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...