Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ty Arturo z natury jesteś sceptykiem,to i trudno dyskutować.Jest takie powiedzenie stolarzy ,,klej najlepiej trzyma jak go nima"
i tego się trzymajmy.

Nie znam się na chemii
https://www.google.pl/search?q=kret+do+rur&aq=f&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=_i1fUcLFBY3MsgbDwYGIAw&biw=1515&bih=758&sei=AS5fUeucF4OetAbiroGIAw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dla mnie to wyważanie otwartych drzwi,w prawdziwym domu pasywnym z zapotrzebowaniem pon.15kWh/m2/rok i obciążeniem cieplnym ok.1,5kW wszystkie te badziewia zastępują dwa urządzenia czyli pompa ciepła o mocy grzewczej 3kW za 5tys.zł i reku za 1,5tys.zł.

o widzisz :) sam miód napisałeś :)

 

Obrazowo pisząc jasiek i nydar posługują się wozem drabiniastym na drewnianych kołach.
:mad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazowo pisząc jasiek i nydar posługują się wozem drabiniastym na drewnianych kołach i wygląda na to,że w tamtych czasach się zatrzymali.

może zejdź ze mnie ...

równie dobrze mogę sobie "pojeździć" po tej twojej chałupie ...

i właściwie zastanawiam się dlaczego jeszcze sobie nie ulżyłem ...:mad:

 

a to że coś tam sobie konstruuję to już raczej moja osobista sprawa łącznie z tym ile kasy na to wydaję ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czemu tak skomplikowanie i czemu tak drogo ? Ma być prosto i tanio ?
ale tu nie ma jakiś precyzyjnych wytycznych.

Z tym w chodzisz w grząski teren nie ma definicji tylko... przyjęcie założeń ...

Sam pisałeś,ze u Ciebie wentylacja to ponad 4tys.zł,także bez komentarza.
4 tyś ... to jak w reklamie czy masaj jest biedy jak ma dwie krowy czy bogaty ... jak te 4 tyś to jedyny koszt to jest tanio ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 3 lata temu na forum wespół z bitter-em przerabialiśmy i rozbieraliśmy pompę ciepła do cwu za ok.3-5 tys.zł w celu wykorzystania do c.o i cwu,przy okazji do chłodzenia i wentylacji.

Wystaczy poszukać...

o to ciekawe.

A bez rozbierania nie da się tej pompy wpiąć w wentylację ?

 

https://www.google.pl/search?q=nagrzewnica+wodan&aq=f&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=9TdfUciFLcPStQaD6oGIAg&biw=1515&bih=758&sei=-DdfUeXgF4vQsgaJ3ICoAQ#um=1&hl=pl&tbm=isch&q=nagrzewnica+wodna&spell=1&sa=X&ei=-DdfUeqMHYrEtAaTyoCoAw&ved=0CE4QvwUoAA&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.44770516,d.Yms&fp=ab3acdbf603db612&biw=1515&bih=758

i z bufora brać ciepło ... do takiej nagrzewnicy ?

bufor jak mam dwa "węże" to jeden może być bezpośrednio pod tą nagrzewnice .

 

Ciężko będzie zejść,bo dla niektórych jesteś wyrocznią

Bez obrazy ale zawsze piszę to co myślę,co nie znaczy,że Twoje sposoby są złe ale nie mogą i nie muszą być wykładnikiem i "wzorcem z Geenwitch"

tego nie rozumie ...

Ja sobie pomysły Nydara cenię i Jaśka też :)

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być prosto i tanio ?

Oczywiście kwestionuję sposób na wentylację nydara,to się u mnie nie zmienia :)

 

no widzisz ja od kilku dni mam tak jak nydar, centralny nawiew w korytarz a cała reszta wyciągowa...

wszystko w grawitacji ...

efekt już jest zajeb... a to na razie tylko prowizorka bo wszystkie prace w trakcie ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko w grawitacji ...

efekt już jest zajeb... a to na razie tylko prowizorka bo wszystkie prace w trakcie ...

pilnował bym układu czymś takim

bo czasem tworzą się kliny termiczne i powietrze ciepłe wejdzie Ci w kąt i układ nie podziała tak faktycznie jak ma działać :)

https://www.google.pl/search?q=wentylator+do+komputera&aq=0&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=ADxfUYuaN4LRtAaixYH4Ag&biw=1515&bih=758&sei=AjxfUc3WPMiMtQaP5oGAAw

takie maleństwo zapewni płynną pracę ... chyba że masz opomiarowane i nie trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega Arturo72 jest dla mnie zagadką ... nie ma powodu żeby się czepiać Nydara czy Jaśa ale się czepia dla idei czepiania się ... ot ten typ tak ma .

Potrafi pomyśleć, wie dokładnie co to jest dom pasywny i z jakimi liczbami ma się do czynienia to pytam dlaczego

do Nydara i jego systemu się dopier ... jakaś zazdrość ? nie wiem "wóz drabiniasty" no żeby to był wóz drabiniasty potrzeba było jakieś wiedzy.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Brzytwa_Ockhama

jak byś zadał w latach 20 XX wieku co to jest programowanie procesora to by nie wiedzieli ...

pierwsze trzeba pojąć zjawisko aby potem można było zrobić to prościej lepiej szybciej itp ... Nydar tak zrobił poją co trzeba zrobić z wentylacją i to zrobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz pisałem,że jak nydar pojął "co trzeba zrobić z wentyalcją",to trzeba mu dać Nobla ;)

Przecież to wynalazek na skalę światową,nikt inny,żadna inna firma zajmująca się wentylacją od kilkudziesięciu lat nie wpadłą na taki pomysł to Nobel jak nic się należy :)

a jak niby na tym rozwiązaniu zarobić...?

 

proste rozwiązania są komplikowane tylko po to aby było co sprzedawać i serwisować ...:yes:

świat rządzi się pieniądzem a nie ideami ...:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele jest rozwiązań ... tylko jakoś w okolicy 99,99% domów ma kominy i smrodzą węglem.

A taką wentylację jak ma Nydar nie spotyka się często ... co z tego że jest znana jak ludzie żyją w świecie cegieł poukładanych w stos spojonych zaprawą czyli kumin i liczą że wentylacja będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem .... my tu w Polsce jesteśmy jak greckie polis ...

każde niezależne i lokalne sojusze ... i lokalne waśnie :D tak samo na forum ... Arturo72 mnie zaskoczył z domem pasywnym ... bo wiele ludzi chce taki ale nie wiedzą z czym to się je tak naprawdę .. te cyferki coś tam znaczą ale co to tak nie wiadomo co do końca.

Może poszukajmy sobie nie wiem że wrogiem będzie forum budowlane ... jako wróg zewnętrzny :D i będziemy z nim walczyć a nie między sobą ...

bo niby wentylacja Nydara jest prosta ale umyka ...

Działą jest sprawdzona ale nie stosowana powszechnie choć ... nie Nydar dał jej podwaliny ... ale On ją ma ...

Nie dostaje ograsmu na temat tej wentylacji ... ale szanuję ciekawe działające rozwiązania.

tak jak w tym kawale ...

Amerykanie wydają grube mln $ na długopis co będzie pisał w stanie nieważkości ... i lecą na międzynarodową stację ...

i spotykają się z Ruskimi ... próbują pisać ... a ruski wyciąga ołówek ... pisz tym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylacja z odzyskiem ciepła w pełnym tego słowa znaczeniu z minimalizacją instalacji.

Tylko że nie ma jak u gryść Nydara ... bo Ci zasunie że jeszcze usuwa nadmiar ciepła i chce to odebrać małą pompą ciepła ...

bo bilans ma na + ...

tylko że Nydar to lisek ... i jak Go się pytałem to odpowiadał zadając pytania ...

Ja liczyłem a On się hichrał tylko nie wylewał całej prawdy o systemach jakie ma itp ... i ciągle mi się coś nie zgadzało ...

teraz już "wiem" chyba wiem jak to wszystko działa .

 

Ile tylko trwało nim ludzie koło wynaleźli ... niby proste a inkowie go nie mieli i sobie radzili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wdaję się w dyskusję, ale z czystej wrażliwości ekonomicznej: bzdury Waćpan piszesz.

Zakładając oczywiście że budujemy dom w którym chcemy pomieszkać a nie stajemy się micro deweloperami. bo jeżeli to drugie to energooszczędność jest mało znacząca. A wyjaśnij mi jak dom może stać się aktywem jeżeli chcemy w nim pomieszkać. No chyba że wybudować duży dom większa część wynająć tak by inwestycja w latach mogła się zwrócić i równoważyła by wydatki ponoszone z eksploatacją. Mało kto idzie w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...