Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Koszt ok. 3600zł / 5 lat = 720zł rocznie. To już nie jest darmowa energia :(. To jest połowa mojego kosztu energii elektrycznej na ogrzewanie i ciepła wodę.

 

Marzyciele ;) W Europie kombinują od dekady ilukrotnie ma być droższa energia OZE od tej z węgla, żeby ludzie chcieli ją produkować, bez kosztów przechowywania, a tu taki romantyzm. Jeśli benzynę kupujemy po 5,50, i spalamy ze sprawnością 20% (tyle z tego energii mechanicznej, reszta to straty), to za jedną kwh płacimy coś koło 2,50, a pomimo tego nikt rozsądny nie powie, że samochody elektryczne, choćby ładowane za darmo, są całościowo tańsze, z pewnością też nie są bardziej ekologiczne. A tutaj się zastanawiacie nad alternatywą dla ciepła z pompy po 10 gr./kwh. Więc gdyby komuś chodziło po głowie, naprawdę nie będzie miał żadnych problemów z ze znalezieniem dowodów na to, że wiatraczek na swoim podwórku to wyłącznie gadżet i rzeźba, a samowystarczalność to hobby, zajebiście drogie. Lepiej kupić sobie motolotnię - więcej frajdy i mniejsze koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosimy pana TB aby choć jeden z jego 5000 zadowolonych klientów odezwał się na forum i podał swoją opinię na temat instalcji wykonanych i zalecanych prze pana TB, bo na razie to tylko czcza gadanina . PS do tej pory pan TB nie udzielił sensownej odpowiedzi jak radzi sobie z zyskami bytowymi i słonecznymi w domu o zerowej akumulacyjności ( ocieplonym od środka ) ani jak wyobraża sobie zachowanie ciągłości izolacji przy domu ocieplonym od środka w którym chcę powiesić szafki w kuchni , zamontować kontakty , żyrandole , doprowadzić rury z woda ( wszystkie te rzeczy przerywają ciągłość izolacji i stanowią mostki cieplne przy ociepleniu od środka ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS do tej pory pan TB nie udzielił sensownej odpowiedzi jak radzi sobie z zyskami bytowymi i słonecznymi w domu o zerowej akumulacyjności

 

1- nie spotkałem domów o zerowej akumulacji

2-akumulacja nie ma nic wspólnego z odprowadzaniem zyskówbytowech

3-izolacja termiczna z definicji jest ciągła.

 

Może Szanowny Pan nie zrozumiał jak się to robi? Pan buduje dom izolowany czy z centralnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- nie spotkałem domów o zerowej akumulacji...
O zerowej nie ale bliskiej zeru jak najbardziej. Domki holenderskie, domy szkieletowe bez fundamentu płytowego można potraktować jako domy o zerowej akumulacji.

3-izolacja termiczna z definicji jest ciągła.

...

Powtarzasz tę bzdurę gdzie tylko możesz. Nie ma znaczenia ciągłość/nieciągłość izolacji. Ucieczka ciepła następuje zawsze. Nie jest istotne czy przez klasyczny mostek termiczny czy też wskutek właściwości samej izolacji. Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeanalizowałem dokładnie rynek, biorąc pod uwagę zdanie mojego "dyrektora wyposażenia wnętrz" ;-).

 

Wybrałem Fakro serii 6, ale dlatego że celuję bliżej pasywnego.

Nie oznacza, to że inni producenci mają złe okna.

Ważne: wybierz ciepłe kołnierze.

To tylko układ stosunku parametrów do potrzeb i zestawienia ilości zakupionych elementów u jednego dostawcy większej ilości całości dachu.

 

Rynek dostawców w końcowym etapie ofertowania oferuje zbliżone zbliżone parametry.

Indywidualnie jednak zawsze różne.

Edytowane przez gosciu01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- nie spotkałem domów o zerowej akumulacji

2-akumulacja nie ma nic wspólnego z odprowadzaniem zyskówbytowech

3-izolacja termiczna z definicji jest ciągła.

 

Może Szanowny Pan nie zrozumiał jak się to robi? Pan buduje dom izolowany czy z centralnym?

 

Każde z tych trzech kłamstw w oczach myślących użytkowników forum dyskwalifikuje Pana TB jako poważnego dyskutanta.

AD .1 , doskonale zaizolowany od środka dom mam praktycznie zerowa akumulacyjność ( bo rolę te mogą pełnić tylko meble i inne rzeczy stojące wewnątrz termosu )

AD. 2 Otóż akumulacja znacznie poprawia możliwość ,, spożytkowania'' zysków bytowych i słonecznych ( w domu termosie załączenie płyty indukcyjnej np. 6 KW na 2 h może dać w kuchni i nie tylko małą saunę , podobnie jak duże przeszklenia od południa - vide kłopoty nydara i jasieka którzy mają szkieletowce i ratują się GWC i WMG przed przegrzaniem )

AD. 3 nie piszemy o definicji tylko o realnym problemie - jako praktyk Pan TB nie powinien mieć problemów z odpowiedzią co z przerwaniem ciągłości izolacji wewnętrznej prze powieszenie szafek w kuchni, przechodzące przez izolację przewody kanalizacyjne i cwu , gniazdka , włączniki itp. itd.

Cóż wypada stwierdzić iż Pan TB jest żałosnym dyletantem ( być może z dobrymi chęciami ale czyniący więcej zła niż dobra i wprowadzający innych użytkowników forum w błąd swoimi kłamstwami ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie – Akumulacja powinna być dopasowana do izolacji -im lepsza izolacja tym precyzyjniejsze ogrzewanie i mniejsza akumulacja.

Jak ktoś ma kłopoty, to ma źle zrobione, Prawda?

Ciągłość izolacji to jej podstawa z definicji – jeżeli nie ma ciągłości izolacji są mostki termiczne (zwłaszcza do gruntu – piach 6 x lepiej odbiera ciepło od powietrza za ścianą) to dom nie jest izolowany – co wiąże się ze sporymi nakładami na CO i zużyciem ponad 30kWh/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie – Akumulacja powinna być dopasowana do izolacji -im lepsza izolacja tym precyzyjniejsze ogrzewanie i mniejsza akumulacja.

Jak ktoś ma kłopoty, to ma źle zrobione, Prawda?

Ciągłość izolacji to jej podstawa z definicji – jeżeli nie ma ciągłości izolacji są mostki termiczne (zwłaszcza do gruntu – piach 6 x lepiej odbiera ciepło od powietrza za ścianą) to dom nie jest izolowany – co wiąże się ze sporymi nakładami na CO i zużyciem ponad 30kWh/m2.

Kolejna "wypowiedź" w temacie umysłowego betonowego klocka jakim jest TB. Żadnych dowodów, żadnych argumentów. Może zamiast takich nieudaczników zaprosić tu prawdziwego fachowca, np pana Dudę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony chciałbym poddać na forum do rozważenia temat akumulacyjności.

 

Zastanawiam się nad ścianami działowymi. Wybrałem tańsze i lżejsze rozwiązanie. Różnica w cenie około 5 tys. złotych.

Jeśli więc te 5 tys. złotych przeznaczyłbym na dodatkowy styropian, dodatkowe około 15cm na elewacji, to akumulacyjność nie miałaby znaczenia - pewnie włączałbym CO raz na tydzień.

 

Akumulacyjność więc ma znaczenie, ale uważam, że większe znaczenie ma grubość styropianu na elewacji.

 

U mnie różnica między konstrukcją ciężką (ściany nośne i działowe z silki) a lekką (ściany nośne gazobeton, działowe karton-gips) to 210 ton względem 160 ton. Czyli konstrukcja ciężka to dodatkowe 30% masy, bo strop i wylewki i tak muszą być z betonu.

 

Ciężka konstrukcja jest zimniejsza z definicji - wszelkie mostki cieplne (okna, grunt, dach) wyciągają więcej ciepła.

 

Dodatkowe 5 tys. złotych na ocieplenie w przypadku konstrukcji lekkiej to spora różnica, a ponadto łatwiej ją ocieplić (mniejszy wpływ mostków cieplnych).

 

To moje 5 groszy do dyskusji :rolleyes:

 

 

Aczkolwiek konstrukcja ciężka jest na pewno cichsza i lepiej się sprawdza w warunkach miejskich (hałas ulicy itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulacyjność to komfort, ale przy dużych, np. południowych oknach to właściwie jedyny sposób, aby do interesu nie dokładać. Strumienie zysków bytowych bywają potężne, na tyle potężne, żeby w świetnie zaizolowanym domu bez żadnej akumulacji przez okrągły rok naprzemiennie grzać i chłodzić. Wyjdzie słoneczko (zimą), chłodzimy, zajdzie za chmurki, grzejemy, gotujemy obiad, chłodzimy, skończyliśmy gotować, grzejemy. Oczywiście o kominku nikt nie wspomina. Z powodu, że taka klimatyzacja będzie dużo droższa w zakupie i utrzymaniu od "normalnego" systemu, jak też cały dom byłby bardzo niepraktyczny, cały koncept TB jest po prostu jakąś obłąkańczą mantrą powtarzaną nie wiadomo po co od lat, nie, nikt tak nie ma, nie można niczego takiego nigdzie zobaczyć, nie ma żadnych zadowolonych klientów, na szczęście decyzje o wydawaniu set tysięcy podejmują prawie zawsze ludzie zdrowi na umyśle. Po co wałkować znowu temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna "wypowiedź" w temacie umysłowego betonowego klocka jakim jest TB. Żadnych dowodów, żadnych argumentów. Może zamiast takich nieudaczników zaprosić tu prawdziwego fachowca, np pana Dudę?

Zdecydowanie doradzam !!! Ja tak dawno zrobiłem.

 

Jak ma Pan mądre pomysły, czemu Pan ich nie realizuje ??? ( radziłby do czwartku się wstrzymać ) .

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...