Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dalsze rewelacje, strona 7:

 

"Budynek 3-litrowy to taki, w którym na pokrycie strat cieplnych zużywa się 3 litry oleju

opałowego na m2 powierzchni ogrzewanej w skali roku – czyli cechuje go zapotrzebowanie na

energię cieplną rzędu 30 kWh/m2. Koszt tego typu budynku jest już o około 15% wyższy od ww.

budynku referencyjnego w Polsce."

 

 

 

Referencyjny ENERGOOSZCZĘDNY wg. KAPE to 7 litrowy. Przyjmując 150 m2 za 350 KPLN musiałbym dołożyć 52,5 KPLN. To ja może poproszę ten 7-litrowy z polską pompą ciepła.

To jest reportaż, nie wywiad autoryzowany!!! Budynki izolowane są tańsze - od gotowców. A nie izolują domów ludzie o małej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To jest ta broszurka, która mówi o tym, że w latach 70-tych 19-wieku był kryzys naftowy? Każdemu wolno pisać co chce. Nawet koszmarne bzdury jak widać.

Nie izolować dom, też każdemu wolno. Choć tylko głupiec to czyni ( tak twierdzi dr Duda) . A skoro tak, to wiadomo dlaczego tak trudno wytłumaczyć, że dom nieizolowany zużywa ponad 30kWh/m2 rocznie. Tu głupota jest wymierna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dziwne, żeby nie izolować własnego domu i jeszcze się z tego cieszyć. By budować drożej, płacić więcej za gorszy komfort i się z tego cieszyć.

Kilka dziwnych osób woli zamiast izolować ogrzewać się gruntem czy ściekami. No nic... jak mnie proszono, bym tu pisał to byłem poinformowany, że są tu takie anomalie. Mam nie zwracać uwagi! OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dziwnych osób woli zamiast izolować ogrzewać się gruntem czy ściekami. No nic... jak mnie proszono, bym tu pisał to byłem poinformowany, że są tu takie anomalie. Mam nie zwracać uwagi! OK!

 

Anomalia (gr. nieprawidłowość, nierówność) – odchylenie od wartości typowej lub średniej.

 

Dokładnie tak! Zamknąć się w normalnym świecie TB i nie zwracać uwagi na nienormalną resztę świata. Z pożytkiem dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już się tak cwu nie robi .

Tak było kiedyś. dziś 400kWh jest na 3 osoby.

 

Drodzy nienormalni (anormalni) koledzy,

 

Bo to się już zaczyna robić mało śmieszne. Owszem, wpadł TB, rozruszał towarzystwo, sprowokował aktywność, ale czym bardziej się un zacietrzewia, tym bardziej traci kontakt z rzeczywistością i zaczyna napieprzać we wszystkie strony bez żadnego pomyślunku. Czy nie powinniśmy lepiej zadbać o jakość tego forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg danych z UE Średnio zużywamy 35 litrów wody prysznicowej dziennie - ogrzanie takiej ilości wody średniorocznie to 1kWh - jesteśmy w domu maksymalnie 330 dni w roku.

Przy większym zużyciu - opłaca się założyć zasobnik z pompą ciepła - co pozwoli na uzyskanie 100litrów cwu dziennie na osobę przy 330kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg danych z UE Średnio zużywamy 35 litrów wody prysznicowej dziennie - ogrzanie takiej ilości wody średniorocznie to 1kWh - jesteśmy w domu maksymalnie 330 dni w roku.

Przy większym zużyciu - opłaca się założyć zasobnik z pompą ciepła - co pozwoli na uzyskanie 100litrów cwu dziennie na osobę przy 330kWh.

 

strona 14, pozycja pompa ciepła. Przy jednej osobie grznie pompą ciepła to 350kWh, prawie tyle samo co przepływowym ogrzewaczem wody (?), a przy dwóch, tylko 150kWh więcej. Cały czas mowa o grzaniu PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jednej osobie grznie pompą ciepła to 350kWh,
to grzanie termami bez pompy ciepła - termy niecentralnie .

Ja zużywam jeszcze mniej bo mam krany i prysznic bezdotykowe, ale u mnie m3 wody i ścieków kosztuje 14zł a ogrzanie go PCi 8 zł!

 

Poza tym - reportaż jest na str. 12 - 8 czy 14 - ta to już nie o mnie!

 

 

może mi Pan powiedzieć, dlaczego nie będzie Pan izolował domu?

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnym zachowaniem jest ignorowanie nienormalnego typa. Nie odpisujcie. Sam zdechnie. Ot i rozwiązanie.

TB to taki chory z którego mamy się śmiać. Taką rolę, pajaca wymyśliła mu redakcja. Tylko że, nabijanie się z ułomnego umysłowo nieszczęśliwca to raczej nie jest pomysł który można by zaakceptować. Ignorujmy trolla!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ??? Będę, wszystko jest opisane w stopce.

Szkoda, że nie chce pan odpowiedzieć ? to byłoby interesujące.

 

Gdyby dał Pan 30 cm styropianu - zamiast granulatu czy pyłu ( sypkie sprawy nie izolują. ) miałby Pan jak j-j do 10kWh/m2 przy kablach grzewczych za 4000 zł

A tak będzie Pan miał koło 100kWh/m2 co przy pompie ciepła do 35kWh/m2

 

Jaki to sens - nie izolować?

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://translate.google.com/translate?sl=es&tl=en&js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Felpais.cr%2Ffrontend%2Fnoticia_detalle%2F6%2F83700%3Ffb_action_ids%3D604341192919588%26fb_action_types%3Dog.likes%26fb_source%3Dother_multiline%26action_object_map%3D%7B%2522604341192919588%2522%253A604892356217086%7D%26action_type_map%3D%7B%2522604341192919588%2522%253A%2522og.likes%2522%7D%26action_ref_map%3D%5B%5DW Hiszpani podatek na słońce. I tak dom zero-energetyczny nie ma prawa istnieć narazie tam :bash:Jeśli chcesz gromadzić energię poprzez panele słoneczne musisz zapłacić podatek. Proceder wprowadzono, aby energia słoneczna gromadzona na własny użytek stała się droższa niż od dostawców energii. W przeciwnym wypadku czeka ciebie kara do 30 milionów euro. W słonecznej Hiszpanii umieszczenie paneli na dachu budynku pozwalało na oszczędności na rachunkach za prąd nawet do 80%. To zabolało kartel dostawców i przekonali rząd do działania. źródło: http://goo.gl/R63rRG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...