Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W Polsce a myślisz że jak okaże się że da się oszczędzać to ktoś na to pozwoli. W kabzie musi sie zgadzac
Ale za to można (oczywiście z pewną nieśmiałością) opublikować dobre a nawet bardzo dobre wyniki finansowe. http://www.firma.enea.pl/news/41/archiwum-wyniki-finansowe/2013-05-15/grupa-kapitalowa-enea-publikuje-dobre-wyniki-za-i-kwartal-2013-roku-1217.html

Podobnie jest z Gaspol, Orlen czy PZU. Doi nas rząd jak może. Tu nie ma szansy na przebicie się czegoś co odbierze pieniążki monopolistom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. TB, to moze spytam ponownie...

 

Nie tylko styropian. mając od gruntu 20 cm styropianu, niezależnie od innych izolacji i wentylacji - dom jednorodzinny będzie nieizolowany "E"

Klasa energetyczna Ocena energetyczna Zużycie na ogrzewanie na m2

A+ Plus energetyczny Sprzedaje kWh

A samowystarczalny Pokrywa swoje potrzeby

B pasywny 0 kWh na ogrzewanie

C energooszczędny Od 1 - 15 kWh

D Izolowany 15 - 30 kWh

E Energochłonny Nieizolowany – ponad 30kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko styropian. mając od gruntu 20 cm styropianu, niezależnie od innych izolacji i wentylacji - dom jednorodzinny będzie nieizolowany "E"

Klasa energetyczna Ocena energetyczna Zużycie na ogrzewanie na m2

A+ Plus energetyczny Sprzedaje kWh

A samowystarczalny Pokrywa swoje potrzeby

B pasywny 0 kWh na ogrzewanie

C energooszczędny Od 1 - 15 kWh

D Izolowany 15 - 30 kWh

E Energochłonny Nieizolowany – ponad 30kWh

 

Nie łudź się że Pan TB merytorycznie Ci odpowie znowu wrzuci swoje 30 cm i 30kw/h - ciekawe kto mu płaci za tego rodzaju oszołomstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ciekawy jestem właśnie skąd Miłosz wziął takie dane, pracowałem na kilku budowach w Islandii a to już koło podbiegunowe i docieplenie domów jakie tam było wykonywane na wszystkich projektach co robiłem wynosiło nie więcej niż 12-15cm. Zdziwiła mnie tylko jedna rzecz, której nikt nie potrafił mi racjonalnie wyjaśnić. Domy o konstrukcji w całości żelbetowej (ściany i stropy monolityczne) w których docieplenie ścian było wykonywane od wewnątrz wełną 12cm.

Może ma ktoś pojęcie czemu to miało służyć? ;)

xx

Może mają tak łagodny klimat że średnia roczna temperatura zewnętrzna jest wyższa od wewnętrznej ;)

xx

Dane mam z ostatnich rozmów z prof. Wójcikiem (dość znana postać jeżeli chodzi o fizykę budowli). Informacje mam też bezpośrednio od kolegi, który był kilka razy w Szwecji i pracował na budowach.

Właśnie problem nie leży w klimacie, ale w świadomości"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z normalnych forowiczów wie może skąd pochodzi ta bzdurna klasyfikacja przytaczana przez redakcyjnego trolla?

Wg. mnie jest kolejnym kretyńskim jego wymysłem.

 

Sam ją wymyślił i popularyzuje aby nieobeznani z budownictwem zaczęli jej używać. Ma taką samą chęć zaistnienia jak Jarosław chcący wpisać w historię swoje nazwisko ( Wawel, pomniki, legenda etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to że mieszkamy a Polsce a nie na Islandii, a tam nie ma latem 2 tygodniowych upałów po 35 C. Dom budujesz nie tylko na zimę ale również na lato - poczytaj sobie o problemie usuwania zysków bytowych i słonecznych z domów pasywnych a potem się rozpisuj bezkrytycznie o ich samych zaletach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z normalnych forowiczów wie może skąd pochodzi ta bzdurna klasyfikacja przytaczana przez redakcyjnego trolla?

Wg. mnie jest kolejnym kretyńskim jego wymysłem.

 

Pan by wolał klasyfikację z początku lat 90-tych

Proszę :

Klasa energetyczna Ocena energetyczna Zużycie na ogrzewanie na m2

A+ pasywny Do 15 kWh

A niskoenergetyczny 15-45 kWh

B energooszczędny 45-80 kWh

C średnioenergooszczędny 80-100 kWh

D Spełniający (90’)normy 100-150 kWh

E Energochłonny 150-250 kWh

F Wysoko energochłonny Powyżej 250 kWh

Wtedy kWh = 0,21 zł m3 = 0.40 zł litr oleju 0.60zł a tona węgla 70-90zł

 

Dziś podział wynika z ekonomii - przedstawił to graficznie Szanowny HenoK

Rolą izolacji jest marginalizacja roli ogrzewania - więc im więcej kasy włożymy w izolację tym mniej możemy włożyć w ogrzewanie - i tu ekonomia wyznaczyła górny sensowny limit zużycia - 30kWh/m2 rocznie.

 

Czy kilu Panów nie znających podstaw izolowania domów będzie próbowało zabronić izolować innym?

Skąd taka panika u Panów ? Obudziliście się z ręką w nocniku? Chyba innego wytłumaczenia niema!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to że mieszkamy a Polsce a nie na Islandii, a tam nie ma latem 2 tygodniowych upałów po 35 C.
Mamy teraz robić na Cyprze - tam nikt nie izoluje - a chcą zacząć

Szanowny Panie - termos do logów i do kawy niczym się nie różni. Dom źle izolowany, jeszcze długo po zachodzie słońca jest gorący . Wczoraj nawet klimy nie trzeba był włączać - ma ktoś ochotę się przekonać - jak blisko mieszka? zapraszam. 22 5591081

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne więc pytanie bez odpowiedzi? A klasyfikacja jak reszta z nocnika?

Pan by wolał klasyfikację z początku lat 90-tych

Proszę :

Klasa energetyczna Ocena energetyczna Zużycie na ogrzewanie na m2

A+ pasywny Do 15 kWh

A niskoenergetyczny 15-45 kWh

B energooszczędny 45-80 kWh

C średnioenergooszczędny 80-100 kWh

D Spełniający (90’)normy 100-150 kWh

E Energochłonny 150-250 kWh

F Wysoko energochłonny Powyżej 250 kWh

Wtedy kWh = 0,21 zł m3 = 0.40 zł litr oleju 0.60zł a tona węgla 70-90zł

 

Dziś podział wynika z ekonomii - przedstawił to graficznie Szanowny HenoK

Rolą izolacji jest marginalizacja roli ogrzewania - więc im więcej kasy włożymy w izolację tym mniej możemy włożyć w ogrzewanie - i tu ekonomia wyznaczyła górny sensowny limit zużycia - 30kWh/m2 rocznie.

 

Relatywne podwyżki cen kWh - jeżeli jazda samochodem z punktu a do b zamiast pociągiem była ekonomiczna przy cenie benzyny 1zł/litr - pociąg nie podrożał a benzyna kosztuje 3 zł/litr - to by dalej jeździć samochodem ekonomicznie, musi on palić 3 x mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...