Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Olej Taurona, poszukaj u kogoś, kto ma. Policz a okaże się, że warto się przenieść. Ja mam jakiś cyrograf u Taurona ale ostrożnie licząc nawet z karą dla nich powinienem wyjść na plus.

 

Tu nie chodzi o zmianę sprzedawcy, jezeli na danym terenie nie ma taryfy G12W dystrybutor, to zmiana sprzedawcy nic nie da. Musi ją miec dystrybutor.

Wybór taryf ograniczony jest do oferty dystrybutora a nie sprzedawcy. Mozna zmienic i taryfę i sprzedawcę pod warunkiem posiadania tej taryfy przez dystrybutora.

Miał byc wolny rynek i swoboda wyboru sprzedawcy a niestety nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja, zapomniałem.

Ale faktycznie nie kumam jaki problem jest wprowadzić daną taryfę na danym terenie? Chyba tylko problem popyt/podaż czyli licha infrastruktura na danym terenie?

 

Nową taryfę trzeba opracować, przeprowadzić symulację opłacalności, zatwierdzić w URE, przystosować systemy informatyczne bilingowe, wydrukować ulotki, uaktualnić strony internetowe itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej Taurona, poszukaj u kogoś, kto ma. Policz a okaże się, że warto się przenieść. Ja mam jakiś cyrograf u Taurona ale ostrożnie licząc nawet z karą dla nich powinienem wyjść na plus.

 

Nie ma alternatywy dla G11?

 

Nie wiem, nie szukałem nigdzie indziej niż w Tauronie.

Ale już wiem, że nawet nie ma co szukać.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu tez wyjdzie taniej 24/7.... patrzac stricte CO i CWU.

Ja jestem na razie w trakcie pomiarow.... G12W i G12R wygrywa z G11 ;) ale nie mam wiekszych danych z okresu CO. dlatego poczekam i pomysle

czy sie zdecyduje na zmiane. Licznik opomiarowany i logowany do PC ( tego z windows ;) ) od marca.

 

Mi spodobała się PC Aquarea 5kW.

Przy takiej pompie (niskim zapotrzebowaniu na CO) nie opłaca się kombinować z taryfami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to tak można? czy to wogóle da sie sensownie uzasadnić w dzisiejszych czasach.

 

mówimy o budownictwie klasycznum czy jakis Earthship czy coś podobnego?

 

Się chyba kolega kszhu zaperzył w pyskówce z TB i cośtam udowadnia. Ja się dzisiaj sam przekonałem (taki skutek uboczny forum :D), że będę ocieplał normowo, na 0,3.

 

Koledzy, folia refleksyjna na suficie. Że niby podłogówka promieniuje, sufit odbija i jest to zasadniczo korzystne, np. dla gradientu. Może to mieć sens szczątkowy, czy bredzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

4. Mająć pompę, np. taką: http://allegro.pl/hewalex-wke-10-0h-a-p-gruntowa-pompa-ciepla-i3435544016.html (zwróć uwagę na 23% vat), można pokombinować, aby tanim kosztem stała się mocnym klimatyzatorem.

 

Tak sobie liczę ... i ta pompa jest warta zastanowienia. 10tys. brutto (z 23% VAT) to bardzo dobra propozycja (chyba najtańsza na rynku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyli 2 x 20 cm co widać - a dokumentacja to minimum.

 

Oczywiście - zwalczających izolację domu nic nie przekona, a zwłaszcza tych co już mają "rękę w nocniku" - zamiast atakować projektanta - to łatwiej tych radzą domy izolować.

Na koniec i tak wyjdzie - że dom jest energochłonny i zużywa ponad 30kWh/m2 rocznie. A dołożenie izolacji - może stanowić pewien problem.

Na filmie

pomiędzy 1:48 i 2:05 dokładnie widać, że jest kładziona jedna warstwa styropianu o grubości ok. 20cm. Co więcej, o zgrozo, do gruntu wykonane są mostki cieplne w postaci stalowych rur ze stopkami. Razem w całej płycie jest ich kilkanaście. Stanową one dodatkowe podparcie płyty, a tym samym umożliwiają zmniejszenie ugięć płyty.

Z dokumentu w PDF http://www.linterm.fi/download.aspx?intFileID=385&intLinkedFromObjectID=9459 wynika, że zwykle stosuje się 300mm w pojedynczej warstwie. Z rysunków jednak wynika, że stosują od 200 do 300mm warstwę EPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie
pomiędzy 1:48 i 2:05 dokładnie widać, że jest kładziona jedna warstwa styropianu o grubości ok. 20cm. Co więcej, o zgrozo, do gruntu wykonane są mostki cieplne w postaci stalowych rur ze stopkami. Razem w całej płycie jest ich kilkanaście. Stanową one dodatkowe podparcie płyty, a tym samym umożliwiają zmniejszenie ugięć płyty.

Z dokumentu w PDF http://www.linterm.fi/download.aspx?intFileID=385&intLinkedFromObjectID=9459 wynika, że zwykle stosuje się 300mm w pojedynczej warstwie. Z rysunków jednak wynika, że stosują od 200 do 300mm warstwę EPS.

To Pan zmierzy wysokość ścianki -60cm a betonu jest 20cm.

Dodam jeszcze Panu, że w reklamowanym green power - Pan Piotrowski - zmienił z 20 na 30cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie http://www.youtube.com/watch?v=iDrfoPSFGrE&feature=player_embedded pomiędzy 1:48 i 2:05 dokładnie widać, że jest kładziona jedna warstwa styropianu o grubości ok. 20cm. Co więcej, o zgrozo, do gruntu wykonane są mostki cieplne w postaci stalowych rur ze stopkami. Razem w całej płycie jest ich kilkanaście. Stanową one dodatkowe podparcie płyty, a tym samym umożliwiają zmniejszenie ugięć płyty.

Z dokumentu w PDF http://www.linterm.fi/download.aspx?intFileID=385&intLinkedFromObjectID=9459 wynika, że zwykle stosuje się 300mm w pojedynczej warstwie. Z rysunków jednak wynika, że stosują od 200 do 300mm warstwę EPS.

 

Ścianka prawdopodobnie jest 50 cm. jest wyższa bo jest obustronnie częściowo zasypywana. Jakim jednak cudem mozna twierdzić że płyty tam kładzione mają 40 cm, nie wiem. Chyba trzeba nazywać sie TB. To pomału synonim głupoty. Niedługo będą wszyscy mówić "pieprzysz jak TB".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie TB.

Racjonalne wytlumaczenie stanowczo wiekszej izolacji w scianach i stropie anizeli na gruncie w Skandynawskim domu pasywnym?

Skandynawia do ktorej pan nie zadko sie odnosi.

 

Mam napisac im ze pajace i ze zle robia? :)

TB nic nie poradzi na to że oni nie znają się na fizyce. :) Poza tym tam płyty fundamentowe nie są wylewane na gruncie. Lewitują. Przecież to czywiste. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie TB.

Racjonalne wytlumaczenie stanowczo wiekszej izolacji w scianach i stropie anizeli na gruncie w Skandynawskim domu pasywnym?

Skandynawia do ktorej pan nie zadko sie odnosi.

 

Mam napisac im ze pajace i ze zle robia? :)

 

http://ipaper.ipapercms.dk/SaintGobainConstruction/Isover/Byggisolering/IsoverBoken/?Page=46 to lata 90-te

A dziś isover 1.JPG

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścianka prawdopodobnie jest 50 cm. jest wyższa bo jest obustronnie częściowo zasypywana. Jakim jednak cudem mozna twierdzić że płyty tam kładzione mają 40 cm, nie wiem. Chyba trzeba nazywać sie TB. To pomału synonim głupoty. Niedługo będą wszyscy mówić "pieprzysz jak TB".

Popatrz na rysunek w załączniku w moim poprzednim poscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...