Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widzi Pan - co chce widzieć. Na 20 cm nie wyjdzie im dom izolowany . Dlatego wyraźnie widać, że dają 2 x 20 i 20 beton - mało tego styropian normalny !!! Może Pan do nich napisze maila?

Prawie wszystko się zgadza, tylko na tym filmie jest : 20cm podsypki żwirowej, 20cm styropianu, 20cm płyta żelbetowa.

Jeżeli Pan tego nie widzi, to trudno. Medycyna zna gorsze przypadki. Da się z tym żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłamstwo ma krótkie nogi - proszę zajrzeć na 1 stronę tej broszury : http://ipaper.ipapercms.dk/SaintGobainConstruction/Isover/Byggisolering/IsoverBoken/?Page=1

Data (opracowania?) 2004 r.

 

Szanowny Panie - w katalogu 95 było to samo - fizyka się nic nie zmieniła !! bardzo łatwo to sprawdzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzi Pan - co chce widzieć. Na 20 cm nie wyjdzie im dom izolowany . Dlatego wyraźnie widać, że dają 2 x 20 i 20 beton - mało tego styropian normalny !!! Może Pan do nich napisze maila?
Nikt tego nie widzi oprócz TB. O czym to świadczy? Tylko o tym że jakakolwiek próba rozmowy z małpką sensu nie ma. Małpka robi miny, małpka się wygłupia, małpka dostanie banana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andriuss, tu nie chodzi, żeby mieć w tym interes...

Tu też nie chodzi o problem z płytą!

Problem jest z kablami grzejnymi, a raczej z ceną za cały system takiego ogrzewania w kontekście jego zakupu i kosztów eksploatacji przez 15/20lat.

...

czyli jaki koszt? u mnie na gotowo niecale 11 tys i co najmniej 2,5 x wieksza moc niż potrzebuje, grzanie w II taryfie, komfort OK, rachunki OK, w kontekście instalacji tania PC+podlogowka kosz calosciowy za uklad co najmniej 2x drozszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jaki koszt? u mnie na gotowo niecale 11 tys i co najmniej 2,5 x wieksza moc niż potrzebuje, grzanie w II taryfie, komfort OK, rachunki OK, w kontekście instalacji tania PC+podlogowka kosz calosciowy za uklad co najmniej 2x drozszy

 

Żeby uczciwie porównać podłogówkę "kablową" do podłogówki zasilanej PC musisz doliczyć "coś" do grzania CWU. Czym ty grzejesz CWU ? też czystym prądem ?

 

Jeśli tak, to zobacz koszty eksploatacji w/w systemów w okresie 15 lat (założyłem zapotrzebowanie na CO 4MWh/rok i stawki taryfy G12g z Tauronu):

prad vs PC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to jest inne? ja grzeje czystym pradem 3000 rocznie co+ cwu/ nawet jak policzymy 3500 i cop 2,5 to przy przeglądach,konserwacji i ewentualnych naprawach koszt nadpłaconej kasy zwraca się po 15 latach, ja mam kabli 2,5x za dużo sa tacy co za cala instacacje nie na devi tylko tańszych (rownie dobrych) dali 3-5 tys za calosc, u Ciebie o ile dom wyjdzie pasywny okres zrównania wydluzy się jeszcze bardziej!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podalem dom pasywny po 2005...

A swiadomosc od 24 lat...

W 1985 mielismy 40cm welny na strychu....

 

Takze racjonalnego wytlumaczenia nie ma.... Tylko link...

40 cm normalnego styropianu 20 kg/m3 od gruntu, w wylewce umieszcza się kable grzejne - na ścianie montuje np AC035FBLDEH / AC035FCADEH Samsunga ( 6000zł) i kanałami PE rozprowadza się po ścianach z wyjściami na 90cm od podłogi.

Ustawia się bardzo precyzyjnie temperaturę podłogi termostatem o dokładności 0.1 st.C w każdym pomieszczeniu .

- straty ciepła do gruntu są pomijalne a powietrze dogrzewane z PPCi w niewielkim stopniu odbiera ciepło od wylewki.

To prosty sposób na tani dom zużywający poniżej 10kWh/m2 rocznie. Można wszystko zrobić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 cm normalnego styropianu 20 kg/m3 od gruntu, w wylewce umieszcza się kable grzejne - na ścianie montuje np AC035FBLDEH / AC035FCADEH Samsunga ( 6000zł) i kanałami PE rozprowadza się po ścianach z wyjściami na 90cm od podłogi.

Ustawia się bardzo precyzyjnie temperaturę podłogi termostatem o dokładności 0.1 st.C w każdym pomieszczeniu .

- straty ciepła do gruntu są pomijalne a powietrze dogrzewane z PPCi w niewielkim stopniu odbiera ciepło od wylewki.

To prosty sposób na tani dom zużywający poniżej 10kWh/m2 rocznie. Można wszystko zrobić samemu.

Małpka znowu fika! Chodźcie dzieci, chodźcie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to jest inne?

 

Inne to TV, światło itp. Nie istotne w tej kalkulacji.

 

ja grzeje czystym pradem 3000 rocznie co+ cwu/ nawet jak policzymy 3500 i cop 2,5

 

Coś bardzo mało Ci wychodzi. W stopce masz napisane 4600kWh/rok. Ale OK, policzmy te twoje 3,5MWh. Przyjmijmy 2000 na CO i 1500 na CWU

prad vs PC v2.jpg

Różnica dalej jest na tyle duża, że pokrywa różnice w cenie zakupu obu systemów.

 

sa tacy co za cala instacacje nie na devi tylko tańszych (rownie dobrych) dali 3-5 tys za calosc, u Ciebie o ile dom wyjdzie pasywny okres zrównania wydluzy się jeszcze bardziej!!!

 

Nie ma znaczenia czy pasynwy czy nie. Liczymy prad vs PC dla tego samego zapotrzebowania.

Prąd może i wychodzi korzystnie, ale w domu o bardzo niskim zapotrzebowaniu na ciepło.

Co niektórzy na same CWU potrzebują tyle co tobie łącznie wychodzi.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 cm normalnego styropianu 20 kg/m3 od gruntu, w wylewce umieszcza się kable grzejne - na ścianie montuje np AC035FBLDEH / AC035FCADEH Samsunga ( 6000zł) i kanałami PE rozprowadza się po ścianach z wyjściami na 90cm od podłogi.

 

A te kanały to masz za free łącznie z instalacją ... Podaj gdzie to dają to też tak zrobie u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...