Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Twój kalkulator nie uwzględnia wszystkich niuansów wynikających z różnic grzania PC w jednej taryfie, a grzania kablami w dwóch taryfach. Musiałbyś uwzględnić utratę ciepła z tytułu "nadgrzania". Przecież dom nie jest otoczony próżnią i ma starty dobowe. Tak samo zasobnik CWU. Kalkulator nie uwzględnia też tego, że inny sprzęt też pracuje w 1 taryfie (mowa o TV, pralkach, zmywarkach itp.) które u mnie pobierają prąd w cenie 0,55 gr zamiast 0, 66gr. Do tego ergonomia życia w takim domu - wolę móc włączyć ogrzewanie, pralkę zmywarkę wtedy kiedy potrzebuję.

Bo arkusz był robiony dla PCi gruntowej vs prąd.

 

Nadgrzania nie ma - u mnie wahania temp. wewnętrznej w sezonie grzewczym do 0,5K.

 

U Ciebie TV pracować będzie po 0,55 zł/kWh, u mnie średnia roczna za kWh to ok. 0,40 zł - i z tego też względu mogę włączać zmywarkę i inne kiedy chcę - stosunek taniej taryfy do całości to 86% od dnia założenia licznika (całość prądu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica. Pytałem wcześniej o namiary na takie coś, Varme powtarza. Polski i angielski internet nie mówią ani słowa o możliwości kupienia takiej "klimatyzatorowej" pompy ciepła o MAKSYMALNYM poborze energii 350W. Po prostu taka oferta w tym kraju nie istnieje, a z detektywem do Pekinu czy Tokio nie mam zamiaru się wybierać.

 

O bardzo dobrych pompach ciepła - 260W można tu na FM poczytać są dobrzy fachowcy.

Robi Pan 40 cm styropianu w podłodze, kable grzewcze z dokładną automatyką pokojową - zakłada Pan skrzynkę, kanały PE i nawiew + wywiew w pokojach na 90cm - i ma Pan

- utrzymaną temperaturę podłogi indywidualnie ( praktycznie bez strat do gruntu )

- ogrzewane z pompy ciepła powietrze ( kable dzięki temu prawie nic nie biorą)

-KLIMATYZACJĘ LATEM

-a przy 260W maksymalnego poboru - może Pan kupić tanio PV + wiatrak 60cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo arkusz był robiony dla PCi gruntowej vs prąd.

 

Nadgrzania nie ma - u mnie wahania temp. wewnętrznej w sezonie grzewczym do 0,5K.

 

U Ciebie TV pracować będzie po 0,55 zł/kWh, u mnie średnia roczna za kWh to ok. 0,40 zł - i z tego też względu mogę włączać zmywarkę i inne kiedy chcę - stosunek taniej taryfy do całości to 86% od dnia założenia licznika (całość prądu).

 

A odlicz prąd na CO i CWU i wtedy licz ilość pozostałej energii na TV, pralkę itp.

 

Zresztą i tak poruszamy się w okresie ok. 10lat. U mnie przy zastosowaniu paneli zamiast dachówki to wogóle ciężko wyliczyć koszt energii...

 

To czy okres 8, 10 czy 12 lat zwrotu zakupu PC pozostawiam w kwestii inwestora. Mi się opłaca, zarówno ekonomicznie jak i ergonomicznie ;) U mnie zakup PC nastąpi dopiero za rok i liczę, że ceny PC spadną, a energii nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie oświeć nas i powiedz jak działa system zapobiegający szronieniu wymiennika w centrali wentylacyjnej ...?

 

Której ? Jest kilka rozwiązań. Central z modulacją nawiewu raczej nikt rozsądny nie bierze pod uwagę!!!

 

Gdy nie ma gwc

- rotor nie zamarza

- w hybrydowych wymiennikach krzyżowo przeciwprądowych powietrze puszcza się z dołu do góry - kondensat ścieka na ciepłą stronę

- jest grzałka wstępna a w wymienniku wsadzony na całej długości czujnik lodu - włącza grzałkę tylko jak lód pojawi się na wymienniku

- wymienni regeneracyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Bartyckiej kupiłem 4 lata temu i jest tego od groma.

Są też tylko droższe nie japońskie 260W.

 

Wobec czego bardzo proszę o przedstawienie publicznie oferty na jakąkolwiek pompę ciepła o MAKSYMALNYM poborze prądu wynoszącym 260 - 350 W. Pytanie będę powtarzał dopóki:

a. dostanę namiar na sprzedawcę oraz specyfikację techniczną,

b. odszczeka Pan, że takie wynalazki są w sprzedaży, nie tylko na Bartyckiej, ale w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec czego bardzo proszę o przedstawienie publicznie oferty na jakąkolwiek pompę ciepła o MAKSYMALNYM poborze prądu wynoszącym 260 - 350 W. Pytanie będę powtarzał dopóki:

a. dostanę namiar na sprzedawcę oraz specyfikację techniczną,

b. odszczeka Pan, że takie wynalazki są w sprzedaży, nie tylko na Bartyckiej, ale w Polsce.

Skoro Pan nie może z googla skorzystać... to proszę

 

Jam mam jednostkę o symbolu RAS-07PAVP-E

 

Tu na Forum Muratora piszę Pan Michał Ludwin - ma HP 260

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie ,skoro to wątek o energooszczędności,to dlaczego każdy pomysł odbiegający od możliwych do kupienia w hurtowni jest z taką zajadłością zwalczany. No ale młody jestem to nie wszystko muszę rozumieć.

Nie uważam ,że każdy inny pomysł , który jest nie do kupienia ,jest tak ostro zwalczany, jak ktoś widzi to inaczej to ma prawo na forum napisać .Natomiast tu ważna jest inna rzecz, jeśli ubierzesz te pomysły w ramy komercji, to one już mogą być bardzo drogie, i już nie będą takie fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Pan nie może z googla skorzystać... to proszę

 

Jam mam jednostkę o symbolu RAS-07PAVP-E

 

Tu na Forum Muratora piszę Pan Michał Ludwin - ma HP 260

 

Dziękuję, co prawda nie jest prawdą jakoby, bo nominalne dla grzania to 440 W, dla chłodzenia jest 350. Maksymalne dla grzania to 1,3 kW, co sugeruje spory udział grzałki, bo gdyby sprężarka tyle mogła, to inne zupełnie by było maksymalne dla chłodzenia. Producent deklaruje to -15*, u Pana jak rozumiem przy -23* wciąż COP wynosi 3?

 

http://www.hurtowniachlodnicza.pl/hurtownia/klimatyzatory-carrier-i-toshiba/toshiba/inwerterowe2012-09-13-08-57-25_/%C5%9Bcienne-pompa-ciep%C5%82a/daiseikai-5-pkvp/toshiba-ras-07pkvp-e-ras-07pavp-e-2kw-detal.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, co prawda nie jest prawdą jakoby, bo nominalne dla grzania to 440 W, dla chłodzenia jest 350. Maksymalne dla grzania to 1,3 kW, co sugeruje spory udział grzałki, bo gdyby sprężarka tyle mogła, to inne zupełnie by było maksymalne dla chłodzenia. Producent deklaruje to -15*, u Pana jak rozumiem przy -23* wciąż COP wynosi 3?

 

http://www.hurtowniachlodnicza.pl/hurtownia/klimatyzatory-carrier-i-toshiba/toshiba/inwerterowe2012-09-13-08-57-25_/%C5%9Bcienne-pompa-ciep%C5%82a/daiseikai-5-pkvp/toshiba-ras-07pkvp-e-ras-07pavp-e-2kw-detal.html

 

http://www.toshiba-aircon.jp/products/pdf/200904_daiseikai.pdf ta pompa nie ma grzałki - ( katalog) mam ją w mieszkaniu i sklepie - mam założone podliczniki z chwilowym poborem mocy!!!

Producent deklaruje COP 3 przy - 20stC - Co oznacza, że nie powinno być gorzej - Natomiast średnia temperatura zimą u nas to 0 st. co w praktyce daje COP 4 na grzaniu.

Wiem, bo sklep i mieszkanie grzałem 18 lat prądem bez PCI a od 4 lat z PCi

Założyli mi to za 3500zł brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.toshiba-aircon.jp/products/pdf/200904_daiseikai.pdf ta pompa nie ma grzałki - ( katalog) mam ją w mieszkaniu i sklepie - mam założone podliczniki z chwilowym poborem mocy!!!

 

Zechce Pan pokazać gdzie producent deklaruje te copy? Bo w załączonej ulotce i wszelkich innych producent deklaruje, że urządzenie będzie chodziło do -15*. Co wcale nie oznacza, że w praktyce nie może zejść niżej.

 

HP 260 to kompletnie co innego, choć to bardzo interesujący produkt. "COMAIR HP 260 i HP 290 to urządzenia wentylacyjne łączące zalety wentylatora wyciągowego i pompy ciepła. Zapewniają prawidłową wentylację i odzyskują ciepło przekazując je do zbiornika CWU" Zakres temperatur roboczych pokazują tabele w ulotce:

 

http://www.comair-polska.pl/2010/COMAIR_HP_2010.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...