Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Co sądzicie o wymogach na dopłatę do domów energooszczędnych?

 

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,14683989,Najwyzszy_budynek_swiata_bedzie_mial_ponad_1000_metrow.html?biznes=bydgoszcz#BoxBizTxt

 

 

Ja chciałem uzyskać, ale jakbym nawet sam wszystko zrobił, to spełnienie wymagań przewyższa znacznie kwotę dofinansowania.

Kwota dofinansowania jest niższa niż kwoty potrzebne na obliczenia metodą dokładną każdego okna, weryfikację przed kredytem, prowizję od kredytu, weryfikację po wybudowaniu i wszystkie kontrole na budowie.

Czyli - wg mojego rozeznania - dofinansowanie (o ile ostatecznie zostałoby przyznane) nie starczy na formalności związane z wykazaniem, że się spełniło warunki. Nie mówiąc już w ogóle o jakichś dodatkowych kosztach np. rekuperatora specjalnego, specjalnego ocieplenia czy nawet projektu domu itp.

 

Jakie macie wrażenia w tej kwestii?

 

nie rozmywaj tematu, jest cały osobny wątek o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dla budynku lepsze jest długie budowanie. Np. 1 rok stan surowy otwarty. Przez zimę budynek traci większość wilgoci technologicznej.

2 rok od wiosny do jesieni wszystkie roboty mokre, jesienią można przeprowadzić wygrzewanie posadzek.

w drugą zimę budynek powinien być lekko grzany. Straci wtedy całą wilgoć technologiczną.

Na wiosnę 3 roku ocieplenie budynku i wykonanie elewacji.

Pytanie tylko, czy będzie to dobre dla kieszeni inwestora?

 

W praktyce trzeba pójść na pewne kompromisy. Korzystając z pewnych rozwiązań technicznych (np. osuszacze powietrza, suche technologie), można bezpiecznie wybudować dom znacznie szybciej.

 

Gdy budujemy z BK na Klej ile potrzeba czasu na odparowanie? Bo tynki i tak chyba powinny odparować do środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropian sugerowałby izolacje termiczną. A izolacje termiczną w domach izolowanych daje się przed tym, czego ogrzewać nie ma sensu!!

[ATTACH=CONFIG]216130[/ATTACH] Nie ma przy ławie styropianu!

Ale pytanie zupełnie czegoś innego dotyczyło - może pan się odniesie do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich którzy zmagali lub zmagają się z wybudowaniem własnego ciepłego domku.

Podobnie jak zebrani tu forumowicze również celuje w niskoenergetyczne rozwiązania, i chciałbym z tego miejsca prosić wszystkich chętnych o ocenę koncepcji naszego domu, która to niedawno się urodziła.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217014-Dom-usadowiony-cz%C4%99%C5%9Bciowo-w-ziemi&p=6160881&viewfull=1#post6160881

 

Jak wspomniałem, jest to na razie koncepcja wstępna, co do sposobu wykonania czy materiałów powoli dochodzę.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

 

[ATTACH=CONFIG]217280[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]217281[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]217282[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]217283[/ATTACH]

Edytowane przez grzes124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak owe rozbicie bryły nie będzie sprzyjać eneroszczędności. Jak jesteś w stanie ... ładne koncepcje robić ...

to już jest plus :) Proponował bym ... jeśli stok wychodzi na południe ... wykorzystać to do cna ...

 

Sprzyjać na pewno nie będzie, to fakt. Ale czy będzie, aż tak źle?

Parterówki, choć bym chciał, tam nie postawie, bo wiązało by się to z tym, że albo część domu musiała by być całkowicie w ziemi, albo trzeba by robić ogromny nasyp.

 

Wydaje mi się, że energetycznie można by patrzeć na tą konstrukcję, jak na dwa oddzielne małe domki.

Jeżeli da się zbudować mały domek potrzebujący mało energii do ogrzewania, to dwa też chyba się da....

 

Docelowo dom będzie grzany prądem, kablami grzewczymi. Chociaż myślę, że część dzienną, można spokojnie pędzić kominkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzyjać na pewno nie będzie, to fakt. Ale czy będzie, aż tak źle?

Parterówki, choć bym chciał, tam nie postawie, bo wiązało by się to z tym, że albo część domu musiała by być całkowicie w ziemi, albo trzeba by robić ogromny nasyp.

 

Ja buduję dom na zboczu, gdzie na działce 16ar różnica wysokości to prawie 4m. Mimo tego wypoziomowałem działkę ;) Kosztowało ok. 4,5k, ale warto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja buduję dom na zboczu, gdzie na działce 16ar różnica wysokości to prawie 4m. Mimo tego wypoziomowałem działkę ;) Kosztowało ok. 4,5k, ale warto było.

 

Wiesz, że dużo nad tym myślałem i nadal myślę, ale nie jest to taka prosta sprawa u mnie.

Jest duży spadek północ-południe, i dodatkowo jeszcze spadek wschód-zachód.

 

Wjazd jest od zachodu u góry, więc raczej nie zejdę poniżej drogi, a wychodzić w górę też jest kłopot.

 

Pomijając już samą działkę, jakieś opinię, komentarze na temat samej koncepcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja buduję dom na zboczu, gdzie na działce 16ar różnica wysokości to prawie 4m. Mimo tego wypoziomowałem działkę ;) Kosztowało ok. 4,5k, ale warto było.

 

Obejrzałem zdjęcia z Twojej działki. Górną skarpę będziesz zabezpieczał, np murem oporowym?

Dolna skarpa też wyszła spora.

 

Gdybym chciał swoją działkę na płasko zrobić, to chyba wyszło by z 8 metrów skarpy na dole...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że dużo nad tym myślałem i nadal myślę, ale nie jest to taka prosta sprawa u mnie.

Jest duży spadek północ-południe, i dodatkowo jeszcze spadek wschód-zachód.

 

Wjazd jest od zachodu u góry, więc raczej nie zejdę poniżej drogi, a wychodzić w górę też jest kłopot.

 

Identycznie u mnie :) Też mam spadek w stronę południową. Wjazd "oficjalny" od strony zachodniej - tej stromej, przez co muszę niżej wykorytować drogę dojazdową. Na szczęście mogę to jeszcze zrobić.

 

Pomijając już samą działkę, jakieś opinię, komentarze na temat samej koncepcji?

 

Koncepcja bardzo dobra. Ułożenie pomieszczeń zgodne z koncepcją domu energooszczędnego. Bryły budynków bym jednak poprawił - bardziej w kwadrat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...