Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Masz na myśli koszty związane z ogrzewaniem kablami czy ryzyko z nimi związane polegające na braku energii elektrycznej?

Jak to pierwsze to racja ale zapominasz o kosztach instalacji - marniusieńkie.

Jak to drugie to chyba nie ma takiego współczesnego źródła ciepła, które nie potrzebuje prądu do pracy. Ja nie pamiętam kiedy nie było prądu przez więcej niż 2h a mam swoje lata i mieszkam w nastym domu/miejscu. Na dłuższe awarie to tylko koza bo i ugotować na niej się da:-)

 

Koza czy otwarty kominek owszem, ale tylko u Nydara (WMG dziala na grawitacji

), u mnie czy u Ciebie trzeba dodatkowo przy braku pradu otwierac okna zeby wentylowac, u nas to nawet niew wolno miec kozy czy otwartego kominka:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No ja sobie zdaję sprawę ponieważ strzępki informacji podaję i tak to wygląda.

Napisz jak osiągnąć te minima i za ile?
ja mam budżet 350 kzł

Sorri Kszhu za slogany nie mniej nie mogę paplać za dużo o tym.

Składa się na tak ową całość sporo ciekawych rozwiązań bardzo upraszających pewne sprawy.

Chcę zachować w pewnych względach pierwszeństwo.

 

.Bez TV czy światła z żarówki damy radę przeżyć ale bez ciepła w domu z małymi dziećmi jest poważny problem
ja mieszkałem w takim miejscu że za zasłoną w kuchni woda w wiadrze zamarzała :p tak że wiem co to sybir :p

I przeprowadzka potem do nowego domu inny cieplejszy świat, centralne

ciepło :)

palenie w piecach kaflowych ... cóż chyba tylko romantyzm :D i ciekawość co tam za nimi jest

ot takie nie centralne ogrzewanie coś ala TB :p

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nydar ale właśnie oto chodzi aby było może i z elektryką ale taką co uciągnie się na PV czy małej turbinie wodnej,

W pewnym okresie po 90 roku była oddolna inicjatywa budowy takich mini elektrowni, teraz próbuje się to przebić.

Tak jak na moim terenie, śmiało można liczyć na energię z wody i spokojnie wiele domów by z małej turbiny wodnej miało prąd,

do tego wiatrak, czy PV, u mnie wiatry dość regularnie wieją, ba mało jest dni bez wiatru.

Też i rodzaj terenu ma znaczenie, to co jest tu nie musi być za górką.

Tyczy się to też pogody, wyjeżdżasz z miasta ... śniegu nie ma, przekraczasz wejście do doliny i nie ten świat.

 

Cała zabawa polega na tym aby jak najwięcej wykorzystać naturę np różnice temperatury do wentylacji chociażby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Cała zabawa polega na tym aby jak najwięcej wykorzystać naturę np różnice temperatury do wentylacji chociażby."Dotyczy to również ogrzewania,tylko że jesteśmy skażeni przeszłością .Jak było ogrzewanie grawitacyjne,to nikt nie wiedział o domach 10W. Dzisiaj byle rura 2" na wewnętrznej ścianie zapewni ogrzewanie takiemu domowi.Dla domu parterowego warstwa 50cm piachu nad izolacją i pod posadzką to taka warstwa akumulacyjna,że kilka rur ze spadkiem dostarczy ilość ciepła niezbędną do ogrzewania.Dla domu 100m2 to 19 kWh energii cieplnej na jeden oC.A dla domu 10W To jest doba ciepła przy minimalnym gradiencie. Jeżeli uznamy,że różnica temp.w ciągu doby 1-1,5oC jest tolerowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie o TB chodziło :p

Na razie robię suporta do okien fix obrabianych XPS.

tu mogę być wylewny i wspomagać swoje dziecię :) bo już następca wyrósł cieplejszy i bardziej słonko chłonny.

a tu sza .. BŻGWC, okna hex, konstrukcja szkielet, wentylacja WW/GM, własną siłownie na jeden materiał.

CWU lub jakiś magazny grzane czymś co czym jeszcze nikt nie grzał a powszechne.

 

Całość to ma się złożyć na dom autonomiczny bez przyłącza do sieci.

Bardzo malutkiego rąbka tajemnicy uchylam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie trzeba się czerwienić. Możesz chwile poczekać ? to nie jest tak że jest zaparte na wielki.

Masz z oknami przykład rozebrane na czynnik pierwsze, składanie tego w co raz lepszą całość.

Myślę że zostanie to wydane, nie mniej na pewno wysyp rozwiązań będzie spory.

Powiedz mi lepiej jak chwilowo się wyłączyć, aby się na tym skupić.

Właśnie na projektowaniu bo takie możliwości posiadam. Wypija ze mnie masę czasu forum na głową

wisi żona i :mad: z forami (tylko siedzisz i siedzisz)

Bardzo mnie ta sytuacja wnerwia bo już bym chciał wylać wsio, nie ponieważ jeszcze trzeba spiąć wsio w całość i pokazać już w trakcie budowy co i jak.

 

A chcę zatrzymać to po to aby tego teraz ktoś nie skomercjalizował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty dalej swoje. Dr inż.Piotr Z. też nie wie dlaczego został dr.pisząc o WW.

Czołgista boi się komercjalizacji .Jego prawo. Choć opatentowanie czegoś w zakresie energooszczędności budynku blado widzę. Prawie wszystko co pasywne zostało wymyślone.Pozostało jedynie skojarzenie tych wynalazków z obecną technologią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuścić, pogłaskać powiedzieć swoje wątpliwości be :p to mamrotanie się zaczyna.

Dobrze to jest ten punkt przesytu. dobrze zrobi mi pewna przerwa :)

A ja nie chce patentować niczego, ja chcę nie być goło słowny i pokazywać począwszy od projektu po finał.

został dr.pisząc o WW.

Ciężko mi będzie w pracy zapisać coś co już stało się faktem.

I oto się rozbija cała sprawa.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując jeszcze do kominka w domu o bardzo niskim zapotrzebowaniu na ciepło.

Lepiej doprowadzać powietrze do kominka pod fundamentami, czy może lepiej tym samym kominem co wychodzą spaliny, np kanałem koncentrycznym?

Z energetycznego punktu widzenia, wydaje się że lepiej było by doprowadzić kominem, zwłaszcza jak się dość często będzie w nim palić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku doprowadzenia pow. przez komin, nie będzie tak, że ciepłe powietrze wylatujące, będzie powodowało zaciąganie tego chłodniejszego?
Tak jeśli jedna rura od drugiej będzie izolowana, i rura spalinowa będzie wyższa niż wloty powietrza,

Ale takiego komina nie uświadczysz.

Lepiej zasilić od dołu sprawniej i łatwiej regulować będzie.

 

Po za tym drzewo trzeba spalać bardzo mocno tj ogień/ nie dusić !

Stąd trzeba przeliczyć powierzchnię rusztu, miałem kiedyś wzór na to, wszyło mi żeby miało 3kW mocy rusz wychodzi 190cm^2

A piecyk jaki to komora szeroka na 15/20cm i długa na 40/35cm. Nie może być kwadratowa i głęboka, ponieważ

w tedy metrówki musisz dzielić na drobne, co nie jest wygodne.

Mnie najlepiej dzieli się na 4 części.

 

Albo zrezygnuj z kominka w takim domu
Też jestem tego zdania, ponieważ taki kominek to musi być wyższa szkoła jazdy,

pierwsze materiały, winny być w środku wyłożony ceramiką, ceramika działa katalitycznie przy spalaniu drewna.

Drugie myślał bym o czymś co wytwarza gaz drzewny ale sza... bo mam cichy plan z tym związany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...