Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

http://ww1.prweb.com/prfiles/2011/06/04/8531622/NanaWallpassivehouseWA97details_07.jpg porcja wsparcia do moich Fixów

tam gdzie jest drewno, zastępujemy XPS'em i na to nawlekamy blachę.

albo ukrywam pod drewnem, masa rozwiązań.

 

Pewne rozwiązania generują koszty.Bilans musi wyjść na plus.Jak nie, to sensu nie ma. Oszukaństwu mówimy stanowcze nie.

Oczywiście nie zamierzam kombinować, tylko rzeczowo przestawić sprawę.

Jak zajdzie potrzeba to podpisy odpowiedniego autorytetu też :) wolę spać spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Agent ubezpieczeniowy przychodzi przede wszystkim po to aby zarobić na swoją prowizję. Trzeba go przekonać, że u nas może zarobić choć nie tak dużo jak sądził... albo wcale bo przyjdzie inny i on weźmie co może. Oni wiedzą, że jak dojdzie do zdarzenia to albo będą pracować u innego albo minie tyle czasu, że będą mogli zełgać iż inwestor dokonał samoróbek nie zgłaszając ich:-)

 

Dziala to troche inaczej choc to temat nie na to forum. W kazdym razie zwyzka jest obligatoryjna bo wynika z przepisow. Znizke tez mozna zastosowac jesli sa zastosowane odpowiednie zabezpieczenia przeciwpozarowe. Jednak nie o tym chcialem... Agent sprzedajac Ci ubezpieczenie moze sprzedac Ci w sumie co chcesz. Moze pominac zwyzke z uwagi na klase palnosci jesli uwazasz, ze nie nalezy jej stosowac (Twoje oswiadczenie). Tylko pozniej po pozarze przychodza ludzie z likwidacji szkody i szukaja dziury w calym. A wtedy jest bol bo zaoszczedziles kilka stowek a straciles dorobek zycia i masz jeszcze kredyt do splacenia.

Edytowane przez Wekto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obligatoryjne. Bank zabezpiecza sie na hipotece. Tyle, ze co mu z hipoteki jesli przedmiot kredytu ulegnie zniszczeniu. Musi miec zabezpieczenie w postaci polisy z cesja na niego przynajmniej na wysokosc udzielonego kredytu. Czasem jest to wiecej niz dom jest warty (przewalutowanie i kredyty wieksze niz wartosc domu). Taki tip bo czesto ludzie nie maja swiadomosci. Mowia, ze maja ubezpieczenie bo bank im jakies ubezpieczenie domu wcisnal. Po pierwsze mozna zmienic ubezpieczyciela na tanszego i bank to zaakceptuje bez wiekszego problemu. Po drugie to ubezpieczenie bankowe dotyczy tylko tzw. murow wiec jak przyjdzie np. zlodziej albo peknie rura i Ci zaleje mienie to odszkodowania nie ma. Bank ma gdzies Twoj majatek ruchomy. Interesuje go tylko to czy sam dom na ktory dal Ci pieniadze jest ubezpieczony i czy jest w polisie cesja na jego rzecz. Wiec przy ubezpieczeniu oferowanym przez bank sprawdz sobie zakres ubezpieczenia a nie tylko cene. Dokladnie.

 

Wyróżniamy dwie klasy palności budynków:

I - Konstrukcja nośna i ściany zewnętrzne wykonane są z materiałów niepalnych, pokrycie dachowe wykonane jest z materiałów niepalnych lub trudno zapalnych takich jak: blacha, dachówka, eternit, beton, szkło, płyty warstwowe, tworzywa chemiczne lub papa ułożone na podłożu niepalnym ( beton ).

II - budynki i budowle nie spełniające wymogów określonych dla I klasy bezpieczeństwa ogniowego

.

 

Krokwie drewniane nie kwalifikuja automatycznie budynku do klasy palnosci II. Liczy sie to co lezy na tych krokwiach. Natomiast przy klasie II masz z obligu zwyzke 50% skladki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ubezpieczenie nie ma sie oplacac ubezpieczajacemu :). Nie o to chodzi. Wazne jednak, abys przy tych swoich kalkulacjach w skrajnym przypadku nie byl dla nas (spoleczenstwa) obciazeniem. Wolny wybor ale bez potencjalnych negatywnych konsekwencji dla otoczenia.

 

Co istotne dla tematu to fakt, zeby byc swiadomym przy wyborach technologii, ze koszty to nie tylko to co dzis wydamy lub nie wydamy ale to co moze sie pojawic pozniej w postaci nieprzewidzianych wydatkow. Zwyzka przy konstrukcji palnej przy ubezpieczeniu to przyklad, ktory sie tutaj pojawil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam dom ubezpieczony, dom drewniany, nie wydaje się mi żeby zamiana drewnianego na drewniany miała wpływ.

Kwota na jaką będzie ubezpieczenie już tak.

Po nadto

http://www.baubiologie.at/download/F90-Pruefbericht_DE.pdf

http://www.baubiologie.at/download/hausderzukunft.pdf

 

Materiał tak zabezpieczony nadaje się na ściany oddzielenia ogniowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie finansowym. Oplacalna moze byc lokata a ubezpieczenie to koszt. Oplacalny wydatek? Korzystny to tak. Ubezpieczenie ma zapewnic przywrocenie stanu Twojego majatku do sytuacji sprzed ewentualnego zdarzenia ubezpieczeniowego. Nie masz na nim zarobic chyba, ze robisz "dzwony" i kombinujesz. Mozna z tego zyc. Wtedy mozna napisac, ze to sie oplaca. Do czasu.

Z tym obciazeniem to wiesz jak jest. Ludzie popadaja w niedostatek i wyciagaja pozniej rece do innych. Najwieksze pretensje, ze Panstwo nie wyplacilo za szkody po powodzi albo za zniszenia plonow. O to mi chodzilo i obys nie musial w tym "nieubezpieczaniu" dojsc w przyszlosci do takiej sytuacji :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie potrzebuje informacji na temat różnic ogrzewania podłogowego między kablami a rurkami z wodą, przy założeniu że były by napędzane kotłem elektrycznym?

 

Rurki na pewno mogą okazać się bardziej przyszłościowe, choć przy domu pasywnym, koszt energii musiałby naprawdę znacząco wzrosnąć, aby myśleć o zmianie sposobu ogrzewania.

Minusem na pewno jest mniejsza sprawność takiego kotła z rurkami, w porównaniu z kablami, no i jeszcze dochodzi pompka.

Jeśli chodzi o koszt instalacji, to raczej jest podobny.

 

Jakieś jeszcze inne kluczowe różnice widzicie?

 

Trochę późno ale i tak odpowiem: rurkami się nie przegrzeje. Jak będzie mebel ustawiony na puchatym dywanie pod którym będzie ogrzewanie, to temperatura wylewki maksymalnie dojdzie do temperatury wody w rurkach.

 

Przy matach grzejnych ta tempratura może mocno wzrosnąć przy braku odbioru ciepła. No chyba że kable są jakieś zmiennooporowe i ich moc spada wraz ze wzrostem temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego mylisz się i to bardzo. Awaria pieca i podłoga do wymiany - autentyk z tej wiosny kiedy mieszacz pieca gazowego zatarł się, woda w obiegu osiągnęła ~70stC i kafle w mieszkaniu tego nie zniosły.

Maty/kable elektryczne nie dostarczą więcej energii niż mogą a jakiekolwiek zasłanianie podłóg nie spowoduje znacznego wzrostu ich temperatury.

 

Dobrze prawisz. Akurat kable pod względem bezawaryjności są chyba bezkonkurencyjne (i także pod względem kosztów instalacji). No chyba, że prądu braknie :D

Mimo wszystko i tak gdzieś po głowie tłucze mi się bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawisz. Akurat kable pod względem bezawaryjności są chyba bezkonkurencyjne (i także pod względem kosztów instalacji). No chyba, że prądu braknie :D

Mimo wszystko i tak gdzieś po głowie tłucze mi się bufor.

 

Jak zabraknie pradu odpalasz generator, stac Cie na niego bo dzieki kablom na CO wydajesz nascie tys mniej:)

 

A ja glupi mam gaz, jak braknie gazu to co? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło kiedyś komuś gazu??? Oczywiście nie w wypadku odcięcia ze wzgl. na awarię/remont/nie regulowanie rachunków!

A prądu jak często brakuje w normalnej infrastrukturze? Raz na kilka lat i to przez krótki okres czasu?

Miłoszenko, nie siej defetyzmu!

 

Zly przykald podalem, jak mi sie zatnie kociol gazowy to pozostaja farelki z COP 1 :)

 

W zadnym wypadku nie chcialem nikogo straszyc przerwa w dostawie gazu:), ale wyobraz sobie jak masz kapac roczne dziecko i cieplej wody brak, troche czajnikow zagotujesz zanim w wannie bedzie te 36 stopni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maty/kable elektryczne nie dostarczą więcej energii niż mogą a jakiekolwiek zasłanianie podłóg nie spowoduje znacznego wzrostu ich temperatury.

 

Czyli jak grzejemy odizolowany beton, to temperatura nie rośnie?

Nie chcę iść w zaparte, po prostu jestem ciekawy. Z resztą gdzieś przeczytałem że elektryczną podłogówkę łatwiej można przegrzać. Może ktoś się poświęci i zrobi doświadczenie? ;)

 

ale wyobraz sobie jak masz kapac roczne dziecko i cieplej wody brak, troche czajnikow zagotujesz zanim w wannie bedzie te 36 stopni:)

 

Do małego dziecka dużo tej wody nie trzeba, dwa czajniki wystarczą (sprawdzone empirycznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do małego dziecka dużo tej wody nie trzeba, dwa czajniki wystarczą (sprawdzone empirycznie)

 

U mnie stanelo na 3:)

 

Mam tez uwage na temat ogrzewania podlogowego.

 

Pomimo, iz w domu jest czesto w dzien sloneczny ponad 23 stopnie, to czasami odpalamy poglogowke bo plytki w przedpokoju czy lazience sa juz wiecej niz nieprzyjemne w dotyku.

 

Nie ma zadnego dyskomfortu w chodzeniu po panelach czy desce barlineckiej. I tak sobie mysle, ze zuzylbym o wiele mniej KWh utrzymujac ten sam komfort nie majac plytek na podlodze nigdzie:(

 

Jak sie wkoncu zbiore i zamienie reku na klime to sie podziele wrazeniami czy dynamiczne grzanie gdzie potrzeba bedzie lepsze od akumulacyjnego :p

 

Tylko trzeba bedzie zaczac jakies kapcie zakladac, a u nas nikt nie chce bo im zawsze przyjemnie cieplo w stopy zima:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Z resztą gdzieś przeczytałem że elektryczną podłogówkę łatwiej można przegrzać.
Od temperatury jest precyzyjna automatyka.

A podłogówka wodna... Zależy jaki dom jaka izolacja - praktyka wykazała, że nawet w domach 100-140m2 izolowanych tak by zużyły poniżej 30kWh/m2 rocznie - najmniejsza kotłownia gazowa - zużyła 8000kWh w sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób grzejących kablami podłogę w drugiej taryfie.

Czy w ciągu dnia, a zwłaszcza wieczorem, można chodzić boso po podłodze bez odczucia dyskomfortu?

Czy wieczorem podłoga nie jest już zbyt chłodna?

Bez sensu jest używać II taryfy do ogrzewania bezpośredniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...