Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Magazynowanie ciepła jest równoznaczne z podniesieniem temperatury podłogi. Rozpatrywanie czegoś takiego, jest bez sensu, ale tu jest sporo zadeklarowanych przeciwników izolowania. Nawet domy zużywające ponad 30kWh/m2 - tu przechodzą!
Mnistrzu! Jakiś ty przekonywujący! Powala na kolana twoja logika. "Magazynowanie ciepła oznacza podniesienie temperatury podłogi" normalnie hit internetu! Jak ty na to wpadłeś? Głowa cię nie rozbolała od myślenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magazynowanie ciepła jest równoznaczne z podniesieniem temperatury podłogi. Rozpatrywanie czegoś takiego, jest bez sensu, ale tu jest sporo zadeklarowanych przeciwników izolowania. Nawet domy zużywające ponad 30kWh/m2 - tu przechodzą!

 

Przecież sam twierdzisz, że kable grzewcze w wylewce to grzanie bezpośrednie. Sam sobie zaprzeczasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam zaizolować te dwa słupy od gruntu - na rysunku zaznaczone w czerwonych kółkach.

 

http://img594.imageshack.us/img594/2406/fy84.jpg

 

Dom będzie na płycie ale te dwa betonowe słupy nie - jak je odciąć od gruntu. Wylać ich stopy w skrzynkach styrodurowych ?

Czy może odciąć poprzez położenie bloczków sthalton. Co będzie lepsze ?

I jak ocieplić same słupy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magazynowanie ciepła jest równoznaczne z podniesieniem temperatury podłogi. Rozpatrywanie czegoś takiego, jest bez sensu, ale tu jest sporo zadeklarowanych przeciwników izolowania. Nawet domy zużywające ponad 30kWh/m2 - tu przechodzą!
TB Tyś przekręt okropny !

a Twoje kable to gdzie dajesz ? nie w beton przypadkiem ?

 

Dom będzie na płycie ale te dwa betonowe słupy nie - jak je odciąć od gruntu. Wylać ich stopy w skrzynkach styrodurowych ?

Czy może odciąć poprzez położenie bloczków sthalton. Co będzie lepsze ?

I jak ocieplić same słupy ?

Czekaj czy nie Tobie proponowałem wyrównanie ścian szkłem ? czy jakoś tak?

Wcielił bym te słupy do Rzeszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam zaizolować te dwa słupy od gruntu - na rysunku zaznaczone w czerwonych kółkach.

 

http://img594.imageshack.us/img594/2406/fy84.jpg

 

Dom będzie na płycie ale te dwa betonowe słupy nie - jak je odciąć od gruntu. Wylać ich stopy w skrzynkach styrodurowych ?

Czy może odciąć poprzez położenie bloczków sthalton. Co będzie lepsze ?

I jak ocieplić same słupy ?

 

 

 

A po co ci te słupy? Zrób fragment stropu w formie płyty betonowej zbrojonej - porozmawiaj z architektem. Pewnie da się całkowicie je wyeliminować.

Ja tak zrobiłem - zamiast 2 słupów mam podciągi ukryte w stropie. Dzięki temu nie mam słupów, które bym musiał ocieplić, ani też oddzielnych stóp fundamentowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ci te słupy? Zrób fragment stropu w formie płyty betonowej zbrojonej - porozmawiaj z architektem. Pewnie da się całkowicie je wyeliminować.

Ja tak zrobiłem - zamiast 2 słupów mam podciągi ukryte w stropie. Dzięki temu nie mam słupów, które bym musiał ocieplić, ani też oddzielnych stóp fundamentowych.

 

No niestety są - jak dla mnie mogło by ich nie być. Strop będzie z dolnego pasa wiązarów więc coś na kształt tej płyty betonowej nie wchodzi w grę.

Cholera nie sądziłem że na takiej pierdole się zatrzymam.

Chyba czeka mnie to co proponuje מרכבה czyli jak dobrze rozumiem stopa betonowa na xps 700 kPa i ocieplony słup. Ciekawe czy są gotowe formy na słupy w kształcie kwdratowym lub prostokątnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety są - jak dla mnie mogło by ich nie być. Strop będzie z dolnego pasa wiązarów więc coś na kształt tej płyty betonowej nie wchodzi w grę.

Cholera nie sądziłem że na takiej pierdole się zatrzymam.

Przy takiej konstrukcji dachu: http://z500.pl/res/rysunki/Z287_rysunek_szczegolowy.pdf

nie powinno być problemów z wyeliminowaniem tych słupów. Wystarczy przeprojektowanie wiązarów dachowych. Możesz to zrobić przy okazji zamawiania wiązarów lub zlecić przeliczenie tego konstruktorowi adaptującemu projekt do warunków miejscowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej konstrukcji dachu: http://z500.pl/res/rysunki/Z287_rysunek_szczegolowy.pdf

nie powinno być problemów z wyeliminowaniem tych słupów. Wystarczy przeprojektowanie wiązarów dachowych. Możesz to zrobić przy okazji zamawiania wiązarów lub zlecić przeliczenie tego konstruktorowi adaptującemu projekt do warunków miejscowych.

 

I to jest pomysł. Zaatakuje Z500 i architekta oraz firmę od wiązarów. Dzięki HenoK.

 

Edit

Atakować - znaczy poprosić :)

Edytowane przez mic81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Potrzebuję sprawdzonego sposobu odprowadzenia oparów z okapu przez ścianę zewnętrzną budynku.

Może ktoś stosował coś takiego u Siebie, może są jakieś sprawdzone systemy takiej instalacji ?

Świadomie zrezygnowałem z budowy komina wentylacyjnego.

 

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Potrzebuję sprawdzonego sposobu odprowadzenia oparów z okapu przez ścianę zewnętrzną budynku.

Może ktoś stosował coś takiego u Siebie, może są jakieś sprawdzone systemy takiej instalacji ?

Świadomie zrezygnowałem z budowy komina wentylacyjnego.

 

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi

 

Ja nie wywalam tego na zewnątrz lecz do pomieszczenia gospodarczego na wylocie ma być filtr. że zapachy sie tam będą zmieniać to w niczym nie przeszkadza, w rurze z flexa tłuszcze będą fajnie osiadać resztę weźmie filterek reku nie zaciągnie brudu tylko ciepło i zapach :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest pomysł. Zaatakuje Z500 i architekta oraz firmę od wiązarów. Dzięki HenoK.

 

Edit

Atakować - znaczy poprosić http://forum.muratordom.pl/images/smilies/smile-2.gif

 

 

Albo w ostateczności jakieś dwuteowniki stalowe podtrzymujące konstrukcję, czy coś w ten deseń.

 

Przy okazji, skoro nie trzeba będzie lać dodatkowych stóp fundamentowych i kupować szalunków do kolumn, trochę zaoszczędzisz na dodatkowy styropian ;-) Im prostsza i mniej 'fikuśna' konstrukcja, tym bardziej energooszczędna. Taka kolumna, nawet ocieplona, to mostek termiczny. Poza tym jakby miała np. 30cm i do tego z dwóch stron po 20cm styropianu, to razem 70cm daje.... Lepiej ją wyeliminować całkowicie :-) Ew. drewnianą wstawić

Edytowane przez maciejzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...