Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

takie ocieplenie 36cm wełny 0,033 jak najbardziej nadaje się do domku pasywnego, to cieplej niż 45cm pianki natryskowej 0,045

 

folię wypadało by dać droższą metalizowaną, tą bardziej paroszczelną

http://123budujemy.pl/wp-content/gallery/luty2012/DSC03958.JPG

a także pamiętać o szczelnym przyklejeniu jej do ścian i dokładnym uszczelnieniu wszelkich łączeń, przebić z instalacjami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie ocieplenie 36cm wełny 0,033 jak najbardziej nadaje się do domku pasywnego, to cieplej niż 45cm pianki natryskowej 0,045

 

folię wypadało by dać droższą metalizowaną, tą bardziej paroszczelną

http://123budujemy.pl/wp-content/gallery/luty2012/DSC03958.JPG

 

do pasywnego mam daleeeeeeeeko :)

zbyt duży domek mi wyszedł - ok, 240 m2 użytkowej powierzchni

w podłodze mam 20 cm styro

ściany 20 cm styro - grafit

dach ? 36 cm wełna - 0,033

+ jan gaz

+ PC AlphaInnotec 10 kW + 210m DZ - odwierty

+ 100 podłogówka

co Wy na to ZAGRA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz współczynnik a/v ?? ile przeszkleń i jak usytuowane na strony świata ??

 

przepraszam ale co to za współczynnik ?

większość przeszkleń od południa i południowego zachodu

od północy 2 okna ( kuchnia i garaż )

przeszkleń jest sporo ale to okna o współczynniku około U=0,9 montowane w warstwie ocieplenia z taśmami paro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale co to za współczynnik ?

większość przeszkleń od południa i południowego zachodu

od północy 2 okna ( kuchnia i garaż )

przeszkleń jest sporo ale to okna o współczynniku około U=0,9 montowane w warstwie ocieplenia z taśmami paro.

 

Współczynnik A/V - współczynnik powierzchni budynku do jego kubatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczynnik A/V - współczynnik powierzchni budynku do jego kubatury

 

oj coś zciemniasz waść

 

Cytuję za Rozporządzeniem:

wsp. kształtu A/Ve

A - suma pól powierzchni wszystkich przegród budynku, oddzielających część ogrzewaną budynku od powietrza zewnętrznego, gruntu i przyległych pomieszczeń nieogrzewanych, liczonych po obrysie zewnętrznym.

Ve - kubatura ogrzewanej części budynku (minus podcienia itp) po obrysie zewnętrznym.

 

także Panowie ryfa na całej linii, nawet kszhu-Sokole Oko nie zauważył - no tego się nie spodziewałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj coś zciemniasz waść

 

Cytuję za Rozporządzeniem:

wsp. kształtu A/Ve

A - suma pól powierzchni wszystkich przegród budynku, oddzielających część ogrzewaną budynku od powietrza zewnętrznego, gruntu i przyległych pomieszczeń nieogrzewanych, liczonych po obrysie zewnętrznym.

Ve - kubatura ogrzewanej części budynku (minus podcienia itp) po obrysie zewnętrznym.

 

także Panowie ryfa na całej linii, nawet kszhu-Sokole Oko nie zauważył - no tego się nie spodziewałem ;)

 

Wybaczcie, zbyt dużym skrótem myślowym poleciałem. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

A to oczywiście suma powierzchni zewnętrznych przegród budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - w hurtowni powiedzieli, że jak na specjalne zamówienie załatwią dla mnie styropian o grubości 25cm, to i tak będę miał najwięcej ze wszystkich w okolicy... Chciałem 30cm. Żona zaczęła się na mnie dziwnie patrzeć

 

Mnie zawsze pytają "30 cm?! a dlaczego tyle?" odpowiadam, że tyle mam w projekcie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w kilku pytałem i zawsze ta sama reakcja.

 

mam pytanie z innej beczki. okno z ramą o współczynniku Uf=0.93 W/(m2*K) i szerokości 92 mm. jaka będzie różnica w stratach na 1 mb okna przy wysunięciu całości poza mur o 2 cm (montaż w warstwie ocieplenia) a wysunięciu połowy profilu poza lico muru. ściana z silikatu a na niej 30 cm styropianu lambda 0,031?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś to zlecić instytutowi obliczeniowemu w Krzemowej Dolinie:)

Nikt tego nie wie bo jak zbudowana rama? Jaki materiał? Jaka powierzchnia styku z murem? Jak to obrobione, zakotwione itd...

 

To może na oko? :D Wszędzie rysują izotermy, ale nigdzie nawet w przybliżeniu nie zostało określone ile to watów na stopień na metr bieżący...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może na oko? :D Wszędzie rysują izotermy, ale nigdzie nawet w przybliżeniu nie zostało określone ile to watów na stopień na metr bieżący...

 

Większa różnica będzie, jak przerwa między oknem (szczelina montażowa) będzie większa. Normalnie chyba szczelina ma 1 cm, jak zwiększysz do 3, albo nawet 5cm, na dłuższych kotwach, to efekt będzie znaczny. Do okoła okna więcej pianki. Dzięki temu grubość styropianu na zewnątrz, dochodzącego do okna, będzie jednakowa.

Od środka otwór okienny w murze możesz też obłożyć 1-2cm styropianu wtedy.

 

Albo - jak zamówisz takie parę centymetrów mniejsze okna - możesz przed montażem otwór okienny obłożyć XPS. Tak jak się na dole montuje ciepły parapet - tylko z wszystkich 4 stron, płaski XPS, np. 3cm grubości. Dzięki temu przecina się mostek termiczny między ramą okna a murem.

Porównywalny efekt jak montaż całkowicie na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...