Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No luz pod dachem, wskazany i między dachem i między weną - a membraną.

Używałeś parasola? na pewno, to wiesz jak głowę przyłożysz do szmat to zmoczysz głowę :)

Podwójna szczelina pod dachem zawsze lepsza niż dotykanie wełną membrany...

Membrany wysokoparoprzepuszczalne, nie tyczy się to paroizolacji, tam zostawiasz pustkę lub nie pod płytą GK .

Jeśli masz folię z dodatkiem aluminium warto dać 1,5 -2 cm ... przerwy dodatkowy gratis na izolacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podpowiedzcie proszę co daje się od góry (od strony nieocieplanego strychu) jako przykrycie jętek z wełną pomiędzy nimi ?

 

Chodzi o dom niskoenergetyczny. Wg projektu, nad poddaszem użytkowym mam GK + wełna między jętkami i od góry płyta OSB. Strychu do kalenicy ocieplać nie zamierzam. Nad folią paroszczelną jeszcze pomyślę, choć nie wiem czy jest sens dawać na całej powierzchni.

 

Spotkałem się z opiniami, że w domach niskoenergetycznych dobrze jest stosować w tym celu OSB, bo jest szczelna, ale jest też przecież szczelna dla wilgoci. Dlatego zastanawiam się czy nie dać desek, które i tak mam po budowie, bo raz że mam je za darmo (cyzli ok 2kzł w kieszeni zostaje), a dwa, że ewentualna wilgoć przejdzie przez nie/obok nich. Minus, że nie będą szczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o dom niskoenergetyczny....

 

...Nad folią paroszczelną jeszcze pomyślę, choć nie wiem czy jest sens dawać na całej powierzchni....

 

To myśl jeszcze, tylko intensywnie, a najlepiej myśl tylko o tym i jak ci wyjdzie że nie ma sensu dawać to już nie myśl o niskoenergetycznym, bo też nie ma sensu, a ile czasu zaoszczędzisz - nieprzeliczalne na pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema mam pytanie do was co najlepiej zrobić w tej sprawie

mam zrobiony taki układ płyta GK folia paroizolacyjna dorken delta reflex stelaż wełna 10 cm ursa 32 folia paroizolacyjna dorken delta reflex płyta OSB skrzynia 30 cm głęboka w niej 30 cm wełny ursa 32 no i teraz jest dylemat na tym ruszcie są kanały wentylacyjne i chce je docieplić ale nie wiem co lepsze czy zrobić kolejny ruszt na 30 cm i wysypać na wełnę granulat celuloza wełna Ekofiber

czy lepiej nabić teraz płytę osb i na to 3x10 cm styropian 0,31 grafit na frez głównie to chcę dobrze docieplić te kanały wentylacyjne i jeszcze strop

bo teraz jest na nich wełna mineralna tylko rzucona ale takie straty są że głowa boli

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema mam kolejny problem

układ jest taki folia paroizolacyjna płyta mfp wełna mineralna 30 cm ursa 32 w budynku 20c na nie ogrzewanym poddaszu 0c i nieźle się wku.... jak zobaczyłem na poddaszu na wełnie rosę z czego to może być ??

u góry mam kanały wentylacyjne jeszcze nie za dobrze docieplone czekam na szybką odpowiedz gdyż chcę na to rzucić płytę mfp i na to dać styropian żeby docieplić dobrze te kanały wentylacyjne

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ogromną prośbę. Jako że nie miałem za bardzo czasu żeby uczyć się audytora OZC zleciłem takowe wyliczenie firmie. Wynik przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Liczyłem na coś pomiędzy NF40, a NF15 ale nie na 9kw/m2/rok. Czy mógł by ktoś obeznany zerknąć??( w poście na stronie 14 dziennika jest link do pdf-a z obliczeniami).

http://forum.muratordom.pl/showthrea...idualny/page14

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ostatnio co by do końca rok kupić aby ciut vatu skubnąć i przyszedł mi taki oto pomysł. Czy takie rozwiązane które się pod moją kopułka zrodziło pomoże mi uszczelnić strop ? O to co wymyśliłem. Cały dolny pas wiązarów obiję OSB 15 cm i pomyślałem że po przykręceniu wieszaków potrzebnych do sufitu podwieszanego nie przykleić po całości np 10 cm warstwy styropianu. Jako że ściany nośne będą z kształtek izodomu 2000 uzyskam szczelną (?) ciągłość izolacji. Górę (poddasze nieużytkowe) planowałem zasypać celulozą lub ekofibrem. Gdzie w takim układzie dać folię paroszczelną na styropian (patrząc od dołu ) ? Dobrze z tym styropianem wymyśliłem ? 24 puszki kleju do styropianu illbruck PU010 prewencyjnie już kupiłem więc będą jak znalazł. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...