Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Daj jakieś rysunki może, będzie prościej.

 

W gimpie jestem cienki. Nie namaluję.

Opiszę dokładniej.

Ścianka kolankowa z silikatu długa na 9 metrów. Dwie sztuki mam + wiatrołap, ale to inna historia z mostkiem który niestety pozostanie.

Podzielona na kilka części chyba 7 słupami z żelbetu.

Nad tym wieniec żelbetowy i murłata. Na murłacie krokwie, membrana, kontrłaty, łaty, dachówka betonowa.

Pozostało mi jakieś 14cm pomiędzy górą krokwi a początkiem murłaty.

Niestety te 14cm to trochę słabo. Będzie liniowy mostek poprzez murłatę do muru (ścianki kolankowej).

Cyknę fotkę z projektu.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kszhu, w twoim domu masz to rozwiazane "innym" umejscowieniem muralaty ktora nie lezy na wiencu. Ale twoj dom jest bez poddasza. Mozesz cos podpowiedziec jak to powinno byc rozwiazane w domu z poddaszem? Gdzie szukac ?

Szukalem, ale nieskutecznie. Jedyne co znalazlem, to krokwie dwuteowe Steico.

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie 30cm izolacji na krokwie, na to dachówki z całą resztą. To nieistotna zmiana sądzisz?
Jakie 30 cm? Widziałeś kiedyś izolację nakrokwiową?

W starych domach nie ma paroizolacji, nic pary w ścianie nie zatrzymuje, nie dochodzi do skraplania w zimnym murze. Ciężko ci to pojąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z projektu.

Murłata leży na betonowym wieńcu.

Na wiatrołapie jest jeszcze gorzej. Tam murłata leży bezpośrednio na żelbetowym stropie kończącym się na murze.

Ścianka kolankowa ma 90 cm wysokości.

Kto zapłaci za dodatkowe blaszki ? bo co wygodnie ? 4cm deskę długą na 35-40cm pod każdą krokiew jako siodło i wkręt na torx przez krokiew i masz

50% mnieszy koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie widziałem, teraz wymyśliłem... Zajrzyj do mojej historii, tam jest w poście co bym zmienił.

A z tą parą to się może zdecyduj... jest czy nie ma? A jak nie ma to co ma się wykraplać? A jak jest to co z punktem rosy? Ale się okiwaliście, jak dzieciaki:-)

Taaa, kolejny mistrzu nam urósł. 30 cm izolacji nad krokwiami, brak pary. Zaczynasz prześcigać Brzęczkowskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kszhu,to bardzo niecna praktyka manipulowac czyjes wypowiedzi. Tak powinny wygladac zacytowane posty - dotyczy to szczegolnie nydarowego.

Wydźwiek zdecydowanie inny.

 

 

To może tak:

 

1. przeczytaj raz jeszcze ze ZROZUMIENIEM i wyjaśnij co autor miał na myśli

a) pytanie

 

Co stanie się z murem NIE NARAŻONYM na parę od wewnątrz?

b) odpowiedź

jest:

Mur pewnie wytrzyma jedno pokolenie

winno byc:

Mur pewnie wytrzyma jedno pokolenie.Martwił bym się o izolację.Nie istnieje pojęcie że coś jest nie narażone na parę wodną od wewnątrz.Wymyśliłeś sobie byt nieistniejący. Wystarczy kilka gwoździ czy wkrętów źle zamontowanych i cały misterny plan poszedł się....

W mroźną pogodę różnica ciśnień pary wodnej po obu stronach ściany to 40hPa.

 

...

 

Nie mnie rozstrzygac ktow w tym sporze ma racje. Ale manipulacji stanowcze NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kszhu,to bardzo niecna praktyka manipulowac czyjes wypowiedzi. Tak powinny wygladac zacytowane posty - dotyczy to szczegolnie nydarowego.

Wydźwiek zdecydowanie inny.

 

 

 

 

Nie mnie rozstrzygac ktow w tym sporze ma racje. Ale manipulacji stanowcze NIE.

 

Co z tym jest nie tak? jesteś z timu "wschodzącego słońca" i szukasz sensacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tym jest nie tak? jesteś z timu "wschodzącego słońca" i szukasz sensacji?

 

karolkowi chodzi o to co napisał nydar: "Nie istnieje pojęcie że coś jest nie narażone na parę wodną od wewnątrz." a tego kszhu nie przytoczył.

kszu napisał natomiast: "Co stanie się z murem NIE NARAŻONYM na parę od wewnątrz?" a takie twój nie istnieje. Tzn. istnieje, ale zamiast okien w domu musiałbyś mieć pustwe otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...