Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak osiągnąć nie ważne. Może być bez ludzi w środku (opuszczony budynek, nieogrzewana hala itp.) lub paroizolacja od wewnątrz (ekstremalnie akwarium) ale nie o to chodzi. Dlaczego niby taki mur ma nie przetrwać tyle co przysłowiowy Malbork?

 

angielskie domy są podobnie budowane, z cegły lub piaskowca i ciągle pada i wilgotność dosyć duża. robiłem w budynku który miał blisko 300lat.

 

...fakt zima słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama woda w sobie nigdy by murowni nie zaszkodziła.

Tylko procesy krystalizacji soli dzięki obecności wody czy CO2 innych gazów amoniaków itp ... różne różniste.

Siła krystalizacji soli nawet 240-250 MPa macie taką cegłę co to wytrzyma ?

 

robią jeszcze coś takiego: co któraś fuga na dole i przy oknach "ala przecięty siding" dla odpowietrzenia

 

ale wykonanie wełna i izolacja to tragedia.

 

cegła też nie wyglądała na wybitnie twardą i i inną od naszych "na oko"

Edytowane przez rafał2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest inne. Masz mur z jednej strony wystawiony na warunki zewnętrzne a od środka nie narażony na parę. Nydar z klakierami twierdzą, że po kilkudziesięciu latach się rozleci. Chciałbym się dowiedzieć skąd takie twierdzenie i dlaczego niby?

 

Nydar kolego twierdził, ze w normalnym domu nie istnieje mur "nie narażony "

Czy ten klakier to kolejny epitet o mnie ? Jesli tak to zważ ze ja niczego nie twierdziłem. Sprzeciwilem sie manipulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak nie istnieje to jaki do cholery problem z tym ociepleniem od wewnątrz i paroizolacją???

Mielicie bez sensu dwa dni temat aby na koniec powiedzieć, że nie ma tematu???

Ręce i nogi opadają...

 

 

 

Do tej pory twierdzili coś innego... ale zamilkli;)

 

Kszhu, o czym ty do mnie rozmawiasz ???

 

Weź sie cofnij troche i na spokojnie przeczytaj wszystko raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie bij co ja Ci nie tak napisałem :(

i ja się zgubiłem.

A już jarze. warunek

mur musi być cieplejszy niż powietrze . lub aby tej pary wodnej było mało.

No właśnie. Mur musi być cieplejszy. Co się dzieje w zimie? I Nie paroizolacja tylko ocieplenie od wewnątrz i paroizolacja. Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przytocz jeszcze raz te posty proszę; możliwe, że ominąłem lub nie zwróciłem uwagi.
To już twój problem. Wybierasz sobie z postów to co ci pasuje, cytujesz zmieniając sens, nie rozumiesz prostych rzeczy a co najlepsze uważasz, że twój "rozum" równoważy wiedzę i doświadczenie. Pozostań sobie w swoim ograniczonym światku. Ostatnią rzeczą na której mi w tej chwili zależy to próbować co cokolwiek wyjaśniać. Znajdź sobie jakiegoś specjalistę od psychoterapii, może on coś ci wyjaśni nie naruszając twojego nadwrażliwego ego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, dajcie spokój.

Jeden miał na myśli ścianę bez paroizolacji, albo z paroizolacją nie w tym miejscu - stąd ta teoria o "rozsypaniu się ściany" a drugi ma na myśli ścianę z paroizolacją (nawet bez ocieplenia) na której może się wytrącać wilgoć i nic tej ścianie nie będzie, bo woda będzie skraplać się wewnątrz domu a nie na styku ściany z paroizolacją. Czy tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Pytanie było banalnie proste i takiej odpowiedzi wymagało... ale się chłopcy podławili. Nie ciągnij już bo widzisz co wyprawiają:D

Twoje pytanie nie było banalnie proste tylko banalnie głupie. Zapytaj o to o czym ja (przynajmniej) pisałem to odpowiem. Masz problem ze zrozumieniem tekstu pisanego? Wróć, przeliteruj ze trzy razy, zrozumiesz - zapytaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...