Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Prostuję kolejną nieprawdziwą informacją - podane koszt były BRUTTO!

Mam ten sam rachunek przed sobą.

 

A mpoplaw sobie to z kapelusza wymyślił. Nie wiesz po co, przecież stał po twojej stronie?

Dalsza dyskusja na prawdę nie ma sensu.

 

a może to była sadzawka w lesie ....

 

Jakoś wcale bym się nie zdziwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chyba na tym forum zrobił oddaloną na jakichś klockach murłatę (nie wiem czy na ścianie kolankowej czy na monolitycznym stropie) więc chyba nie powinno być problemu - pytaj konstruktora.

Jeśli masz kolankową dostatecznie wysoką to widziałem też, murłatę normalnie na niej ale ściankę ocieplaną też od wewnątrz. Całkiem z sensem bo nim się ona od murłaty w dół do stropy wychłodzi to będzie wiosna.

 

dzięki za poradę, jak nie wyjdzie pierwszy sposób to na pewno drugi. dodatkowo zamiast z silikatu będzie pewnie z BK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 13 latach klimatyzacja w moim mitsu przerdzewiała i całe chłodziwo wyciekło, w związku z tym pytanie do fachowca od PCi liwko kupować nowy samochód czy naprawiać parownik ??

 

Ja nie jestem tylko fachowcem od PC skoro ją mam. Jestem fachowcem od TV (polecam każdemu TV), jestem fachowcem od ścian (polecam każdemu ściany), jestem fachowcem od samochodów (polecam samochody), jestem fachowcem od szczoteczek do zębów (i też je każdemu polecam). Polecam również klimatyzację w samochodzie i jeżeli samochód warty naprawy to tak, powinno się ją naprawić. A jeżeli to złom, to tam powinien on trafić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i w związku z tym mam pytanie kiedy do swoich rachunków za CO zaczniesz doliczać amortyzację i serwis PC Ecopower 8kW z serii A ??

 

Już raz doliczyłem, całe 50zł za czujnik kierunku i zaniku fazy. Zadzwoniłem do producenta mojej PC i wyjaśnił mi co i jak mam wymienić. Koszt rozmowy telefonicznej też mam doliczyć?

 

A atak na mnie to tak zupełnie przypadkowo? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za swojego życia to ja wymienisz ze 3 razy

 

bezawaryjny i kompletnie bezobsługowy system CO to ma J-J i po prostu pogódź się z tym

 

Prorok jaki czy co? :o

 

A czy ja neguje domy z niskim zapotrzebowaniem na ciepło? Nie, co nie znaczy, że chciałbym taki mieć. Dla mnie komfort przede wszystkim, na wszystkim innym mogę oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tylko PC były za cenę kabelków i długowieczne... dawno bym zainstalował.

Barth3z nakręcił się na aristonka za 3500zł ale chodzą słuchy, że ta PPCi ledwo okresu gwarancji dożywa.

 

Niestety, ale na rynku jest tylko ten aristonek który spełnia założenia. Za rok, jak będę kupował, możliwe, że będzie większy wybór i będzie większa wiedza o awaryjności aristonka ;)

 

@Barth3z:

Coś mi tak świtało, że to było sednem informacji na temat odczuć.

 

Przyzwyczaił się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi po 13 latach rozleciałą się klimatyzacja w samochodzie to mam czy nie mam komfort ??

 

Usuń dach, będziesz miał kabrioleta i klima nie będzie potrzebna.

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że złośliwość rzeczy martwych występuje w przyrodzie i może zdarzyć się jakieś kuku, ale nie popadajmy w paranoję, domy pasywne to nie lekarstwo na wszystko. Podobnie PC. Ja absolutnie nie chciał bym pasywnego, wolę liczyć się z jakimiś kosztami w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za komfort się płaci i o to ten cały spór - aby płacić jak najmniej.

 

Absolutnie się z tym zgadzam. Dla mnie komfort to drzwi z domu do garażu, to kominek w salonie, to duże okna od północy itd.

Dlatego zrobiłem to wszystko i wsadziłem PC. O rachunki się nie martwię i mam to co chciałem mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale na rynku jest tylko ten aristonek który spełnia założenia. Za rok, jak będę kupował, możliwe, że będzie większy wybór i będzie większa wiedza o awaryjności aristonka ;)

Przyzwyczaił się ;)

 

Barth3z a co powiesz na taką http://www.galmet.com.pl/pl/products/view/58-pompy_ciepla?

 

Ja ktoś ma w planach bufor, to fajne rozwiązanie. Chociaż trochę za droga się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawo się nie zgadzać.

Tyle, że ja nie mówię o kwestii tego co kto myśli tylko o cyferkach - koszty PC, instalacji, serwisu oraz jej eksploatacji w okresie jej życia (może te przykładowe 13 lat, może mniej, może więcej) kontra koszt kabelków, instalacji, serwisu oraz ich eksploatacji.

 

O nie nie, jeszcze koszt dodatkowego ocieplenia, o tym zapomniałeś.

Jeżeli ktoś chce budować bunkier nie ma sprawy, jego wola. Natomiast jeżeli ktoś nie jest ortodoksem, to wybiera swój złoty środek i buduje dom pod swoje potrzeby. Moim zdaniem budowanie domu z klapkami na oczach by zamiast 1000zł rocznie za CO zapłacić 500zł, to czysta paranoja. Więcej miesięcznie wydaję na paliwo do samochodu i nie zmienię go na dwuosobowe gówienko tylko po to żeby zaoszczędzić parę złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Setki razy było tłuczone, że jeżeli liczymy razem CO i CWU to w większości przypadków kable z PC nie mają żadnych szans, nawet z wyższą amortyzacją. Jedynie dom pasywny można do tych kosztów porównać. No ale dom pasywny to nie dla mnie. Zresztą jak patrzę po okolicy dla innych również.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z PPCi jest taki problem, że jak ona ma grzać to zazwyczaj dlatego, że na zewnątrz jest zimno. A jak jest zimno to ona wiele nie nagrzeje. Tak więc ta, którą proponujesz, <2kW, nie da rady i ogrzewania i CWU.

 

To jest dość mała pompa, można wykorzystać powietrze wyrzucane z wentylacji.

 

Edit:

Do ogrzewania większego bufora rzeczywiście 2kW może być trochę mało

500l do około 45 stopni musiałby grzać z 10 godzin.

 

Trzeba to dokładniej przeliczyć.

Edytowane przez grzes124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...