Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Policz zamiast się głupkowato chichrać.

 

Sam sobie policz, żebyś nie gadał że naginam fakty.

W miejsce kosztu gruntowej wstaw 20 000 (dałem 10 000, ale dla ciebie przemnożyłem razy dwa :D )

 

Wyciągnąłem z moich obliczeń arkusz do tego i wrzucam. Kto ma chęć i ochotę niech wstawi swoje dane i pokaże jak to powinno być według niego. Będzie jakieś porównanie.

 

[ATTACH]253533[/ATTACH]

 

Wszelkie konstruktywne uwagi mile widziane.

 

Kiedyś Budowlany laik zrobił arkusz i czas zwrotu mojej PC w stosunku do kabli wychodził około 5-7 lat. I on się z tym w końcu zgodził :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Liwko dobrze wiesz że wisi widmo zagłady nad twoim bizesem, jak każdy sprzedawca piszesz iracjonalne stworzone fakty.

I stosujesz brutalną retorykę słowną, aby tylko pokazać swoje, jest tu paru takich co jak im się pokazuje że ich biznes to nie jest to ...

To zaczynają niczym stado wściekłych szerszeni atakować.

Dobrze wiesz że izolacja to podstawa, a jak już biorę ekipę to wolę aby dać jak najwięcej tej izolacji ...

PC gruntowa .. to jest wydatek bardzo duży o takiej mocy ... co najmniej tyle co izolacja.

A teraz wymagania techniczne nie puszczą innej ściany jak U 0,25 .. i co robisz ścianę z para izolacją i jeszcze pompę.

Paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barth3z a co powiesz na taką http://www.galmet.com.pl/pl/products/view/58-pompy_ciepla?

 

Ja ktoś ma w planach bufor, to fajne rozwiązanie. Chociaż trochę za droga się wydaje.

 

Grzeniu, tu nie chodzi o moc pompy, ale o jej cenę, a ZWŁASZCZA o wydatek powietrza

 

wentyluj chałupę w zimie 300m3/h to się dowiesz czemu ta sie nie nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wokół tego domu w skali roku jest NIESKOŃCZONA ilość kWh energii to po co sobie zawracać głowę tym co w domu?!? To co w domu tylko wtedy kiedy tego poza za mało.

 

Dla urządzenia komfortem jest przewidywalna ilość powietrza o przewidywalnych,stałych parametrach w zakresie wilgotności i temp. Niespotykane w przyrodzie komfortowe warunki pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wybrałeś taką formę grzeczności.

Słuchaj więc chamie. Spieraliśmy się w innym temacie o wykorzystanie powietrza wentylacyjnego ,wspartego GWC do napędu PC. Uznałeś wtedy że PC powietrzne są tak doskonałe,że GWC im nie jest potrzebne,bo doskonale sobie radzą nawet przy -20oC . Uznałeś również że różnica temp. dolnego i górnego źródła nie ma znaczenia dla PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j-j możesz napisać jak sprawują się kotwy na których osadziłeś okna?

Jak byś jeszcze raz miał montować okna, to zrobiłbyś to taks samo, czy użył dedykowanych rozwiązań do montażu w warstwie ocieplenia?

 

 

Na razie wszystko jest OK.

 

 

 

Oby bo jak pożyje z 10 lat tylko z moim utrzymaniem a nie żadnym serwisem do do CWU bym się jeszcze zastanowił.

 

 

 

Możliwe;) J-j chyba całą zimę używa GWC a te są naprawdę wilgotne bo to, że grunt "wysycha na wiór" to jednak straszna bzdura - nie jest go tak łatwo wysuszyć całkowicie bo kapilarnie podciąga. Jeśli więc GWC działa to wilgotności dopiero pozbył się po 2 sezonach.

 

 

:), nie musiałem się przyzwyczajać. Po 3 sezonie było wsio OK. GWC działą prawie non-stop, olewam jakieś regeneracja itp - żadnych problemów z tym nie mam.

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zapominacie jaki dom ma J-J, dom ten jest wybitnie anty pasywny ! okna jak pamiętam raczej mniejsze jak większe do tego dach wielospadowy.

Do tego okna raz jeszcze słabe. Plus BK jako ściany ... Przetarł szlaki, ale komuś takiego gra to na nerwach jak Pan Liwko ponieważ biznes się chwieje.

Ale można mieć 4 domy j-j obok siebie i jedną PC-G na 10 kW i każdy zapłaci mało i każdy będzie się cieszył.

To boli jak biznes się kurczy, jaki interes ma J-J aby cokolwiek mataczyć ? Tu osoby takie które nie handlują niczym są wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...