Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Początkowo robiłem tak jak kszhu, ale w trakcie zmieniłem technikę i po tym jak byłem pewny, że styropianu już nic nie ruszy zakładałem na pistolet cienki elastyczny wężyk, który wkładałem pomiędzy płyty i wypełniałem wszystko, warto robić na raty bo większość piany i tak wyjdzie na zewnątrz.

Te klejone obwodowo w końcu i tak jeszcze potraktowałem pianą.

Wyglądało to niezbyt profesjonalnie:p

Parafrazując Kabaret Młodych Panów: piana, piana, piana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szpary, a nawet jak ich nie było, uzupełniałem oczywiście pianą ale na dyszę pistoletu zakładałem taką cienką igłę długości może 5cm - mało co wypływało na wierzch.

Możesz coś więcej powiedzieć o tej igle? Jakaś budowlana, czy ogólnego przeznaczenia? Gdzie można takie coś dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klejenie klejem z wora wydaje mi się solidniejsze jeżeli idzie o wodę tzn.mam wrażenie ,że klej nakładany grzebieniem skuteczniej zablokuje ewentualną wodę.Czy pianki są zamknięte komórkowo?

Czytałem ,że klejenie na pianę wymusza powrót do wcześniej klejonych elementów i ich dociskanie -jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kszhu, a ten styro na scianie fundamentowej jak potem wykanczales? Siatka + klej, folia jakas ?

 

Instrukcja z izolacji fundamentów http://isola.no/assets/Norway/Installation%20instruction/PlatonXtra_montering.pdf

I broszura http://isola.no/assets/Norway/Brochure/XtraGrunnmur2013.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Ze skandynawskich to tylko po finsku :(

2. Ta kubelkowa oprocz drenazu ma umoliwiac ruch powietrza w przegrodzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie ? A w jaki sposób zlać to betonem ?
Kierunek przepływu ciepła jest z wartości wyższych do niższych . By więc zadziałał styropian (gruby ) na zewnątrz, by do niego ciepło dotarło, musi nagrzać się sporo ton betonu i brzegowa część płyty lub fundament, gdzie jest najcieńsza izolacja. Te same kształtki połozone odwrotnie, grubszą stroną do środka, będą nieporównywalnie bardziej skuteczniejsze.

Poza tym, zimą więcej ciepła z zesków słonecznych zakumuluje mur, bo gruby styropian nie będzie go od tych zysków odcinał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...