Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

izolacja z wełny mineralnej wypełnia tylko wnętrze pustaka, tuż obok masz wielkie dziury na wszelkich łączeniach które wypadało by pracowicie zapianować żeby mówić o szczelności, ergo: bardzo się napracujesz zanim uzyskasz jednolitą ciepłą ścianę

 

o ile się nie mylę to każda ściana budowana z dowolnych bloczków posiada mnóstwo szczelin na łączeniach które należy uszczelnić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani to wybitnie cienkie, ani ściana wąska. Może cena? Tak na szybko nie mogę znaleźć cen za bloczki 44, ale na bloczku 30 wychodzi ok. 200zł/m2 ściany...

Lepsza będzie ściana 2-warstwowa.

 

lepsza czy tańsza? A już na pewno nie szybsza. 2 warstwy = 3 x więcej czasu, 2x więcej za robociznę, ogólna komplikacja wykonawstwa. Wydaje mi się że cenowo nie będzie różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile się nie mylę to każda ściana budowana z dowolnych bloczków posiada mnóstwo szczelin na łączeniach które należy uszczelnić :)

 

ja co prawda dwuwarstwowo, ale poprosiłem murarzy o zaklejenie szczelin pionowych. Wyglądało tak:

 

szczeliny.jpg

 

Na to poszło jeszcze 20 cm styro z felcem, więc trudno powiedzieć, czy to coś dało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja co prawda dwuwarstwowo, ale poprosiłem murarzy o zaklejenie szczelin pionowych. Wyglądało tak:

 

[ATTACH=CONFIG]290358[/ATTACH]

 

Na to poszło jeszcze 20 cm styro z felcem, więc trudno powiedzieć, czy to coś dało...

 

Czy styropian z felcem czy bez to mniej istotne niz sposob klejenia go do sciany - czyli ramka i placki, rodzaj kleju. Wg niektorych taka dbalosc o szczeliny/spoiny pionowe w kontekscie szczelnosci jest niepotrzebna. Wg mnie podejscie wg zasady znanej w swiecie IT - multilayer security - jest jak najbardziej sluszne.

Zrobilem tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja co prawda dwuwarstwowo, ale poprosiłem murarzy o zaklejenie szczelin pionowych. Wyglądało tak:

 

[ATTACH=CONFIG]290358[/ATTACH]

 

Na to poszło jeszcze 20 cm styro z felcem, więc trudno powiedzieć, czy to coś dało...

 

Tak umieszczony styropian zatrzyma zyski słoneczne i wilgoć w ścianie? Ciepło odprowadzi ściana prze fundament i szczelinę między styropianem a ścianą. Kto coś takiego wymyśla?

 

Podobno "ciepłowników" uczy się, że zimno wchodzi i sprawność jest 100 i więcej %.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak umieszczony styropian zatrzyma zyski słoneczne i wilgoć w ścianie? Ciepło odprowadzi ściana prze fundament i szczelinę między styropianem a ścianą. Kto coś takiego wymyśla?

 

Podobno "ciepłowników" uczy się, że zimno wchodzi i sprawność jest 100 i więcej %.

Znamy te dowcipy Brzęczkowski. Zmień płytę, bo jesteś nudny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak umieszczony styropian zatrzyma zyski słoneczne i wilgoć w ścianie? Ciepło odprowadzi ściana prze fundament i szczelinę między styropianem a ścianą. Kto coś takiego wymyśla?

 

Podobno "ciepłowników" uczy się, że zimno wchodzi i sprawność jest 100 i więcej %.

 

Podobno Pan postawił już tysiące domów pasywnych w Polsce .

PS szkoda że niewidzialnych :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak umieszczony styropian zatrzyma zyski słoneczne i wilgoć w ścianie?

 

Ciepło odprowadzi ściana prze fundament i szczelinę między styropianem a ścianą. Kto coś takiego wymyśla?

 

Podobno "ciepłowników" uczy się, że zimno wchodzi i sprawność jest 100 i więcej %.

 

Rozumiem, że pytajnik w pierwszym zdaniu to figura retoryczna. Zyski zatrzyma, ale wg mnie od zysków to są okna, a nie ściany. Co do wilgoci, to raczej parę wodną zatrzyma, bo pod 20 cm styro się chyba nie wykropli.

 

Ucieczkę przez fundament ma ograniczyć isomur:

 

isomur.jpg

 

a dygresji o ciepłownikach w ząb nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ok... 20cm EPS'a na silikacie zadziała, plus od środka latexy i po sprawie ...

a Pan TB niech nie głosi pierdół, ponieważ jest samodukiem i różne głupie rzeczy mu przychodzą do główki.

Co nie raz udowodnił, nie mając oparcia w wiedzy, robi pisze różne niestworzone rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak umieszczony styropian zatrzyma zyski słoneczne i wilgoć w ścianie?

 

Ciepło odprowadzi ściana prze fundament i szczelinę między styropianem a ścianą. Kto coś takiego wymyśla?

 

Podobno "ciepłowników" uczy się, że zimno wchodzi i sprawność jest 100 i więcej %.

 

Rozumiem, że pytajnik w pierwszym zdaniu to figura retoryczna. Zyski zatrzyma, ale wg mnie od zysków to są okna, a nie ściany. Co do wilgoci, to raczej parę wodną zatrzyma, bo pod 20 cm styro się chyba nie wykropli.

 

Ucieczkę przez fundament ma ograniczyć isomur:

 

[ATTACH=CONFIG]290531[/ATTACH]

 

a dygresji o ciepłownikach w ząb nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zyski w gołej nie osłoniętej przegrodzie:lol2:

 

To może być tajemnica nie dostępna dla maluczkich . Ale to co wczoraj było bzdurą dzisiaj może być norma a jutro trywialne.

Może kol. TB wyjaśni jak to postrzega i jak działa ten system ,bo na pierwszy rzut oka jest irracjonalne.

Może ma rację? Ale to należy udowodnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...