Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
Panowie nie doczytali, pompy mają moce 4,2 i 6 Kw, w sam raz do małego domku dobrze ogaconego, myślę że uprości instalację. Zawsze to jedno pudełko na ścianie mniej...

 

no to jeszcze gorzej, tak przynajmniej moce były by za rozsądne piniędze, a tak to dupa totalna.

 

ale kupuj - kto bogatemu zabroni :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja co prawda dwuwarstwowo, ale poprosiłem murarzy o zaklejenie szczelin pionowych. Wyglądało tak:

 

[ATTACH=CONFIG]290358[/ATTACH]

 

Na to poszło jeszcze 20 cm styro z felcem, więc trudno powiedzieć, czy to coś dało...

 

Po ociepleniu domu, w środku bez tynków, Ksawery był nieodczuwalny. Nic nie wiało nic nie było czuć w środku. Najmniejszego wiaterku.

Silikaty z Grupy Silikaty. Tylko na P+W, drążone.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Mam takie pytanie. Do jakiej wysokości budować ściany na poddaszu, tzn. jaką przerwę zostawić na izolację pomiędzy dachem a ścianą? Murarze zostawili około 17-18cm przerwy pomiędzy dachem a ścianą, ja im wcześniej mówiłem, żeby zostawili 40cm (w projekcie mam 40 cm wełny pod dachem). Dach z pełnym deskowaniem, kryty papą. To nie problem dla nich to przyciąć, ale zacząłem się zastanawiać, czy nie lepiej będzie tak zostawić dla lepszego odizolowania akustycznego, kosztem gorszej termiki w tym miejscu. Jak myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Do jakiej wysokości budować ściany na poddaszu, tzn. jaką przerwę zostawić na izolację pomiędzy dachem a ścianą? (...)

Ostatnio przerabiałem temat. Zostawiłem 25cm między szczytem ściany a deskowaniem, bo chciałem dać 25cm wełny. Ale ostatecznie daję 30cm wełny. I powiem Tobie, że musisz mieć przynajmniej 5-6cm ściany, żeby do niej przymocować profil UD, o ile rzecz jasna poddasze wykańczasz profilami.

Tak więc przy twoich 40cm ocieplenia radziłbym zrobić przerwę około 34cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tu bo w wątku w dziale izolacje nikt nie odpowiedział a chcę kupić styropian i nie wiem ile.

 

Mam wiązary które leżą bezpośrednio na wieńcu i z tego co widzę wszyscy ociepleniem dochodzą do membrany niestety u mnie od wieńca do górnego pasa jest 90 cm. Czyli tyle musiał bym dodatkowo stawiać ściankę i ocieplić z dwóch stron co przy obwodzie budynku 55m daje niezłą sumę .

 

Poddasze nie użytkowe i zastanawiam się nad takim rozwiązaniem.

 

Płytę grafitowego styropianu grubości 18cm dzielę na pół wklejam między wiązary i mam 25cm ocieplony wieniec od góry, od zewnątrz ociepleniem elewacji dochodzę do górnej krawędź wklejonego styro. Izolacją poddasza 35cm też dochodzę do górnej krawędzi ocieplenia wieńca.

 

Sam już nie wiem czym więcej czytam tym mniej wiem
:(
Czy mogę ciągnąć tak izolację ze ściany na wieniec i obrazu na poddasze ?

 

Tak wyglądają wiązary okap ma mieć docelowo 100cm. Cały strop zamierzam obić deskami ekipa od wiązarów zostawiła m3 desek 10x3cm
:)

 

http://i.imgur.com/IPEtbSf.jpg

Edytowane przez kwasniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Z zapisków 3 sezonów grzewczych wychodzi, że połowa sezonu grzewczego przypada mniej więcej na okres 15-20.01. Oczywiście zależy to od zimy, ale dla zabawy można przemnożyć zużycie na cele grzewcze do tego czasu razy dwa i mamy przybliżone zużycie roczne.

 

U mnie podobnie.

 

Za to 8 marca nastapi godzina 0 - bede mial do porownania sezon grzewczy z klima lub bez niej, poprzedniej zimy podlogowke wylaczylem wlasnie tego dnia.

 

Pozostalo mi jakies 40 dni grzania, srednio okolo 20 kWh/dobe, do konca grudnia bylo 1220 kWh, a wiec: (68 (od 1 stycznia do dzis + 40)*20= okolo 1400 kWh, lacznie ponizej 3000 kWh i to zakladajac is srednia styczen/luty/marzec bedzie podobna do sredniej grudzien/styczen.

 

Jakos tak wychodzi, to nie tylko zasluga COP klimy, ale przede wszystkim:

 

- skrocony okres pracy podlogowki (okresy przejsciowe tylko klima i podlogowka w lazienkach)

- brak przegrzewanai pomieszczen (klima obsluguje caly sezon strefe dzienna: salon, kuchnia, przedpokoj, gabinet)

- obnizenie sredniej dobowej temp. w domu (w nocy nic nie grzeje, rano klima nadgania ile dom stracil)

 

Poczekamy zobaczymy, natomiast jesli chodzi o wymierne oszczednosci z zlotowkach to w takim domu jak moj bedzie to 200-300-400 zl/sezon, zalezy jaki sezon, natomiast jesli ktos placi za CO wiecej, to proporcjonalnie wieksze korzysci moga plynac z dogrzewania klima :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w tym sezonie zimowym nie uruchamiałeś podłogówki w salonie/kuchni ? Wystarczała klima ?

 

No właśnie, bo w tym sezonie zimowym brakuje jednego, zimy :D

 

Ja najchętniej paliłbym w kominku, tyle że nie chce mi się jechać kupić suchego i porąbanego drewna, a przy takich temperaturach zewnętrznych podłoga za mało grzeje żeby odczuwać promieniowanie :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w tym sezonie zimowym nie uruchamiałeś podłogówki w salonie/kuchni ? Wystarczała klima ?

 

Od grudnia podlogowka dziala w kuchni, gabinecie, 1 sypialni i lazienki, mniej niz 50% podlog.

 

Co do obecnej zimy to polecam sprawdzic swoja stacje meteo, srednie z poprzednich lat w danym miesiacu nie roznia sie znacznie, nie ma wielkich mrozow, ale te lekkie plus brak slonca niewiele mniej potrzebuja (pomijam rejony, gdzie jak u mnie jest 0 to u nich +10 :p ).

 

Pozdrawiam

 

Edit:

 

Grudzien 2014: sr. z miesiaca: 2.1 stopnia

Grudzien 2013: sr. z miesiaca: 3.2 stopnia

 

Styczen ma jeszcze 4 dni, poki co:

Styczen 2015: 2.5

Styczen 2014: -0.1

 

Roznice sie wzajemnie niweluja, chociaz na codzien to ciezko odczuc...

Edytowane przez miloszenko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o to, czy samą klimą dałeś radę ogrzać tą przestrzeń o której pisałeś. Bez włączania podłogówki. Klimę masz o takiej mocy, że spokojnie powinna do tego czasu pracować jako samodzielny system grzewczy. Przynajmniej tak by wynikało z teorii.

 

Klima chodzi na min wentylatora i ustawione 21-22 stopnie, bierze od 600 do 850W srednio, takze leci na pol gwizdka :)

 

Teria swoje, a zimne plytki w kuchni swoje :p Wielokrodnie zdarzalo sie, iz komfort terminczy w kuchni w ogole nie zalezal od temp. poweitrza a od tego, czy podloga przyjemna.

 

Nawet rano, kiedy temp na dole spada do okolic 20 stopni tylko temp podlogi decyduje czy jest przyjemnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, moj dom potrzebuje lekko 4 razy wiecej niz Twoj, nie posiada reku (chyba, ze tak nazwiemy moj ocieplony stryszek:) ) tak wiec i Tobie i sobie nastepnym razem kupowalbym klime, ktora potrafi chodzic na jak najmniejszym zuzyciu, czyli taka z wypoasionym COP :)

 

Jesli moja potrafi grzac biorac ponizej 500W to te lepsze spokojnie beda brac po 350W, a mniej istotne jest, ile dmucha, wazne, ze jest zrodlo ciepla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...