Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Winą za poziom uczelni nie, ale swojego poziomu sam się dorobiłeś.

 

Gdybyś chciał ze mną porozmawiać, to od tej chwili wyłącznie w formie prywatnych wiadomości. Oświadczam, że więcej nie odpiszę publicznie na twoje posty.

 

Myślę,ze nie mamy o czym rozmawiać. Trudno rozmawiać z człowiekiem ,który chce pchać wodę o temp. 5oC w podwieszany sufit ,uważając to za doskonały pomysł, bez uwzględnienia konsekwencji wilgotnościowych i absurdu ekonomicznego polegającego na podgrzewaniu ciepłem domu CWU.

 

ps. Pozwolisz ,że zostawię sobie prawo do komentowania twoich dalszych energooszczędnych pomysłów. Są niebezpieczne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno rozmawiać z człowiekiem ,który chce pchać wodę o temp. 5oC w podwieszany sufit ,uważając to za doskonały pomysł, bez uwzględnienia konsekwencji wilgotnościowych i absurdu ekonomicznego polegającego na podgrzewaniu ciepłem domu CWU.

 

a ja myślę że tą rurkę można by zalać w stropie co rozwiązało by problem roszenia i zwiększyło przekazywanie energii , co prawda w sezonie grzewczym zysk z tego żaden ( no chyba że chałupę grzejemy splitem .. ) ale w lecie jakiś tam uzysk by był a przy okazji co nieco by chałupie ulżyło w upały ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nydar, w przeciwieństwie do ciebie Przemek nie jest hermetyczny na swoje rozwiązania. Wie, że czasami ktoś inny potrafi wymyślić coś ciekawego i z tego korzysta. Ty brniesz tylko w swoje, twierdząc nieobiektywnie że jest najlepsze.

 

Nie twierdzę,że najlepsze ale należy używać liczb lub niepodważalnych logicznych argumentów.Ty podniosłeś kwestię skraplania wilgoci w kontakcie z temp.+5oC . ja określiłem ,że przy idealnym wymienniku przeciwprądowym potrzeba min. 700m3 powietrza o temp. 22 oC,schłodzonego do +5oC by podgrzać 200L wody do 22oC.

Widzisz taką możliwość w rurze umieszczonej nad podwieszanym sufitem ? Nie ma takiej możliwości !

Czasami odnoszę wrażenie,że pomysły tego typu to działanie celowe by obrzydzić OZE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nydar, w przeciwieństwie do ciebie Przemek nie jest hermetyczny na swoje rozwiązania. Wie, że czasami ktoś inny potrafi wymyślić coś ciekawego i z tego korzysta. Ty brniesz tylko w swoje, twierdząc nieobiektywnie że jest najlepsze.

 

Tylko moje rozwiązania to podpatrzony u Ciebie rekuperator wody prysznicowej, podpatrzony u miłoszenko i TB sposób ogrzewania domu klimatyzatorem, podpatrzona w domach pasywnych izolacja podłogi 30cm, podpatrzony u innych na tym forum sposób ogrzewania podłogi kablami. Z moich pomysłów to kilka poronionych idei - w tym podwieszenie rury PE pod sufitem, które po Twojej uwadze uznałem za zbyt trudne, drogie i bezsensowne w wykonaniu i rozprowadzenie ciepłego powietrza po domu kanałami w podłodze - a i to tylko rozwinięcie podchwyconego również przez Ciebie pomysłu. Nawet wentylatory kupiłem na tej samej aukcji co ty! Sam też robię rekuperator, ale inspiruję się rozwiązaniem Recair, które chcę uprościć.

 

Nie wiem co Cię skłania do myślenia o mnie jako o człowieku z hermetycznym łbem. Podejrzewam, że to samo, co skłania Cię do myślenia o nydarze, jako o człowieku z łbem otwartym. Chyba nadepnąłem ci kiedyś na odcisk i zaczynasz lubić tych, co nie lubią mnie. Nie chciałem - przepraszam, choć nie wiem za co. Szanuje Twój sposób wypowiedzi i często zazdrościłem Ci zrozumienia tematu - nie zawsze. Mam takie podejście do Świata, jak Świat ma do mnie - nie cackam się i piszę co myślę, a myślę co mi się podoba.

 

O nydarze nie będę więcej dyskutował. Ty zaś masz wiele ciekawego do powiedzenia, a będziesz miał jeszcze więcej kiedy skończysz swój dom.

 

Zdrowia, szczęścia, pomyślności!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę że tą rurkę można by zalać w stropie co rozwiązało by problem roszenia i zwiększyło przekazywanie energii , co prawda w sezonie grzewczym zysk z tego żaden ( no chyba że chałupę grzejemy splitem .. ) ale w lecie jakiś tam uzysk by był a przy okazji co nieco by chałupie ulżyło w upały ...

 

A dostrzegasz różnicę w tym co proponujesz a tym co Przemek? Ja widzę przepaść w zrozumieniu zagadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę że tą rurkę można by zalać w stropie co rozwiązało by problem roszenia i zwiększyło przekazywanie energii , co prawda w sezonie grzewczym zysk z tego żaden ( no chyba że chałupę grzejemy splitem .. ) ale w lecie jakiś tam uzysk by był a przy okazji co nieco by chałupie ulżyło w upały ...

 

Właśnie myślałem o grzaniu splitem i podałem to do przemyślenia a nie wierzenia.

 

Mi chodzi po głowie wstępne podgrzewanie CWU ciepłem domowym.

 

Trzeba by zrobić wymiennik w domu i wstępnie podgrzewać wodę z wodociągu do temperatury pokojowej. Jak ktoś planuje elektryczne ogrzewanie CWU w II taryfie i klimatyzację, to takie rozwiązanie da chyba oszczędności. A jak ktoś ma po prostu zbyt chłodną podłogę, to mógłby zrobić cieplejszą, a nadwyżki odbierałaby ta woda.

 

To tylko taka wizja i niekoniecznie musi mieć sens, ale na pewno warto to przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dostrzegasz różnicę w tym co proponujesz a tym co Przemek? Ja widzę przepaść w zrozumieniu zagadnienia.

 

eee..., nie przesadzaj...

mając 22* w chałupie i 30% wilgotności to nic na tych rurach nie wykroplisz a poza tym taka temp. wody w sieci jest tylko na przedwiośniu...

a tak w ogóle to ile tej wody się narobi na tych rurkach...?

na moje oko to co najwyżej okresowo zrobią się wilgotne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee..., nie przesadzaj...

mając 22* w chałupie i 30% wilgotności to nic na tych rurach nie wykroplisz a poza tym taka temp. wody w sieci jest tylko na przedwiośniu...

a tak w ogóle to ile tej wody się narobi na tych rurkach...?

na moje oko to co najwyżej okresowo zrobią się wilgotne....

 

Eee.. jakie 30% .w szczelnym domu do -10oC nie powinno być mniej jak 40%.Zresztą to nie jest problemem. Problemem jest podgrzewanie ciepłem domu CWU i uważanie tego za odzysk. Odzysk czego, zwłaszcza przy typowej WM zimą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee..., nie przesadzaj...

mając 22* w chałupie i 30% wilgotności to nic na tych rurach nie wykroplisz a poza tym taka temp. wody w sieci jest tylko na przedwiośniu...

a tak w ogóle to ile tej wody się narobi na tych rurkach...?

na moje oko to co najwyżej okresowo zrobią się wilgotne....

 

Polecam wyciągnąć piwo z lodówki i doświadczyć. Będzie się skraplać. Można dać pod spód folię i jakiś odpływ, albo wstawić coś takiego:

 

http://tores.sklep.pl/userdata/gfx/1f0326b88551c9397094d1c71a798ac8.jpg

 

z jakimiś plastikowymi dystansami do pomieszczenia technicznego. Pod spód tacka i tyle. Mało to piękne, ale zadziała. Od bidy można zakryć jakimś GK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że skrapla się to wiem...

pytanie brzmi..., ile tej wilgoci na 1mb rurki się zbierze gdy podgrzejemy ją z 5* do 10* ...?

 

Chciałem dać rurkę pod sufitem w salonie, bo tam ciepło (od Słońca, ludzi, kominka i klimatyzatora) jest najtańsze i jest go najwięcej. Niestety problemem jest to roszenie, którego nie da się wyeliminować. Co najwyżej można się przed nim zabezpieczyć, ale trzeba zrobić jakiś ociekacz. Pod sufitem można zrobić tanio folię, ale jest to rozwiązanie kiepskie i podatne na uszkodzenia - choćby przedziurawienie wkrętem. Poza tym trudno zrobić spływ, żeby odebrać skropliny. Zastosowanie blachy aluminiowej 0,5mm na powierzchni 25m2 to koszt co najmniej 550zł, a trzeba to jeszcze skleić i zrobić odpływ. Razem taki wymiennik wyjdzie ponad 1000zł i zwracał się będzie co najmniej 6 lat, co już nie jest takie fajne.

 

Dlatego myślałem o rurze w pomieszczeniu technicznym - ale tam znów mało ciepła. To może w salonie za kominkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej instalacji pod sufitem to jeszcze można zamontować zraszacze i jak ich działanie powiązać z czujnikiem dymu to i instalacja gaśnicza wyjdzie :rolleyes:

 

BRAWO!

 

LOL

jak ty żeś policzył 166zł/rocznych zysków na dt=5K ??

 

chciałeś chyba napisać 60 lat

 

Chciałem napisać to, a ty nie chciałeś tego przeczytać

 

Za to nie zauważyłem przecinka w wypowiedzi Bart3za i źle odczytałem podmiot.

 

Mam nadzieję, że się zbytnio nie zdenerwowałeś, tylko załamałeś ręce. Zdarza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko moje rozwiązania to podpatrzony u Ciebie rekuperator wody prysznicowej, podpatrzony u miłoszenko i TB sposób ogrzewania domu klimatyzatorem, podpatrzona w domach pasywnych izolacja podłogi 30cm, podpatrzony u innych na tym forum sposób ogrzewania podłogi kablami. Z moich pomysłów to kilka poronionych idei - w tym podwieszenie rury PE pod sufitem, które po Twojej uwadze uznałem za zbyt trudne, drogie i bezsensowne w wykonaniu i rozprowadzenie ciepłego powietrza po domu kanałami w podłodze - a i to tylko rozwinięcie podchwyconego również przez Ciebie pomysłu. Nawet wentylatory kupiłem na tej samej aukcji co ty! Sam też robię rekuperator, ale inspiruję się rozwiązaniem Recair, które chcę uprościć.

 

Nie wiem co Cię skłania do myślenia o mnie jako o człowieku z hermetycznym łbem. Podejrzewam, że to samo, co skłania Cię do myślenia o nydarze, jako o człowieku z łbem otwartym. Chyba nadepnąłem ci kiedyś na odcisk i zaczynasz lubić tych, co nie lubią mnie. Nie chciałem - przepraszam, choć nie wiem za co. Szanuje Twój sposób wypowiedzi i często zazdrościłem Ci zrozumienia tematu - nie zawsze. Mam takie podejście do Świata, jak Świat ma do mnie - nie cackam się i piszę co myślę, a myślę co mi się podoba.

 

O nydarze nie będę więcej dyskutował. Ty zaś masz wiele ciekawego do powiedzenia, a będziesz miał jeszcze więcej kiedy skończysz swój dom.

 

Zdrowia, szczęścia, pomyślności!

 

Przemek ! Pisząc o zamknięciu na inne rozwiązania miałem na myśli nydara ! Poczytaj raz jeszcze to co napisałem.

 

PS. UPS, rzeczywiście źle to zabrzmiało. To było zdanie skierowane do nydara. Powinno brzmieć : "W przeciwieństwie do ciebie nydarze, Przemek nie jest hermetyczny na swoje rozwiązania. "

 

Sorry, źle wyszło.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...