Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepłą - od 3000zł do 11000zł brutto 23%

 

Co Pan taniej zrobi?

 

Panie Tomaszu te 3000 z 23% Vat to dzialalnosc jak rozumiem charytatywna, bo jak zmiescic w tym koszt materiałow, robocizny, rekuperatora. Jednak jezeli Pan takie daje takie ceny to powinien miec Pan klientów do konca zycia. A tak przy okazji prosze oszacowac czysty zysk z tych 3000 zł brutto (23% Vat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

napisz ile Ci wychodzi z rachunków - planu - kosztorysu ile za paswyność trzeba dopłacić.

 

znając - czytając Twoje zaangażowanie w temat - inni muszą dopłacić od Ciebie więcej o 10% jak nie 15% aby mieć pewność, że ekipa im nawet najlepszego materiału nie zj.... i nie pilnować budowy bardziej od pracy przez 3-4 lata bo mogą na dom w międzyczasie nie zarobić.

 

ile to jest u Ciebie szacunek % dołaty do pasywnego. Bez wyliczeń. Daj %.

 

Na moim przykładzie praktycznie nic innego jak samą grubość izolacji bym nie zmieniał. Zamiast 30cm dałbym 20cm. Różnica w cenie na cały dom to ok. 6-7tys. W przypadku okien, gdzie montuję same pakiety to raczej nie ma gdzie zaoszczędzić. Zamiast trzyszybowych miałbym dać dwuszybowe ?

A dzięki pasywności można kupić mniejszą (tańszą) pompę ciepła, czy nawet pójść w kable + split.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma Pan coś ciekawego do napisania, czy tylko takie trucie?

Instalacja na dom 120m2 - elektryczne ogrzewanie, chłodzenie i ogrzewanie kanałówką i zasobnik z pompą ciepła to koszt minimum

13000 zł brutto maksimum 23000zł brutto 23%

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepłą - od 3000zł do 11000zł brutto 23%

 

Co Pan taniej zrobi?

 

Z chłodzeniem wyjdzie mnie 10000zł brutto więcej. Za to nie ogrzewam gównianą kanałówka, a COP4 w taniej taryfie. Do tego mam dom 133m2, normalny, z oknami od północy (od ulicy). Do tego ogrzewam podłogę a chłodzić będę sufitem, czyli tak jak być powinno. Rachunki na śmiesznie małym poziomie tylko mnie umacniają w przekonaniu, że całe szczęście, że na ciebie nie trafiłem przed budową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu te 3000 z 23% Vat to dzialalnosc jak rozumiem charytatywna, bo jak zmiescic w tym koszt materiałow, robocizny, rekuperatora. Jednak jezeli Pan takie daje takie ceny to powinien miec Pan klientów do konca zycia. A tak przy okazji prosze oszacowac czysty zysk z tych 3000 zł brutto (23% Vat).

 

Nie Panie Andrzeju. Z 50% marżą sklepu. Z tym, że 99% inwestorów chce najlepsze rozwiązania.

Wie Pan ile kosztuje mnie LUNA , 20 mb izolowanego kanału 160mm 40mb fi 80 i 30mfi100, oraz dwie skrzynki i 10 anemostatów?

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to mi chodzi, jak tanio izolowac od gruntu budynek tradycyjnie budowany?

Zgodnie z PN budowany?

Przypomnę, kawałkiem skanu z PN. straty do gruntu PN13370 [ATTACH=CONFIG]308421[/ATTACH]

 

Jeżeli nie ma izolacji od gruntu, to robimy grzejniki ścienne nie podłogowe, chłodzenie kanałowe. Zużycie spada 4 x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Panie Andrzeju. Z 50% marżą sklepu. Z tym, że 99% inwestorów chce najlepsze rozwiązania.

 

Prosze oszacowac zysk z tych 3000 zł dla 1% klientów, nie interesuje mnie marza, tylko ile z tego zostaje instalatorowi po odliczeniu wszelkich kosztów, łacznie z podatkiem Vat, dochodowym, zusem, wypłatą dla pracowników itd. Dla mnie taka cena instalacji to dumping, tylko nie wiem po co stosowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z PN budowany?

Przypomnę, kawałkiem skanu z PN. straty do gruntu PN13370 [ATTACH=CONFIG]308421[/ATTACH]

 

Jeżeli nie ma izolacji od gruntu, to robimy grzejniki ścienne nie podłogowe, chłodzenie kanałowe. Zużycie spada 4 x.

 

Tak tak, ale to tylko w Erze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale TB chyba tylko pisze o samym materiale, kupi-sprzeda, zarobi 100% w tej cenie nie ma montażu!;)

 

Skoro VAT 23% to nie ma montażu. Instalator też kupuje z VAT 23%. Z tym, że te najtańsze systemy przeważnie są montowane we własnym zakresie.

 

Dodam jeszcze, że wentylacja zrobiona na Lunie jest skuteczniejsza i oszczędniejsza od WG a przy tym od WG tańsza.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro VAT 23% to nie ma montażu. Instalator też kupuje z VAT 23%. Z tym, że te najtańsze systemy przeważnie są montowane we własnym zakresie.

 

Dodam jeszcze, że wentylacja zrobiona na Lunie jest skuteczniejsza i oszczędniejsza od WG a przy tym od WG tańsza.

 

To po jakiego ....a podawac ceny materiału a nie całej instalacji, to ma byc pomocne inwestorowi a nie mieszac mu głowie, prosze jezeli mozna podac co wchodzi w skład tych 3000 zł brutto, nie musza byc podane ceny poszczegolnych składników. Proszę podac koszty transportu, tu tez jest 50% marzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie TB i to jest prawidłowa odpowiedź.

.....tak na marginesie Panie TB jest u mnie izolacja od gruntu? Mam 2x12cm XPS, płyta fudamentowa 25cm, na niej 10cm styro 031....mają hulać kabelki.

 

30 cm dawaliśmy w latach 90-tych.

Mogę Panu podać, że w 2012 /2013 w domu 168m2 dom izolowany.jpg - na gruncie 110m2 , kable zużyły niecałe 700 kWh (podlicznik na kable) . Powietrze dogrzewane z klimatyzacji, więc to są straty do gruntu. Styropian 40cm. DSC04269.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po jakiego ....a podawac ceny materiału a nie całej instalacji,?

 

Nie spotkałem nigdy, by instalator montował LUNE! Te centrale kupują Ci co montują wentylację sami?

to ma byc pomocne inwestorowi a nie mieszac mu głowie, prosze jezeli mozna podac co wchodzi w skład tych 3000 zł brutto, nie musza byc podane ceny poszczegolnych składników. Proszę podac koszty transportu, tu tez jest 50% marzy

LUNA , 20 mb izolowanego kanału 160mm 40mb fi 80 i 30mfi100, oraz dwie skrzynki i 10 anemostatów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem nigdy, by instalator montował LUNE! Te centrale kupują Ci co montują wentylację sami?

 

Dobrze, dajmy spokój temu instalatorowi, w takim co mozna kupic za 3000 zł, wiem ze na pewno Luna bedzie w zestawie, co jeszcze? Mozna było zaznaczyc ze to zestaw "zrób to sam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasza masz rację, ja sobie poradzę, kolega Maciejzi dobrze pisał, ale chyba nikt nie wyłuskał właściwego przekazu z jego wypowiedzi.

O co w tym bigosie chodzi? przychodzi inwestor.. chce takie coś np http://www.archipelag.pl/projekty-domow/izolda-g1?Category=bugd9j405mn2jk&List=Size3 lub coś http://www.archipelag.pl/projekty-domow/artemida-g2?Category=bugd9j405mn2jk&List=Size3&Part=2

podobne, taki inwestor będzie później głosił, że pasywny dom jest drogi..lub skomplikowany .. już bardziej jak taki przeciętniak, bardziej skomplikowanego nie można wymyślić. Problem jest gdzie uważam ? w detalach, w takich domach najważniejsze jest aby dach był ładny, żeby elewacja była "ładna"

Trochę blichtru, sznytu :bash:

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=308434&d=1426239747 przynajmniej miłe dla oka, a nie naładowane powtarzających się wymiarów

 

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/artemida-g2?Category=bugd9j405mn2jk&List=Size3&Part=2 bo takie coś ma tylko za zadanie onieśmielenie inwestora do teamu, rys krzyczą patrzcie jacy jesteśmy artyści ..

pisanki to przy naszych rysunkach .. żadne ozdoby,

 

A detale fizyki budowli, leżą i kwiczą .. bo czas poszedł na zmarnowanie = bzdurne wymiarowanie ! niezgodne zresztą z normą PN ISO 129, jak by się kto pytał ..

każda norma rozszerzona z rys "technicznego" budowlanego .. ma powołanie do tej normy.

 

Stąd bierze się parę godzin ślęczenia i klepania jak głupi w AC wymiarków.. a jeszcze strzeli poprawkę i na 100% wszystkiego nie poprawi .. bo kto zapamięta np 40 wymiarów ..gdzie dał ..

 

Na moim przykładzie praktycznie nic innego jak samą grubość izolacji bym nie zmieniał. Zamiast 30cm dałbym 20cm. Różnica w cenie na cały dom to ok. 6-7tys. W przypadku okien, gdzie montuję same pakiety to raczej nie ma gdzie zaoszczędzić. Zamiast trzyszybowych miałbym dać dwuszybowe ?

A dzięki pasywności można kupić mniejszą (tańszą) pompę ciepła, czy nawet pójść w kable + split.

lub jeszcze do izolować i trochę po kombinować i założyć CWU na

podgrzewaczach przy kranach .. odzyskać szarą wodę .. i zero C.O

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, dajmy spokój temu instalatorowi, w takim co mozna kupic za 3000 zł, wiem ze na pewno Luna bedzie w zestawie, co jeszcze? Mozna było zaznaczyc ze to zestaw "zrób to sam"

 

Ja od 25 lat radzę robić wentylację i ogrzewanie ekipą która buduje domy.

Przecież ogrzewanie chłodzenie wentylację i cwu, to można zrobić w jeden, dwa dni! Robiąc to pierwszy raz w życiu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub jeszcze doizolować i trochę pokombinować

 

Choćby docieplić strop tanim proszkiem PUR (płaciłem 50gr za kg) lub zrobić potężną opaskę przeciwysadzinową docieplając fundamenty za pomocą darmowego proszku od pigeona. ;)

 

.. odzyskać szarą wodę ..

 

Też jest ;) choć raczej ciepło w ody szarej a nie samą wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...