Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chodzi o zawieszenie na murze..

 

Mnie tylko pakiet szybowy interesuje! te ich ramki z siedmioma komorami plus troszkę XPS,a na pocieszenie !

Prosta witryna dobrze opatulona XPS,s plus pakiet szybowy max U0,5 to moje wymagania do domu pasywnego.

Od tego instaluję reku i gwc żeby nie kupować dziwacznych ramek ponad to co trzeba aby się pakiet szyb trzymał.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro we wszystkich opracowaniach jest całkiem odwrotnie.
Nie muszę się posługiwać opracowaniami, bo mam u siebie od ponad 20 lat podłogę ogrzewaną podczerwienią i kablami. Mogłem więc porównać w tych samych warunkach komfort i zużycie.

Jedno i drugie spowodowało, że do 2010 roku używałem ogrzewania podłogi podczerwienią. Teraz to się zmieniło, bo doszła pompa ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę się posługiwać opracowaniami, bo mam u siebie od ponad 20 lat podłogę ogrzewaną podczerwienią i kablami. Mogłem więc porównać w tych samych warunkach komfort i zużycie.

Jedno i drugie spowodowało, że do 2010 roku używałem ogrzewania podłogi podczerwienią. Teraz to się zmieniło, bo doszła pompa ciepła.

 

Na jakiej wysokości masz sufit ? Jeśli ok. 3-3,5m to jest szansa, że ta ciepła bańka pod sufitem nie sięgnie twojej głowy i w takich warunkach możliwy jest zbliżony komfort do ogrzewania podłogowego.

 

Jest Pan pewien, że inteligentna osoba znająca podstawy fizyki to tragedia? To trudno. Zapewniam Pana, że i Pan pewne sprawy z czasem pojmie. To naprawdę nie jest bardzo trudne.

 

czyli potrzebuję osobną PC do ogrzewania/chłodzeniasufitowego, osobną do CWU i do tego jeszcze PC powietrze-powietrze (kanałową) do chłodzenia/grzania ? I to jeszcze nie jest rozwiązanie dla wszystkich ?! Jaki to ma związek z brakiem zrozumienia fizyki ? Przecież to czyste wyłudzanie kasy.

 

PS. Jak tym sterować ? Osobny sterownik do PC sufitowej, osobny do powietrznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej wysokości masz sufit ? Jeśli ok. 3-3,5m to jest szansa, że ta ciepła bańka pod sufitem nie sięgnie twojej głowy i w takich warunkach możliwy jest zbliżony komfort do ogrzewania podłogowego.
Nie ma ciepłej bańki pod sufitem. Powietrze nagrzewa się od podłogi. Podczerwień nie ogrzewa praktycznie powietrza. Poza tym sufit ma przy mrozach 27 st. C, więc powietrze i tak nie może być cieplejsze od niego.

czyli potrzebuję osobną PC do ogrzewania/chłodzeniasufitowego, osobną do CWU i do tego jeszcze PC powietrze-powietrze (kanałową) do chłodzenia/grzania ? I to jeszcze nie jest rozwiązanie dla wszystkich ?! Jaki to ma związek z brakiem zrozumienia fizyki ? Przecież to czyste wyłudzanie kasy.

 

PS. Jak tym sterować ? Osobny sterownik do PC sufitowej, osobny do powietrznej ?

Niezależnie od tego, jak i czym grzejemy (gaz, olej węgiel, prąd) , nie łączy się ogrzewania wody i domu.

Jak jest ogrzewanie/chłodzenie sufitem, to nie ma kanałówki.

Takie rozwiązanie jest tańsze, więc kasę wyciągają inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ogrzewanie/chłodzenie sufitem, to nie ma kanałówki.
Ja wolę kanałówkę i grzejniki elektryczne lub podłogówkę elektryczną. Jest to najtańsze rozwiązanie i najefektywniejsze.

Wytłumaczę Panu dlaczego:

Robiąc ogrzewanie/chłodzenie jedynie pompą ciepła (nie ważne, czy rurki czy powietrze) muszę ją dobrać do skrajnych temperatur. Musi ona ogrzać dom nawet w taką zimą jak 1995/1996 . Ale takie zimy są rzadkością, więc urządzenie jest przewymiarowane. Wpływa to na cenę i efektywność.

Ja proponuję najmniejszą kanałówkę i niecentralny system. Gdyby pompa ciepła nie dawała rady, trochę kWh weźmie niecentralne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Wytłumaczę Panu dlaczego:

Robiąc ogrzewanie/chłodzenie jedynie pompą ciepła (nie ważne, czy rurki czy powietrze) muszę ją dobrać do skrajnych temperatur. Musi ona ogrzać dom nawet w taką zimą jak 1995/1996 . Ale takie zimy są rzadkością, więc urządzenie jest przewymiarowane. Wpływa to na cenę i efektywność.

Ja proponuję najmniejszą kanałówkę i niecentralny system. Gdyby pompa ciepła nie dawała rady, trochę kWh weźmie niecentralne.

Mylisz się Brzęczkowski, nie pierwszy raz zresztą. W razie skrajnie niskich temperatur wystarczy farelka, na tę parę dni w roku. Można tez kominek. Przewymiarowywanie instalacji sensu nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ciepłej bańki pod sufitem. Powietrze nagrzewa się od podłogi. Podczerwień nie ogrzewa praktycznie powietrza. Poza tym sufit ma przy mrozach 27 st. C, więc powietrze i tak nie może być cieplejsze od niego.

 

Gdyby powietrze nie ogrzewało się od sufitu o temp. 27oC musiałbyć mieć próżnię pomiędzy tymi warstwami. Powietrze nagrzewa się od ciepłego sufitu. Wszelkie badania i pomiary na to wskazując.

 

Niezależnie od tego, jak i czym grzejemy (gaz, olej węgiel, prąd) , nie łączy się ogrzewania wody i domu.

Jak jest ogrzewanie/chłodzenie sufitem, to nie ma kanałówki.

Takie rozwiązanie jest tańsze, więc kasę wyciągają inni.

 

To co miałeś na myśli pisząc "W lato wodę odprowadza klimatyzacja. A temperatura sufitu jest powyżej punktu rosy. To chłodzenie płaszczowe i GK ma 23-24 stC." ? Czyż nie sugerujesz w tym zdanie posiadania zarówno klimatyzacji jak i chłodzenia sufitowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się Brzęczkowski, nie pierwszy raz zresztą. W razie skrajnie niskich temperatur wystarczy farelka, na tę parę dni w roku. Można tez kominek. Przewymiarowywanie instalacji sensu nie ma.

 

Ale zauważ, że już napisał "grzejniki elektryczne".

Nie mniej jednak, brak w takim układzie promieniowania płaszczyznowego, które daje najlepszy komfort dla ludzkiego ciała. Poza tym nie jest tak dynamiczne jak ogrzewanie powietrzem (wyłaczenie grzania powoduje odczucie dyskomfortu już po 5 minutach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Nie ma ciepłej bańki pod sufitem. Powietrze nagrzewa się od podłogi. Podczerwień nie ogrzewa praktycznie powietrza. Poza tym sufit ma przy mrozach 27 st. C, więc powietrze i tak nie może być cieplejsze od niego. ,,

 

A ile to energii emituje Pana zdaniem sufit o temp. 27oC ?

 

Nie powinno się przewymiarować PC dla kilku mroźnych dni. Wystarczy za PC zamontować mały podgrzewacz przepływowy za parę PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Nie ma ciepłej bańki pod sufitem. Powietrze nagrzewa się od podłogi. Podczerwień nie ogrzewa praktycznie powietrza. Poza tym sufit ma przy mrozach 27 st. C, więc powietrze i tak nie może być cieplejsze od niego. ,,

 

A ile to energii emituje Pana zdaniem sufit o temp. 27oC ?

 

Nie powinno się przewymiarować PC dla kilku mroźnych dni. Wystarczy za PC zamontować mały podgrzewacz przepływowy za parę PLN.

 

Przecież takie ogrzewanie nie nadaje się przy małych potrzebach. Pan nie rozumie, dlaczego w domach izolowanych nie ma centralnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...