Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zacytuję tylko mały fragment:

"Koszty można także ograniczyć dzięki zastosowaniu niskoparametrowych źródeł ciepła, takich jak: kotły kondensacyjne, pompy ciepła, gruntowe wymienniki ciepła. Zehnder Nestsystems, może pracować w zimie przy parametrach 35-42°C, w lecie jest w stanie zapewnić komfort przy wyższych parametrach wody chłodzącej 15-18°C."

To jak to się ma do niecentralnego systemu grzewczego, jest szanowny Pan to wyjaśnić?

To do takiego systemu rurek w suficie jaki trzeba zastosować system, centralny, czy nie centralny a jak nie centralny to jak to wszystko połączyć do kupy.

Proszę, są konkrety, jednak w klejąc na pałę wszędzie te zdjęcia nie jest szanowny Pan nic więcej wyjaśnić i na żadne pytanie odpowiedzieć, o tym właśnie mówił kerado28.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tyle, że pompy ciepła są tańsze od kotów obojętnie jakich. I może Pan wskazać które kotły chłodzą ?

To szanowny Pan podał tego linka, kotły nie chłodzą, zgoda. A ile tych pomp trzeba do takiego systemu grzania/chłodzenia, czy jest to system centralny, czy nie centralny? Długo jeszcze szanowny Pan zamierza się wyślizgiwać z odpowiedzi na zadane pytana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szanowny Pan podał tego linka, kotły nie chłodzą, zgoda. A ile tych pomp trzeba do takiego systemu grzania/chłodzenia, czy jest to system centralny, czy nie centralny? Długo jeszcze szanowny Pan zamierza się wyślizgiwać z odpowiedzi na zadane pytana?

 

Odpowiadałem wiele razy, czy się różni ogrzewanie centralne - pośrednie od bezpośredniego. Pan przecież jest ciepłownikiem, po się Pan pyta setny raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prostsze określenia.

W centralnym płacimy za ciepło wytworzone a w niecentralnym za odebrane.

Centralne zawsze więcej produkuje kWh niż potrzeba.

 

Jaka będzie różnica w % pomiędzy tymi systemami w domu pasywnym ?

Kiedyś ktoś sprawdzał ile można zaoszczędzić wyłączając ogrzewanie w nocy. Wyszło ok. 3%. Tu będzie podobnie jak nie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadałem wiele razy, czy się różni ogrzewanie centralne - pośrednie od bezpośredniego. Pan przecież jest ciepłownikiem, po się Pan pyta setny raz?

Ale ja nie pytałem, czym się różnią te dwa systemy bo to jako ciepłownik akurat wiem ale setny i jeden spytam jeszcze raz jak jest zbudowany system przy ogrzewaniu/chłodzeniu sufitowym.

Ale na to jak już też i ja setny raz stwierdzam, że nie jest na to pytanie jako nie ciepłownik szanowny Pan odpowiedzieć.Bo co innego wklejać zdjęcia a co innego coś o nich powiedzieć.

I to jest właśnie dowód, że szanowny Pan opisujesz fikcję bez składu i ładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Brzęczkowski tu pisze? Przecież dom 3-litrowy to relikt przeszłości.
Nie relikt. Tylko zwykły brak wiedzy.

A piszę bo dziś nie ma problemu to naprawić. Nawet z domu 80kWh/m2 można tanio zrobić komfortowy 20kWh/m2. I to taniej niż instalacja oparta o paliwa stałe. Bardzo to Panu przeszkadza? Nie chce Pan wiedzieć jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie TB. Mam dom 3,5-litrowy i nie muszę mieć 2-litrowego, bo to oznaczałoby dla mnie oszczędności w skali roku tylko 460 zł... Ale by to zrozumieć, trzeba być zwykłym człowiekiem, a nie wirtualnym mądralą.

 

Proponuję powrót do Pana wątku - niech Pan nie robi tu śmieciowiska.

 

----

 

Ja kończę tak szybko jak zacząłem. Niektóre przypadki są wciąż nieuleczalne.

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie TB. Mam dom 3,5-litrowy i nie muszę mieć 2-litrowego, bo to oznaczałoby dla mnie oszczędności w skali roku tylko 460 zł... Ale by to zrozumieć, trzeba być zwykłym człowiekiem, a nie wirtualnym mądralą.

 

Proponuję powrót do Pana wątku - niech Pan nie robi tu śmieciowiska.

 

To po co Pan pisze, Szanowny mądralo? Jaki jest sens dołożyć do budowy domu, by płacić 460 zł więcej i mieć gorszy komfort? To jest mądre? Tylko śmietnik Pan raczy robić!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TJaki jest sens dołożyć do budowy domu, by płacić 460 zł więcej i mieć gorszy komfort? To jest mądre?

No właśnie, też próbuję dociec jak to zrobić. Ale jakoś szanowny Pan tego nie ułatwia. A może Pan wcale nie wie jak to zrobić a wklejanie tych ładnych zdjęć z netu znalezionych całkiem przypadkowo to tylko po to aby sobie poprawić własne ego?

Rozumiem, że nie odpowiadając wykazuje się szanowny Pan brakiem wiedzy w temacie ogrzewana. I to jestem w stanie zrozumieć, że ten temat jest Panu obcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Jako ,że większość osób ,które zabierają głos w tym temacie ma na ścianach gruby,grafitowy styropian myślę ,że zadam pytanie w odpowiednim miejscu.

Ważne dla mnie są opinie osób ,które maja dom ocieplony przynajmniej od roku.

Jak oceniacie kleje w puszkach do mocowania styropianu grafitowego? Mieliście jakieś problemy z odchodzącym grafitem?

Niedługo będę ocieplał 25cm grafitem ,a trochę poczytałem nieciekawych opinii o solidności połączeń klejowych ze styropianami grafitowymi.

Edytowane przez makow11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...