Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ocieplanie nieużytkowego poddasza, rekuperator, klapa wejściowa

 

Nie wiem ilu litrowy mam dom - nigdzie nie mogę znaleźć przelicznika na gaz płynny, ale pozwolę sobie wtrącić 3 grosze do dyskusji.

Na nieużytkowym poddaszu mam rekuperator - od wykonawcy usłyszałam, że to urządzenie nie może pracować na mrozie i mam ocieplić poddasze. Dodatkowo zwrócił mi uwagę, że przez wyłaz (ten od schodów) ucieka dużo ciepła i tylko zyskam na ociepleniu.

Na razie tylko otuliłam rekuperator i kanały. Wyłaz "obudowałam" pozostałościami styropianu - chociaż w ten sposób jest go bardzo trudno odizolować bo schody mają różne wystające ustrojstwa.

Z przerażeniem zauważyłam, że mój dach ślicznie topi szron na nieużytkowej części.

W tym roku muszę ocieplić połacie nad nieużytkową częścią.

Bo faktycznie - dach ociepliłam 30 cm wełny, ściany 20 cm styropiany a spory wyłazik jest praktycznie bez izolacji.

Pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ocieplanie nieużytkowego poddasza, rekuperator, klapa wejściowa

 

Mam dokładnie ten sam zestaw problemów, tylko na razie na papierze i wciąż bez odpowiedzi, jak to zrobić. Czy ocieplić jednak dach (zwiększenie kubatory ogrzewanej), czy ocieplić podłogę (reku trzeba jeszcze otulić, jak po tym chodzić?) czy i to i to (pewnie najlepiej by było, ale cena? i czy po 20cm, czy tu 30 a tu 10?)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagooglujcie za "mata lamelowa".

Dostępna "z metra" i dość powszechnie. To wełna mineralna 30 lub 50 (polecam 50) doklejona do aluminiowej folii.

Owinąć trzeba te urządzenia i zalepić brzegi "srebrną" taśmą do wentylacji. Taką na podkładzie siatkowym, mocną.

Ten właz można podobnie.

Działa jak głupie! I nie zabija ceną.

Pozdrawiam Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocieplanie nieużytkowego poddasza, rekuperator, klapa wejściowa

 

Mam dokładnie ten sam zestaw problemów, tylko na razie na papierze i wciąż bez odpowiedzi, jak to zrobić. Czy ocieplić jednak dach (zwiększenie kubatory ogrzewanej), czy ocieplić podłogę (reku trzeba jeszcze otulić, jak po tym chodzić?) czy i to i to (pewnie najlepiej by było, ale cena? i czy po 20cm, czy tu 30 a tu 10?)...

 

Ja już rozwiązanie znalazłem bo mam iodentycznie:

- reku daję w pom. gosp.

- 0,5 m wełny na stopie

- aby jakoś wykorzystać poddasze na jekieś pierdoły uzgodniłem z konstruktorem że zrobię na wiązarach podest na płytach OSB.

- wyjście na poddasze już rozmawiałem z moim "szefem praktycznym", coś wymombinuje- schody będą zrobione na specjalnej konstrukcji

(zamocowanej np. do płyty OSB), pod którą będzie te ok. 0,5 m wełny i będę otwierał w stropie taki "klocek" o grubości 0,5 m.

Coś podobnego ale podm samymi schodami wełna:

http://www.kimarproart.pl/en/FAKRO%20-%20okna%20dachowe_pliki/schody_schody.jpg

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko - tylko jak ja zmieszcze Bartosza do pom. gosp.??? A te podgloge na legarach robisz chyba w dwóch wartwach - z legarami porostopadle względem siebie?

 

Aaaa, bartosza ... hmm, ja bede miał storkair`a,

Z tymi legarami nie kumam, ja mam wiązary i strop zrobię montując do pasa dolnego płyty OSB.

A ten podeścik zrobię montując płyty OSB do krzyżulców (łaty na krzyżulce i OSB na łatach położone).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wyjście na poddasze już rozmawiałem z moim "szefem praktycznym", coś wymombinuje- schody będą zrobione na specjalnej konstrukcji

(zamocowanej np. do płyty OSB), pod którą będzie te ok. 0,5 m wełny i będę otwierał w stropie taki "klocek" o grubości 0,5 m.

Coś podobnego ale podm samymi schodami wełna:

http://www.kimarproart.pl/en/FAKRO%20-%20okna%20dachowe_pliki/schody_schody.jpg

 

pzdr

Ja mam dwie klapy. Dolna to takie schody jak na zdjęciu tam są ze 2 cm styropianu fabrycznie. Jak wejdę po schodach to druga klapę otwieram na zewnatrz zaizolowaną ok. 15 cm wełny. A wejscie na strych mam w wiatrołapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie klapy. Dolna to takie schody jak na zdjęciu tam są ze 2 cm styropianu fabrycznie. Jak wejdę po schodach to druga klapę otwieram na zewnatrz zaizolowaną ok. 15 cm wełny. A wejscie na strych mam w wiatrołapie.

 

Brzmi OK, tylko tak myślę - w tej pierwszej są schody i one pewnie sie mieszczą w warstwie izolacyjnej, więc ta druga wychodzi "ponad", si?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lepiej izolowac od fundamentow (brak piwnicy):

 

1. czy nad plyta na gruncie dawac pustaki oddzielajace (szklo, novomur) pod sciany?

 

2. czy pod plyta na gruncie dawac pustaki oddzielajace (szklo, novomur) na bloczki?

 

http://img406.imageshack.us/img406/682/schoeckxp1.jpg

 

Opcja 2 do mnie bardziej przemawia bo nie trzeba oddzielac scian wewnetrznych i schodow. Ale moge sie mylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarbia- 2 będzie więcej ciepła akumulowała, bardzo dużo ciepła :).

Ale jeśli szkło to w jedynce odpada ciężar płyty a jeśli novomur to umieszczenie

pod płytą to obliczeń nawet nie musiałbyś robić.

Ja mam coś ja przykład nr 2, ale płyta zbrojona (7 cm) dochodzić będzie do ścian fundamentowych a nie będzie na nich się opierać, więc ciężar płyty mi odpadł.

Na tą płytę 7 cm poleci beton 6 cm z kablami grzejnymi. W sumie będę miał 13 cm betonu do akumulacji ciepła w posadzce.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wlasnie - akumulowanie. To chyba plus dla 2.

 

Ja w koncu bede dawal Novomura niestety. Mam jeszcze dwa stropy lane nad plyta na gruncie - za ciezko dla szkla typ F. A Perinsul to sie w ogole nie oplaca - 18 tys zl mi wyszlo :o

 

Jak oddzielisz schody na gore? (Jesli beda drewniane to nie nie ma pytania)

 

BTW - pol metra welny na gorze to nawet mnie poruszylo :lol:

Ja bede mial 40 cm styro na ostatnim stropie :oops:

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie schody?

 

 

Z parteru na pietro.

Chyba, ze masz parterowy to nie ma problemu.

 

Parterówka.

 

pzdr

 

A schody do domu i taras jako odrębne elementy.

Na wyjściu na taras i na wejściu do domu daję końcówkę szkła Foamglas F (bo mi jeszcze zostało :)- szer. 30 cm (jak grubość styro na ścianach) o grubości 5 cm a poniżej (pod szkłęm) 30 cm styro do poziomu szkła w ścianie fund.,, więc mostków w ogóle nie będzie na połączeniu tarasu i schodów wejściowych.

Pewne szczegóły jeszcze analizuję ale tak to koncepcyjnie będzie wyglądało mniej więcej.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto dzisiejsze wysypanie części żwirowca, dałem dupy tylko z zakładką na geowłókninie kiedy sypał, miała być na drugą stronę a tak mi podeszlo pod nią, będę miał więcej roboty :-?

 

http://images23.fotosik.pl/154/e2b97a8fa5b4061bmed.jpg

 

http://images34.fotosik.pl/135/e81064cea6417938med.jpg

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie schody?

 

 

Z parteru na pietro.

Chyba, ze masz parterowy to nie ma problemu.

 

Parterówka.

 

pzdr

 

A schody do domu i taras jako odrębne elementy.

Na wyjściu na taras i na wejściu do domu daję końcówkę szkła Foamglas F (bo mi jeszcze zostało :)- szer. 30 cm (jak grubość styro na ścianach) o grubości 5 cm a poniżej (pod szkłęm) 30 cm styro do poziomu szkła w ścianie fund.,, więc mostków w ogóle nie będzie na połączeniu tarasu i schodów wejściowych.

Pewne szczegóły jeszcze analizuję ale tak to koncepcyjnie będzie wyglądało mniej więcej.

 

pzdr

 

A po tym szkle na progach to mozna chodzic? Nie pokruszy sie?

W sumie tego mi brakuje w dazeniu do minimalizacji mostkow.

 

Fajne foty zwirowca - dzieki. Bede korzystal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile tego żwiru ci tam weszło i ile to ostatecznie kosztowało?

 

To co widać na razie to 15 ton, w sumie będzie ok 34 ton.

Za 15 ton zapłaciłem razem z transportem 1070 zł.

 

Dziś jeszcze załatwi mi otoczaki 32-150 mm.

Jest z tym problem bo wszystko jest zasyfione ale gość mi powiedział że załatwił to bo mu na kopalni jeszcze dodatkowo wybiorą z tego syfu tak że odpadu mi zostanie ok 1 tony z 8 ton a wygląda to tak że normalnie z 8 ton odpadu jest ok 3 ton. Wybiorę na działce, przepłukam i będzie git.

Potem jeszcze dodatkowo ok 10 ton 16-32 mm i to wszystko.

 

razem mam ok 18 m3 na żwirowca

 

 

A po tym szkle na progach to mozna chodzic? Nie pokruszy sie?

W sumie tego mi brakuje w dazeniu do minimalizacji mostkow.

 

Fajne foty zwirowca - dzieki. Bede korzystal.

 

Dlatego to szkło wysmaruję też :), i na to pójdą albo płytki albo coś podobnego tak że będzie OK- nacisk powierzchniowy i nikt nie będzie żyywcem po szkle chodził :).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...