Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

na ściany po obu stronach tylko nie licz XPS`s! To stosują niemcy bo może mają kasę. I wystarczy wg mnie 5 cm na każdą stronę.

Wystarczy Aqua, hydropian lub inne wodoszczelne i nic więcej, albo EPS100 nie wodoszczelny i obrobić go jak przy ocieplaniu ścian zewętrznych albo nawet zarzuciłbym na niego tylko folię PE.

 

obrobic brzmi problemowo więc wolę aqua czy jakkolwiek

 

pytanie takie:

czy skoro pod domem mam sam piasek a wokół domu drenaż to potrzebne jest zabezpieczenie zwykłego styropku przed nasiąkaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

pytanie takie:

czy skoro pod domem mam sam piasek a wokół domu drenaż to potrzebne jest zabezpieczenie zwykłego styropku przed nasiąkaniem?

 

Jeśli masz drenaż tzn, że są wody gruntowe, to zdecydowanie aqua lub hydropian- one są wodoszczelne, ja taki stosuję choć nie mam wód ale zamysł miałem inny na początku i wymagałem wodoszczelnego, potem zmieniłem plany, styro już był więc go użyłem. Przejrzyj ten temat są zdjęcia.

 

Zwykły styro bym zabezpieczył jesli masz wody.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odizolowania garażu to chodzi o to by oddzielić ściany fundamentowe i nośne od ścian domu --- przeważnie jest tak, że garaż jest nie ocieplony i lepiej nie łączyć do z bryłą domu -- ale z tego, co widziałem u ciebie to inna sprawa, bo raczej garaż będzie ocieplany i ogrzewany z racji tego, że nad nim jest przestrzeń mieszkalna ( zerknąłem na dziennik:) http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=2037618#2037618)

 

A ja mam inne pytanie - też raczej namieszam niż rozjaśnię coś -- po tym jak zobaczyłem ściany fundamentowe podziurawione otworami, od GWC to nasunęła mi się myśl, że styro obustronnie też niewiele da, bo i tak czynnik wychładzający (rury GWC) będą przechodziły przez ściany

 

I tu pytanie do kolegów, co o tym sądzicie -- w takim układzie to Isomur raczej bierze górę nad styro???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW ten kwadrat na dole rys. to pewnie garaz. Mozesz go latwo oddzielic zostawiajac przerwe 15 - 20 cm na styro pomiedzy sciana garazu a sciana bydynku.

 

Nie rozumiem :oops:

 

Ja bede mial a wlasciwie juz mam tak (mam garaz w bryle budynku - mala dzialka):

 

http://img167.imageshack.us/my.php?image=drw1partertj8.jpg

 

Tak robia inni - garaz jest praktycznie calkowicie oddzielony cieplnie - jedynie optycznie laczy sie z budynkiem:

 

http://www.domy-pasywne.pl/index.php?kid=18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejku - juz dajcie spokój z tym "czynnikiem wychładzającym". Przeciez to są mikrowaty! Czy min 20 cm styro jest? Okna U=0,8? Rolety? Rekuperator? Jak nie - to nie zawracajta głowy takimi pierdołami! Dzizas... Zyski nie sa warte czasu poswięconego na rozwazanie tego problemu.

 

Sciany zewnetrzne = jeszcze tak, ale dzialowki? :o

 

Ale ja miałem o czyms innym:

 

Styrodur czy Hydromax? Roznica w cenie - jakies 80 zl na m3. Na styrodur nie dawalbym juz siatki z klejem - czy hydromax tez mozna nagi zostawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kibito

 

cieszę się że zajrzałeś do dziennika bo mi to zaoszczędziło tłumaczenia :D

 

faktycznie garaż pod częścią mieszkalną i będzie ogrzewany (choć z umiarem :wink: ) Ten temat lepiej sobie odpuszczę.

 

co do wychładzania ścian przez gwc to bardziej się obawiam tych ścian wzdłuż których leci gwc niż tych przez które on przechodzi

 

 

depi

z tym moim domem nie jest tak źle od strony energooszczędności.

Na ścianach 18 cm wełny (lambda 0,037).

Na poddaszu minimum 25.

rekuperator obecny - z GWC zresztą

okna jak na razie planowane 1,0 drewniane

rolety na największych przeszkleniach

 

na prawie całej powierzchni podłogówka - a nuż się zdecydujemy na pompę ciepła - jak zaczną za nią zwracać

pod solary też instalacja gotowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest sens dawać pierwszą warstwę cegły po fundamencie jakąś lepszą - typu isomur, jeżlei ocieplenie fundamentu i ściany będzie takiej samej grubości - 20 cm (0,032)?

posadzka też będzie ocieplona 16 cm (2x8).

nie buduję 5 litrowca, tylko energooszczędny.

a może wewnętrznie ocieplić fundament styro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym moim domem nie jest tak źle od strony energooszczędności.

Na ścianach 18 cm wełny (lambda 0,037).

Na poddaszu minimum 25.

rekuperator obecny - z GWC zresztą

okna jak na razie planowane 1,0 drewniane

rolety na największych przeszkleniach

 

Energooszczędny masz spokojnie (7-litrowy) bo to i poniżej tego wszystkie są energooszczędne.

 

 

Ojejku - juz dajcie spokój z tym "czynnikiem wychładzającym". Przeciez to są mikrowaty! Czy min 20 cm styro jest? Okna U=0,8? Rolety? Rekuperator? Jak nie - to nie zawracajta głowy takimi pierdołami! Dzizas... Zyski nie sa warte czasu poswięconego na rozwazanie tego problemu.

 

Sciany zewnetrzne = jeszcze tak, ale dzialowki? :o

 

Ale ja miałem o czyms innym:

 

Styrodur czy Hydromax? Roznica w cenie - jakies 80 zl na m3. Na styrodur nie dawalbym juz siatki z klejem - czy hydromax tez mozna nagi zostawic?

 

 

Gdy ja kupowałem styro to za XPS`a chcieli ponad 500 zł netto za 1 m3 a Aqua kupiłem za 270 zł netto, różnica nie mała. I Aqua EPS200 nie trzeba juz niczym obkładać tak jak XPS`a.

 

 

Chłopaki nie mieszajcie juz.

Efilo, opóść ten temat :), ociepl po obu stronach 5 cm styro wodoszczelnym i będzie OK, więcej nie czytaj! Rób zgodnie z dokumentacją.

 

pzdr

 

bo przesiąkniesz tematem , złapiesz bakcyla i zaczniesz wszystko zmieniać w swoim projekcie :D

 

Ja juz mam prawie wszystko zaklepane :). Został dylemat regulacji ogrzewania i co z solarami- co z nich zrobic samemu.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest sens dawać pierwszą warstwę cegły po fundamencie jakąś lepszą - typu isomur, jeżlei ocieplenie fundamentu i ściany będzie takiej samej grubości - 20 cm (0,032)?

posadzka też będzie ocieplona 16 cm (2x8).

nie buduję 5 litrowca, tylko energooszczędny.

a może wewnętrznie ocieplić fundament styro?

 

W tym temacie jest sens :lol:

 

Jesli juz dalej 20 styro o 0.032 na sciane to daj przynajmniej tyle samo na podloge dla przyzwoitosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energooszczędny masz spokojnie (7-litrowy) bo to i poniżej tego wszystkie są energooszczędne.

 

znaczy że co?

 

 

P.S. Ja kupowałam XPS za 380 m3, więc różnica nie aż taka drastyczna ale zawsze to stówka w kieszeni. A który lepiuej Styropex czy Swisspor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz dalej 20 styro o 0.032 na sciane to daj przynajmniej tyle samo na podloge dla przyzwoitosci.

 

A co z tym uginaniem? Nie boicie się że to osiądzie pod ciężarem jastrychu i tego co na nim?

 

Jak budowalem kiedys bez piwnicy to jastrych (15 cm) byl zalany razem z wiencem fundamentu i wtedy to chyba bez znaczenia jest.

A tak swoja droga to 16 cm tez osiadzie pod zwyklym jastrychwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...