Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jak należałoby zakończyc prace zwiazane ze stanem zerowym, a dokładnie czy należy wykonac ocieplenie fundamentu i tak go pozostawic na okres zimowy czy tylko zalepic dysperbitem? czym jest najlepiej obyspac go od strony zewnętrznej?

 

ja bym koniecznie zasypał , bo przeciez fundament po to jest na jakiejś głębokości żeby nie przemarzał grunt pod nim, a jak nie zasypiesz w środku i nie obsypiesz z zewnątrz to ława będzie prawie na powierzchni i grunt pod fundamentem może przemarznąć a to nie wrózy nic dobrego , a zasypanie w środku i na zewnątrz piaskiem , w środku się przyda bo piasek osiądzie i się zagęści . Polecałbym też jednak jak pogoda pozwoli zaizolować dysperbitem i ocieplić , żeby nie trzeba później znowu odkopywać fundamentu , bo to niewdzięczna robota.

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/45466-fundament/#findComment-939258
Udostępnij na innych stronach

Stan zero to kompleksowe wykonanie fundamentów , wylanie ław , wylanie lub wymurowanie fundamentów izolacja przeciwwilgociowa , ocieplenie ,zasypanie od wewnatrz z zagęszczeniem i obsypanie od zewnątrz + wykonanie przelotek i rozprowadzenie wody i kanalizacji .

 

Ze względu na złe warunki pogodowe prace często sie przerywa , należy jednak zrobić jak najwięcej .

 

Wykonanie ocieplenia jest bardzo wygodne i szybkie zaraz po wymurowaniu lub wylaniu fundamentów , bo jest swobodny dostęp do wszystkich ścian .

Na zimę fundament należy po zaizolowaniu dysperbitem zasypać i obcypać ze względu na przemarzanie gruntu . Bez wykonania w tym momencie ocieplenia prace wykonuje się 2 razy , bo znowy trzeba odkopać , ocieplić i ponowanie obsypać .

Do zasypywania wewnątrz tylko czysty piasek z piaskowni , który bardzo dobrze się zagęszcza i nie bedzie powodował osiadania w czasie ,co może mieć konsekwencje w pękaniu posadzek wewnątrz domu .

Do obsypania od zewnątrz można stosować np: piasek z wykopu pod fundament , ale wszystko zależy od ziemi na twojej działce jeśli to glina to obsolutnie nie , generalnie musi to być grunt przepuszczalny , który spowoduje wsiakanie wodu w głąb podczas opadów .

W przypadku wysokiego poziomu wód gruntowych , można od razu wykonać drenaż z opaską z kruszywa łamanego wokół domu .

Tak więc wszystko zależy o indywidualnych uwarunkowań na twojej działce .

 

pozdrawiam marpa

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/45466-fundament/#findComment-940122
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...