Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

no to mam pierwszy rachunek za gaz obejmuje on okres od 1 paziernika do 31 stycznia , na rachunku jest 460 m3 cena 750 zł , dom jak pisałem 150 + 35 garaż temperatura 21,5-22 st nie zniejszam na noc .

W kominku praktucznie nie paliłem .

Ale nie ma tak kolorowa jakby możnabyło sądzić bo ogrzewać zaczołem dopiero od 10 grudnia czyli złużycie za 53 dni 460 m3 ( wraz z grzaniem wody urzytkowej) . Od października płace natomiast abonament i wszystkie te stale duperele . Myśle ze wynik jest średni , mógłby być lepszy , ale to pierwszy sezon .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widze, że Wy się znacie na tym gazie ;)

 

Powiedzcie mi proszę, czy zużycie na dwa miesiące 470 m3 przy ogrzewaniu domu i wody użytkowej, a także gotowaniu jest duże, takie sobie, czy małe ???

 

 

Dom ma kubaturę około 680 m3 jest ocieplony, ogrzewanie podłogowe, temp w dzień 20 stopni w nocy 19...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...... wcinke robia mi dopiero dzisiaj ale....

 

Tak czytam i czytam i mam jedną uwage.

 

1. Niektórzy piszą tutaj że po zwiększeniu temperatury na piecu do 60c podłogówka dopiero zaczęła grzać. Nie bardzo rozumiem . jaką wy macie temperaturę tej podłogi ? 50c? podlogówka nie powinna przekraczać 29c z powodów zdrowotnych. Dlatego tez podłogówke należy stosować w domach dobrze ocieplonych, inaczej nie zda ona egzaminu i będzie po prostu zimno.

 

Spowodowane jest to faktem że ogrzewanie podlogowe ma znacznie mniejsza moc niż tradycyjne grzejniki, za to znacznie większa powierzchnię.

 

 

To mam chyba powod do radości, otóż od poczatku "zimy" przepalam w kominku z PW ok 3-4 h na dobę i temperatura nie spada mi poniżej 20 c (max 22), przy czym podloga jest "obojętna" Kubatora ok. 350m3

 

Oszacuje ktos ile bede spalał gazu? :-)

 

jak nie to za 2 m-ce wam podam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ZW
...przepalam w kominku z PW ok 3-4 h na dobę i temperatura nie spada mi poniżej 20 c (max 22), przy czym podloga jest "obojętna" Kubatora ok. 350m3

 

Oszacuje ktos ile bede spalał gazu? :-)

 

jak nie to za 2 m-ce wam podam :-)

 

spalisz łącznie gazu + prąd ko 22 kWh dziennie. tyle mi idzie w lecie

pytanie czy kuchenkę masz na gaz ?

 

tak z 1,5..2 m3 / dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, dzięki - to jednak zbyt piękne by było prawdziwe.

 

:-?

 

Zobaczymy za 2 miechy.

 

P.S.

 

Widze że wiesz co liczyć, to jeszcze dodam kilka szczegółów

 

Tak kuchnie mam na gaz, piekarnik na prąd.

Piec WOLF "CGB20" kondensat 20 kW jedno-funkcyjny.

W domu 3 osoby + 2 psy

Reku

Zasobnik 300l biwalentny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...... wcinke robia mi dopiero dzisiaj ale....

 

Tak czytam i czytam i mam jedną uwage.

 

1. Niektórzy piszą tutaj że po zwiększeniu temperatury na piecu do 60c podłogówka dopiero zaczęła grzać. Nie bardzo rozumiem . jaką wy macie temperaturę tej podłogi ? 50c? podlogówka nie powinna przekraczać 29c z powodów zdrowotnych. Dlatego tez podłogówke należy stosować w domach dobrze ocieplonych, inaczej nie zda ona egzaminu i będzie po prostu zimno.

 

Żeby podloga miała te np. 29 st. to woda w rurkach w podłogówce musi mieć przecież więcej. Zawory do podlogówki mają ustawienie do max 55 st. Ja mam ustawione w okolicy 45-47st., tyle że u mnie dosyć rzadko pracuje kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 13 listopada do 13 stycznia- ponad 600m3.. w rachunku przełożyło się to na 950zł....ogrzewam tylko parter ok.85m2

dlaczego tak dużo?????????? :o

 

załozylem regulator pogodowy junkers TA 270 do pieca kondensacyjnego, i mam ustawic poczatek i koniec krzywej grzewczej. O co chodzi? Jakie wartosoci ustawic zeby chodziło to dobrze przy -15 i przy np +5 na zewnatrz. Ktos ma taki regulator? ma tyle ustawaien ze masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

załozylem regulator pogodowy junkers TA 270 do pieca kondensacyjnego, i mam ustawic poczatek i koniec krzywej grzewczej. O co chodzi? Jakie wartosoci ustawic zeby chodziło to dobrze przy -15 i przy np +5 na zewnatrz. Ktos ma taki regulator? ma tyle ustawaien ze masakra.

 

Początek i koniec ???

Spotkałem się z parametrami określającymi nachylenie i poziom krzywej grzewczej - ale początek i koniec ... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...... wcinke robia mi dopiero dzisiaj ale....

 

Tak czytam i czytam i mam jedną uwage.

 

1. Niektórzy piszą tutaj że po zwiększeniu temperatury na piecu do 60c podłogówka dopiero zaczęła grzać. Nie bardzo rozumiem . jaką wy macie temperaturę tej podłogi ? 50c? podlogówka nie powinna przekraczać 29c z powodów zdrowotnych. Dlatego tez podłogówke należy stosować w domach dobrze ocieplonych, inaczej nie zda ona egzaminu i będzie po prostu zimno.

 

Żeby podloga miała te np. 29 st. to woda w rurkach w podłogówce musi mieć przecież więcej. Zawory do podlogówki mają ustawienie do max 55 st. Ja mam ustawione w okolicy 45-47st., tyle że u mnie dosyć rzadko pracuje kocioł.

 

U mnie kocioł przy aktualnych temperaturach na zewnątrz / w granicach -5 +5 stopni / pracuje odpowiednio na temp 40 - 35 stopni.

Podłogówka na sterowaniu ma zapodane 30 stopni . Ciepłota podłogi jest ledwo wyczuwalna - temperatura w pomieszczeniach wynosi 20 - 21 stopni .

Chodząc po takiej podłodze nie odczuwam ciepła a kafle maja neutralną temperaturę przyjemną w dotyku i w kontakcie z ciałem.

 

Jakbym ustawił podłogę na 45-47 stopni to miałbym w pomieszczeniach saunę :D. Pomijając to że na kotle wówczas musiałbym mieć temperaturę w granicach 55 stopni - a takiej temperatury nawet podczas największych mrozów / -16 stopni / tej nibyzimy nie miałem / max temperatura u mnie na kotle to ca 43 stopnie / .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 13 listopada do 13 stycznia- ponad 600m3.. w rachunku przełożyło się to na 950zł....ogrzewam tylko parter ok.85m2

dlaczego tak dużo?????????? :o

 

załozylem regulator pogodowy junkers TA 270 do pieca kondensacyjnego, i mam ustawic poczatek i koniec krzywej grzewczej. O co chodzi? Jakie wartosoci ustawic zeby chodziło to dobrze przy -15 i przy np +5 na zewnatrz. Ktos ma taki regulator? ma tyle ustawaien ze masakra.

 

W regulatorze TA270 można ustawić dwie krzywe grzania - dla obiegu podłogówki z mieszaczem oraz obiegu zwykłego. Dla każdej krzywej podaje się dwie temperatury wody z kotła (zasilania): pierwsza, do której kocioł powinien nagrzać przy temperaturze zewnętrznej 20 stopni, oraz drugą przy temperaturze zewnętrznej -15. Instalator ustawił u mnie dla obiegu zwykłego 20 i 60 oraz dla podłogówki 20 i 40. Krzywą dla podłogówki trochę zmodyfikowałem, tak aby bardziej grzało przy temperaturach wyższych od zera (by podłoga była wciąż ciepła a nie tylko neutralna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym ustawił podłogę na 45-47 stopni to miałbym w pomieszczeniach saunę :D. Pomijając to że na kotle wówczas musiałbym mieć temperaturę w granicach 55 stopni - a takiej temperatury nawet podczas największych mrozów / -16 stopni / tej nibyzimy nie miałem / max temperatura u mnie na kotle to ca 43 stopnie / .

 

No tak ,ale jak pisalem kocioł u mnie pracuje sporadycznie na c.o., po prostu kominek daje sobie radę z taką zimą :lol: , więc jak raz czy dwa na dobę kociol załączy się na grzanie c.o. i trwa to może z godzinę, to chcąc choć trochę podgrzać podłogi muszę w nią wpuścić jednak cieplejszą wodę niż 25-30 st. dlatego tak mam ustawione czyli około 45-47st. Oczywiste jest, ze gdybym non-stop ogrzewał dom kotłem gazowym to na podłogówkę ustwiłbym mniej, pewnie właśnie ze 30-35, żeby nie dopuścić do zbyt ciepłej podłogi.

 

Tak przy okazji, dostałem wczoraj rachunek za gaz za ostani miesiąc (połowa stycznia-połowa lutego), kwota ~172pln, zużycie 103 m3 po 1.43 za m3 + abonament 25 pln.

Łącznie od końca października (uruchomienia kotła) rachunki na kwotę około 800pln, zużycie niecałe 500 m3 w 3,5 miesiąca.

Szczegóły dotyczące domu, instalacji c.o. itp. pisalem wcześniej.

 

Wczoraj na TVN widziałem jakiś program typu "Uwaga" czy coś takiego, no i pokazywano sytuacje w Szczecinie gdzie ludzie mieszkający tam (domy, kamienice) dostawali ostatnie rachunki o 100% większe od poprzednich. Jeden gość podał, że dostał rachunek ze zuzyciem ponad 1000 m3 w miesiąc. Sprawa trafiła do jakiegoś urzędu ochrony konsumenta bo przypadków takich jest tam wiele. Jest podejrzenie dodawania jakiegoś syfu do gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie mam zapytać a ze temat o gazie to tutaj pytam :)

Przymierzam się do złożenia wniosku o przyłacze gazowe.Pani w biurze byla tak uprzejmna ze pomogła mi przy wypisaniu wniosku.

Dom 125 m2 pow.użytkowej+26m2 garaż.Owa pani z biura kazała mi wpisac moc umowną 3,9 m3/h,przewidywany roczny odbiór gazu 2300 m3/rok.Czy to prawidłowe parametry ilości gazu dla mojego domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekot

Jak pisalem wczesniej, informacja o powierzchni uzytkowej ogrzewanej jest funta klakow warta. Napisz jeszcze, jaka ogrzewasz kubature.

Pozdrawiam

Jankes

 

nie liczyłem a z 750 m3 będzie ,

 

to mi wychodzi że masz średnią wysokość w pomieszczeniach 4m.

 

150 + 35 = 185

kubaturę podałeś 750m3

 

czyli średnio 4m wysokości no niezła chatka :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w projekcie podobnie

 

Kubatura: 713 m3

 

Powierzchnia użytkowa: 168,15 m2

 

Powierzchnia zabudowy: 177,05 m2

 

Powierzchnia całkowita: 246,11 m2

 

Powierzchnia netto: 171,38 m2 + garaż 33,63 m2

 

Wymiary domu: 14,48 m x 15,30 m

 

Minimalne wymiary działki: 22,48 m x 23,30 m

 

Wysokość do kalenicy: 8,06 m

 

Powierzchnia dachu: 312 m2

 

Kąt nachylenia dachu: 33 stopnie

 

Wysokość pomieszczeń: 2,75 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...