Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ty czytasz co ja piszę???Podłączą bo właśnie jest tam zameldowana....może inaczej ma dowód na to ,że w tym domu zamieszkuje.Twój sąsiad ma umowę użyczenia i też może dla ciebie taka umowę z ZG podpisać.....Rozumiesz czy jak inni będziesz próbował ze mnie zrobić głupka??????

 

Szukasz dymu to zły adres...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pgnig.pl/dladomu/umowa/kiedy_umowa - a tu okoliczności w jakich można zawrzeć umowę z Gazownia (obowiązują w całej Polsce)

 

I mysle ze to zamyka usta Panu "niktspecjalny " - wystarczy ze ja wypowiem umowe i moze podpisac inna osoba np wynajmujaca! albo ktora ma użyczenie np moja siostra!

 

No a po co tu wlazłem....po to żeby dymu szukać.Tobie argumenty się skończyły to trza nacierać..........Nie wyraźnie napisałem????

 

Z tego co obserwuje ty często szukasz dymu a twoje posty nie wiele wnoszą - mylny jest tylko twoj status kolego " Olimp..."

 

A przechodząc do meritum tematu

 

zużycie za styczeń 2011 266 m3 co daje srednia 8,58 m3/doba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mysle ze to zamyka usta Panu "niktspecjalny " - wystarczy ze ja wypowiem umowe i moze podpisac inna osoba np wynajmujaca! albo ktora ma użyczenie np moja siostra!

 

 

 

Z tego co obserwuje ty często szukasz dymu a twoje posty nie wiele wnoszą - mylny jest tylko twoj status kolego " Olimp..."

 

A przechodząc do meritum tematu

 

zużycie za styczeń 2011 266 m3 co daje srednia 8,58 m3/doba

 

 

Sorki, nie znam mentalności Pana 'niktspecjalny',

chciałam tylko pomóc, ale widzę że dalsze drążenie tematu nie ma na celu pomocy zainteresowanym osobom tylko raczej charakter potyczki słownej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za styczeń poszło średnio 8,635 m³.

 

Dom 148m² (ok. 370m³), temp 20,5°C, podłogówka + grzejniki. Pustak Max 29cm + 15cm styropian, w dachu 15cm wełny. Szczegóły tutaj. Gaz idzie na CO i CWU (cyrkulacja non-stop od 6:00 rano do 1:00 w nocy). Temperatura na piecu ustawiona w styczniu w granicach 50-60°C (ręcznie sterowana pogodówka :D).

Edytowane przez toomyem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domek 130m2 podlog, sciany 28 max + 12 cm styro, dach 25 cm welna, kubatura 310m3

 

zuzycie calkowite CO+CWU+gotowanie

temp dzienna 21*, nocna 20,5* histereza 0,5*

 

u nas styczen 205,4 m3 co daje srednia 6,63m3/d

 

grudzien srednia 7,49m3/d

Edytowane przez face
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do wątku, który się przeplata a dotyczy zmian taryfy.

 

Otóż wczoraj otrzymałem fakturę za okres od 27.12.2010 do 24.01.2011. Faktura opiewa na jakąś tam kwotę wg taryfy W3. Tym samym listem otrzymałem kolejną fakturę (prognoza) na okres... cholera wie jaki ale w nagłówku widnieje data rozliczenia = 23.02.2011. Na fakturze prognozie zapis: Uwaga: nastąpiła zmiana taryfy z W-3 na W-2. Tak więc nic robić nie musiałem a gazownia samoistnie dokonała zmian. Inna sprawa, że po 3 latach grzania dostałem po raz pierwszy jakąś prognozę, która w ogóle mi się nie podoba więc będę musiał zadzwonić do rozdzielni i zapytać co zrobić by płacić po staremu... czyli za zużyty faktycznie gaz.

Ach... chodzi o gazownię zabrzańską okręg bielsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do wątku, który się przeplata a dotyczy zmian taryfy.

 

Otóż wczoraj otrzymałem fakturę za okres od 27.12.2010 do 24.01.2011. Faktura opiewa na jakąś tam kwotę wg taryfy W3. Tym samym listem otrzymałem kolejną fakturę (prognoza) na okres... cholera wie jaki ale w nagłówku widnieje data rozliczenia = 23.02.2011. Na fakturze prognozie zapis: Uwaga: nastąpiła zmiana taryfy z W-3 na W-2. Tak więc nic robić nie musiałem a gazownia samoistnie dokonała zmian. Inna sprawa, że po 3 latach grzania dostałem po raz pierwszy jakąś prognozę, która w ogóle mi się nie podoba więc będę musiał zadzwonić do rozdzielni i zapytać co zrobić by płacić po staremu... czyli za zużyty faktycznie gaz.

Ach... chodzi o gazownię zabrzańską okręg bielsko.

 

Ok a ile zużyłeś gazu w 2010r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie zmieniaj, otrzymujesz 2 faktury, z której pierwsza dotyczy okresu rozliczeniowego wg odczytu z licznika, druga jest prognozą, będziesz przez ten rok rozliczany wg tańszej taryfy, licznik będzie odczytywany 3 razy w roku, za to opłaty stałe masz niższe prawie 40 zł miesięcznie. Tą prognozę będziesz miał zweryfikowaną przy następnym odczycie licznika. Jak dzwoniłem to prawdę "kobita" mówiła - zmiany w obie strony robią z automatu.

re repradnik - na pewno mniej niż 1200m3.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że prognoza będzie zweryfikowana przy następnym odczycie licznika ale ja tak nie chcę. Nie chcę się zastanawiać czy kolejnym razem będę musiał dopłacić bo prognoza była zbyt niska. wolę płacić na bieżąco wg zużycia.

 

Wg moich notatek od 1.01.2010 do 31.12.2010 poszło mi 1081m3 gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że prognoza będzie zweryfikowana przy następnym odczycie licznika ale ja tak nie chcę. Nie chcę się zastanawiać czy kolejnym razem będę musiał dopłacić bo prognoza była zbyt niska. wolę płacić na bieżąco wg zużycia.

 

Wg moich notatek od 1.01.2010 do 31.12.2010 poszło mi 1081m3 gazu.

super wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos prognozy. U mnie prognoza za październik/listopad/grudzień/styczeń wyniosła ... 0m³ :)

Pewnie dlatego, że rok temu nie miałem jeszcze gazu i siłą rzeczy miałem zerowe zużycie. Jak sobie sam teraz nie zrobię nadpłaty i nie zapłacę więcej niż faktura wymaga to w marcu (czy kiedy tam będzie kolejny odczyt) będzie pewnie niezła dopłata.

Dlatego wolałbym płacić za faktyczne zużycie, ale powiedziano mi że przy W2 tak się nie da. Muszą być prognozy i jedynie co można to robić nadpłaty gdy prognoza jest za mała.

Edytowane przez toomyem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...