Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aaaa i jeszcze takie małe spostrzeżenie. Przy obecnych stawkach zrównanie ceny W2=W3 osiąga się przy zużyciu 288m3 miesięcznie. Pamiętam, że kiedyś było to ponad 300m3.

 

Oj chyba przy znacznie, znaaaacznie większym zużyciu. Było to liczone już w tym wątku.

Gdyby tak było, to nie byłoby też tematu zmieniać/ nie zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I jestem po rozmowie z gazownią. W taryfie W2 obowiązują prognozy. Jeśli system się "nie podoba" należy zgłosić się do gazowni, podpisać oświadczenie a następnie co miesiąc dzwonić pod wskazany numer podając zużycie.

 

A mnie w Wieliczce powiedzieli że tak się nie da - że to tylko dla W3. Hmm, może źle się wyraziłem i nie zrozumieli o co dokładnie mi chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jestem po rozmowie z gazownią. W taryfie W2 obowiązują prognozy. Jeśli system się "nie podoba" należy zgłosić się do gazowni, podpisać oświadczenie a następnie co miesiąc dzwonić pod wskazany numer podając zużycie.

 

nie panikuj, masz prawie 5 stów w kieszeni na opłatach stałych, prognozy na fakturach są dość rzetelne, u mnie np największe faktury płacę wiosną, zgodnie z licznikiem, popatrz na moje rachunki, są na tej stronie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172206-pr%C4%85d-gaz-olej-w%C4%99giel-inne&p=4526476&viewfull=1#post4526476

r przy dacie oznacza fakturą z licznika, p prognozą, przy każdym odczycie z licznika kolejna faktura zawiera korektę tej poprzedniej z prognozy, jest dobrze tylko ktoś do ciebie rzadziej przychodzi spisać licznik, cena gazu jest w obu taryfach prawie jednakowa, ale zwróć uwagę na opłaty stałe - bo tam jest kasa - gratuluje wyniku - warto było palić w kominku. Dodam, że w 2008r jak dali za dużą prognozę a było małe zużycie to po następnym spisaniu licznika nie przysłali żadnej faktury, było to po odczycie w czerwcu, dopiero dostałem kolejne po spisie w październiku. Przy W-1 odczyt jest raz w roku, i faktury są prognozą całoroczną, tylko 1 pierwsza po odczycie jest korektą wszystkich prognozowanych, i ludzie jakoś sobie radzą.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos prognozy. U mnie prognoza za październik/listopad/grudzień/styczeń wyniosła ... 0m³ :)

Pewnie dlatego, że rok temu nie miałem jeszcze gazu i siłą rzeczy miałem zerowe zużycie. Jak sobie sam teraz nie zrobię nadpłaty i nie zapłacę więcej niż faktura wymaga to w marcu (czy kiedy tam będzie kolejny odczyt) będzie pewnie niezła dopłata.

Dlatego wolałbym płacić za faktyczne zużycie, ale powiedziano mi że przy W2 tak się nie da. Muszą być prognozy i jedynie co można to robić nadpłaty gdy prognoza jest za mała.

 

Nie koniecznie, może udaj się do Gazowni i określ współczynnik zużycia dobowego, i wtedy zweryfikują ci kolejne prognozy o to co podasz osobiście. i nie będziesz musiał robić nadpłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie w Wieliczce powiedzieli że tak się nie da - że to tylko dla W3. Hmm, może źle się wyraziłem i nie zrozumieli o co dokładnie mi chodzi ;)

 

da sie, pisalem juz w tym watku ze wystarczy zastrzec sobie to w ZG i podawac zuzycie telefonicznie:)

gazownia i tak zrobi kontrolny odczyt co 3 msc...tyle ze u nas krystyny nie bylo juz z pol roku:p wszystko przez telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po twoim poście poszedłem do gazowni wyjaśnić tą bzdurę z zerowym zużyciem i przy okazji pytałem o możliwość podawania stanu licznika telefonicznie. Gość powiedział, że dla W2 tak się nie da. Ale może za słabo nalegałem, albo mnie nie zrozumiał. Przy następnej wizycie się dokładniej dopytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po twoim poście poszedłem do gazowni wyjaśnić tą bzdurę z zerowym zużyciem i przy okazji pytałem o możliwość podawania stanu licznika telefonicznie. Gość powiedział, że dla W2 tak się nie da. Ale może za słabo nalegałem, albo mnie nie zrozumiał. Przy następnej wizycie się dokładniej dopytam.

 

w wieliczce (bez obrazy) to cokolwiek w urzedach pozalatwiac i zakladach jest problem:p

zawsze sie czegos nie da, nie mozna choc gdzie indziej (inny powiat) nie ma zadnych problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ZG oplaty stale i abonamenty naliczane sa za okres rozliczeniowy wynoszacy 1 msc

 

wiec zgodnie z prawem powinni wystawiac fakture co msc jesli klient sobie zyczy, uwazam nawet ze to ich obowiazek jest niezaleznie od taryfy

okres rozliczeniowy i na koniec faktura - nawet ksiegowym latwiej to wprowadzic:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gazowni zabrzańskiej przy w2 można rozbić na miesięczne równe faktury wg prognozy, a można podawać np. co 2 lub 3 miesiące zużycie przez telefon i wtedy przychodzą faktury za zużycie. dwa razy w roku to weryfikują odczytem osobistym. jak się spóźnie z telefonicznym podawaniem to stracę taką możliwość.

 

Przynajmniej ja takie opcje miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...