Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Juz lece :) a tak powaznie to dzis akurat bufor od solara 200 litrow naładowany do 45 stopni.

ale to napewno nie perpetum mobile

Te graty nic nie dadzą jak marne ocieplenie nie ma sie co podniecać ,wiem co mowie bo mam 15 cm styro jak kolega sciane ytonga 30 cm i przy tych parametrach nawet jak bym podłączył elektrownie atomową to i tak ze 12 - 15 m3 zeżre gazu.

mam tez 2 wykusze moze dlatego.

 

zapraszam kolege na strone viessmannowcow tam walczymy z ustawieniami takowaniami i innymi bzdetami :) zawsze jakies nowe doswiadczenia.

 

acha dodam ze jak 3 dni temu paliłem w kominku z PW do przez 4 dni zuzyłem 9 metrow 3 gazu tylko reka mnie bolała od dodawania drewna do wkładu :(

wiec darmowej zupy nie było

 

Liwko odezwę sie do Ciebie niebawem bo bede szukał reku a jestem zielony w tym temacie

mam pewne wyceny i sugestie ale nie znam się.

 

pozdrawiam radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie, w małym kominku, po takim dobrym ułożeniu pali się ładnie przez 4h. Tyle mi w zupełności wystarczy. Przy kominkach z płaszczem ponoć szyby się tak nie brudzą;)

Przez te 4h nie muszę już podchodzić do kominka. Nakładam, rozpalam i po robocie. Nigdy już w swoim kominku inaczej nie rozpalę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia z grudnia i stycznia: 7,7 m3. Ok 6 godz. dziennie palę w KZPŁW - popołudniowo-wieczornie.

Kuchenka na gaz, ciepła woda na gaz - na to mi idzie ok: 2 m3

 

Dom 293 m2 po po podłodze. W tym nieogrzewany garaż 37m2

 

zapomniałem dopisać, że temperatury które utrzymuję to: poddasze 20,5 przez całą dobę, podczas palenia wstaje do 21,5

parter 21,5 podczas palenia dochodzi od 22,5 do 23,5 w otwartej części dziennej

 

michalsiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dla Mar_Mac za wyważoną odpowiedź i podzielenie się wiedzą. A dla oświeconych gór może utworzymy oddzielny wątek [...]

 

Nie irytuj się ;) Koledzy sobie pożartowali trochę :)

 

Jak słusznie ktoś zauważył, prawdopodobnie podałeś kubaturę z projektu (to błąd) - policz powierzchnie poszczególnych pomieszczeń i przemnóż przez ich średnią wysokość - wyjdzie zupełnie coś innego (u mnie w projekcie coś około 900m3 a w rzeczywistości pomieszczenia mieszkalne/ogrzewane mają około 550m3 - muszę jeszcze sprawdzić poddasze uwzględniając skosy).

 

Wracając do zużycia gazu - przy aktualnych mrozach (-5 do -8 w dzień i -12 do -15 w nocy) wychodzi mi około 12m3 na dobę, co uwzględniając fakt, że mieszkamy dopiero od lekko ponad miesiąca, jest chyba przyzwoitym wynikiem.

 

W kominku przez cały styczeń nie było palone.

 

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Za cały styczeń zużycie gazu 309 m/3 . W tym ciepła woda. Rachunek 711,28 pln. Nigdy nie miałem takiego rachunku. W ubiegłym roku średnia miesięczna rachunku to 400 pln....

 

Mógłbys przypomniec jakie masz parametry domu?

 

P.S Jak mróz nie zelżeje to ci co palą tylko gazem to dostaną rachunkiem po gębie tak jak granatem odłamkowym :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te rachunki to jest i tak pikuś...znam przypadek, że grudzień (który był przecież ciepły) był rachunek w okolicy 1000zł - za mieszkanie 84m2....

 

Pewnie wyjechali na narty i zapomnieli okien pozamykac :)

 

Nie wiem jakim cudem można tyle za ogrzewanie mieszkania płacić. Odwiedzałem w ciągu ostatnich 2 tyg kilka mieszkań, gdyż rodzice chcą zamienić dom na mieszkanie, ale to mało istotne. Najciekawsza rzecz jest taka, że w większości tych mieszkań ludzie do tej pory nie odkręcali jeszcze grzejników :) Ciepło idace od rur przesyłowych pionowych jest wystarczające, żeby w mieszkaniu było 21-22 stopnie. Sprawdzałem organoleptycznie, bo sam nie wierzyłem. Do tego patrzyłem na rachunki roczne i wikeszość posiadaczy tych mieszkań płaci przez 6 miesiecy czynsz letni, a przez 6 miesięcy czynsz zimowy srednio o 100pln więcej jak w lato. Jednak nie odkrecając wcale grzejników lub rzadko w stopniu minimalnym, po zimie jest sprawdzanie zużytego ciepła w spółdzielni i wychodzi, ze mają nadpłatę, która starcza im potem na jeden, czasami nawet na 1,5 miesiąca letniego :) Żyć nie umierać.

Dodam tylko, ze nie są to mieszkania w nowiutkich blokach, super ocieplonych itd. To sa mieszkania w blokach z tzw wielkiej płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkania w blokach tez są różne.Ja mieszkając w bloku z lat 70tych(cegła+żelbeton docieplony styropianem) płaciłem rocznie około 800-900 zł za ogrzewanie a po sezonie mialem zwrot 200-300 zł. Mieszkanie 48m i tak jak kolega pisał same rury nagrzewały całe mieszkanie + grzejnik w łazience 6 żeberek na maksa (bez podzielników) płacony ryczałtem. Znajomi znowu blok lata 80te (wielka płyta nieocieplony) mieszkanie 5-6 metrów większe i płacili 1500-2000 rocznie, a później dostawali dopłaty 1000 zł za sezon grzewczy i sam bym w to nie uwierzył tylko podczas wizyty u nich w salonie było maks 20 stopni (grzejnik na maksa) a na dworze leciutki mrozik. Specjalnie do spółdzielni musieli pisać i wymieniać grzejniki na większe żeby można było uzyskać temperaturę wyższą niż 20 stopni wewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Za cały styczeń zużycie gazu 309 m/3 . W tym ciepła woda. Rachunek 711,28 pln. Nigdy nie miałem takiego rachunku. W ubiegłym roku średnia miesięczna rachunku to 400 pln....

 

Jak co roku ceny gazu rosną pewnie :) Ale z drugiej strony to i tak jakiś wysoki strasznie ten rachunek bo ja za niecałe 2 miesiące 270m3 mam do zapłaty 420 zł(w tym abonament i opłaty stałe za 2 miesiące).Cena gazu (stała+zmienna) około 1,40 zl brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co roku ceny gazu rosną pewnie :) Ale z drugiej strony to i tak jakiś wysoki strasznie ten rachunek bo ja za niecałe 2 miesiące 270m3 mam do zapłaty 420 zł(w tym abonament i opłaty stałe za 2 miesiące).Cena gazu (stała+zmienna) około 1,40 zl brutto.

 

Zależy którą masz taryfę. W W-2 nadzień dobry płacisz coś koło 48 pln darmozjadom za to ,że w sieci jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...