Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Idiotyzm.... Pseudo szyba :)

Jesli skrzynka rolety znajduje sie w warstwie ocieplenia, to ją w tym miejscu zastępuje.

Jakie U ma ta skrzynka, a jakie styropian, ktory trzeba bylo wyciać ?

Co jest pod tą skrzynką ? Może betonik nadproża ?

 

Przed wiatrem to maja chronic okna o odpowiedniej klasie szczelnosci (jest kilka klas) i dobry montaż.

Jeżeli szczelność twoich okien musi poprawiać roleta, to ktoś ci wcisnął szajs....

 

Nie do końca się z Tobą zgodzę. W niektórych przypadkach masz oczywiście słuszność, ale co powiesz o takim montażu:

http://www.obud.pl/zdjecia/publikacje/powiekszone/1485_z10.jpg

 

W tym przypadku montaż odbywa się na gotową elewacje i IMHO może być tylko lepiej pod względem termicznym.

Aha, pomijam estetykę tego rozwiązania, która jest moim zdaniem paskudna ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rolety przy parapetach to jest pikuś ,założę się że więcej mostków jest na parapetach wystarczy przyłożyć rękę parapet oko .

 

ręka zimna, oko wyschło ?

znaczy,że mam mostek ;)

 

 

 

 

 

a słonie nie idą nawet od północy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą w 100%,

parapety to zupełnie inna bajka, ale jak tu bez parapetów w oknach:o

 

Ja żałuje teraz że w dwóch pokojach nie nie zrobiłem wąskich okien do samej podłogi zamiast tradycyjnego okna z parapetem .

Mało tego sam robiłem docieplenie budynku plus montaż parapetów i uwierzcie lub nie wiedziałem że tu są mostki i zrobiłem to najdokładniej jak się da ,niestety w jednym pokoju mam bardzo wyczuwalny mostek może jestem przewrażliwiony ale w sypialni i w salonie mam okna do samego dołu i tutaj już jest o niebo lepiej ,nic nie wyczuwam .

 

A wracając do tematu ile gazu to w zależności ile się wciśnie gazu ;)

Zimny wychów 20*C spalanie 8,5m3 190m2 parter / 22*C spalanie około 12m3

Edytowane przez uris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

chroni przed sloniem nie wiem bo okna na północ

 

a słonie od północy nie atakują ? :-)

 

nie, bo nadchodzą od południa :lol2:

 

Albo mi się zdaje, albo cały czas dyskutowaliśmy na temat rolet na oknach dachowych...

Liwko zdaje Ci się , rozmawialiśmy główie o słoniach i takich róznych..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem. Szkoda, bo szukam opinii z 1-szej ręki na temat poprawy temperatury na poddaszu po zamontowaniu rolet :(

 

a jeszcze zapytam czy czujesz ze ciągnie Ci od szyby czy od zabudowy ??

dawałes takie czarne uszczelnienie do okien dachowych ? piankę

masz folię

https://picasaweb.google.com/114780603567233739312/26112010PoddaszeWeNaIZabudowa#5553547353195629346

 

https://picasaweb.google.com/114780603567233739312/3112010MontazOkienDachowychIRolet#5535416620232101090

 

https://picasaweb.google.com/114780603567233739312/26112010PoddaszeWeNaIZabudowa#5543822970394317538

 

https://picasaweb.google.com/114780603567233739312/26112010PoddaszeWeNaIZabudowa#5548346353027926658

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem. Szkoda, bo szukam opinii z 1-szej ręki na temat poprawy temperatury na poddaszu po zamontowaniu rolet :(

 

Ile masz tych okien?

W łazience mam okno dachowe, a w niej mam zawsze minimum 23*. Łazienka znajduje się od strony północnej. Jak spadnie śnieg, to leży on sobie na tym oknie niemal do temperatur dodatnich. Przy minimalnym mrozie dopiero zaczyna się proces topnienia. Mam okna Fakro i widać że pod tym względem nie są najgorsze. Koszt rolety zapewne nigdy by mi się nie zwrócił.

Co innego odcięcie od słońca po stronie południowej. Niestety wadą tego rozwiązania jest zaciemnienie pomieszczenia, dlatego ja wybrałem markizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi znajomi mają rolety zewnętrzne na oknach dachowych i sobie chwalą. A mieszkają w górach.

 

A co mają nie chwalić? Kupili, zamontowali, to i chwalą. A czy to się opłaca... to już inna para kaloszy.

Ludzie to często zakładają rolety z obawy przed włamaniem, a jak zapytałem gliniarza kiedy ostatni raz ktoś włamał się do domu przez okno, to nie umiał sobie przypomnieć. Łatwiej dzisiaj przez ścianę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze zapytam czy czujesz ze ciągnie Ci od szyby czy od zabudowy ??

dawałes takie czarne uszczelnienie do okien dachowych ? piankę

masz folię

 

Według mnie wszystko jest zrobione prawidłowo, nie czuję żeby coś specyficznie "ciągnęło" od okien, czy też od zabudowy. Po prostu jest różnica temperatury w porównaniu z parterem, gdzie mam wszystkie okna 3-szybowe. Na dole jest ciepło, a na górze chłodniej o 2-3 stopnie. Jest to problem tylko w czasie największych mrozów (-10 lub mniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...