Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ile masz tych okien?

 

Na poddaszu mam łącznie 5 sztuk (z tego 2 w garderobach więc mniej istotne). Najbardziej mnie interesują 3 okna w pokojach na poddaszu. Niestety nie jestem w stanie osiągnąć w nich temperatury 23 stopnie, a nawet 21 jest sporym wyzwaniem. Ale jak pisałem wcześniej, jestem na 100% pewien że przynajmniej część winy ponoszą zbyt małe grzejniki w dwóch sypialniach. Jeden z tych pokoi (największy) ma dodatkowy grzejnik i tam jest o 2 stopnie cieplej pomimo obecności okna dachowego.

 

Koszt rolety zapewne nigdy by mi się nie zwrócił.

 

Ja na to w ogóle nie patrzę w tych kategoriach. Dom też mi się nigdy nie zwróci :) Na tym etapie mojego życia, bardziej mnie obchodzi komfort niż koszt...

 

Więc mój plan jest aby przed następną zimą zamontować rolety zewnętrzne ORAZ wymienić grzejniki na większe. Oczywiście chętnie posłucham wszelkich innych sugestii. Ten sezon po prostu musimy przetrwać tak jak jest - w sumie nie jest aż tak źle i pierwsza zima w nowym domu jest bardzo piękna :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

rozumiem.

Mam podobną sytuację w górnej łazience od północy.

są tam 2 przeszklenia - normalne niewielkie okno i okno balkonowe w lukarnie.

okna tez 3 szybowe profil rehau (to chyba juz standard w tej chwili) mam tam temperaturę niestety nizsza niz wszedzie o 2 stopnie.

 

cała podłoga w podłogowce lecz na częsci lity tek 15 mm i on tak ładnie izoluje ciepło od podłogówki.

http://images61.fotosik.pl/600/919175b18c0205b4med.jpg

 

jest tez oczywiscie grzejnik po odkręceniu zaworu nie ma problemu ale zazwyczaj zakręcony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f.5-liczyłeś rozstaw rurek dla takiej nawierzchni?

 

Liwko proszę Cię mam stary projekt domu wykonany przez nikłej klasy architekta , 10 x zmieniany w dodatku.

to co zrobiłem to rurki co 10 cm czyli chyba maksymalnie jak sie da.

jeszcze nie mam rekuperatora wiec sytuacja moze sie polepszyc. (oby)

dodam ze sporej wielkosci wanna w zabudowie tez swoje zatrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, prace trwały równolegle, ale dach chyba był ciut wcześniej ocieplony. To była kwestia kilku dni różnicy, więc dokładnie nie pamiętam :(

 

No to cię pociesze. Na 99% masz mostek na styku ściana dach. Na szczęście jest on do usunięcia. Latem musisz ściągnąć część dachówek, przeciąć membranę i dopchać wełny. Miałem to samo. A jak nie wierzysz, to wynajmij kogoś z kamerą termowizyjną jeszcze jak są mrozy i niech ci zrobi badanie (popytaj w straży). Ja musiałem dopchać 1/5 rolki Rocwoola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko proszę Cię mam stary projekt domu wykonany przez nikłej klasy architekta , 10 x zmieniany w dodatku.

to co zrobiłem to rurki co 10 cm czyli chyba maksymalnie jak sie da.

jeszcze nie mam rekuperatora wiec sytuacja moze sie polepszyc. (oby)

dodam ze sporej wielkosci wanna w zabudowie tez swoje zatrzymuje.

 

Albo masz to samo co cypryski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cię pociesze. Na 99% masz mostek na styku ściana dach. Na szczęście jest on do usunięcia. Latem musisz ściągnąć część dachówek, przeciąć membranę i dopchać wełny. Miałem to samo. A jak nie wierzysz, to wynajmij kogoś z kamerą termowizyjną jeszcze jak są mrozy i niech ci zrobi badanie (popytaj w straży). Ja musiałem dopchać 1/5 rolki Rocwoola

 

Uff, przestraszyłeś mnie i przejrzałem zdjęcia z budowy. Na 100% najpierw były ocieplone ściany, styropian był wyprowadzony ponad ściany kolankowe i dopiero potem był ocieplany dach wełną. Czy to zmienia sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo masz to samo co cypryski :)

 

wielce prawdopodobne ale.......

zasilam podłogowkę temperaturą około 30 - 33 stopnie w te mrozy.

w pomieszczeniu udaje mi sie utrzymac 20 -21 oC

w dolnej łazience mam 23 - 24 oC

 

tak sobie mysle ze jak bedzie mi podczas mycia moj niemiluszek marzł to odktęcę grzejnik i zapłace wiecej za gaz..

 

trzeba sie zapytac cypryskiego jaką temperaturą zasila grzejniki na piętrze ?

u mnie leci na grzejnik zawsze temp 2 stopnie wyzsza niz na podłogowkę i to starcza w pokojach.

 

(oczywiscie mogłem czego nie doczytać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, przestraszyłeś mnie i przejrzałem zdjęcia z budowy. Na 100% najpierw były ocieplone ściany, styropian był wyprowadzony ponad ściany kolankowe i dopiero potem był ocieplany dach wełną. Czy to zmienia sytuację?

 

Czyli mostka raczej nie masz. Co jest średnim pocieszeniem, bo dalej nie wiadomo co z tym fantem zrobić.

ja bym zrobił to w ten sposób.

Wymienił bym kaloryfery na większe i dał czujnik pokojowy na górę. Wtedy powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielce prawdopodobne ale.......

zasilam podłogowkę temperaturą około 30 - 33 stopnie w te mrozy.

w pomieszczeniu udaje mi sie utrzymac 20 -21 oC

w dolnej łazience mam 23 - 24 oC

 

tak sobie mysle ze jak bedzie mi podczas mycia moj niemiluszek marzł to odktęcę grzejnik i zapłace wiecej za gaz..

 

trzeba sie zapytac cypryskiego jaką temperaturą zasila grzejniki na piętrze ?

u mnie leci na grzejnik zawsze temp 2 stopnie wyzsza niz na podłogowkę i to starcza w pokojach.

 

 

To na co czekasz, odkręć te grzejniki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mostka raczej nie masz. Co jest średnim pocieszeniem, bo dalej nie wiadomo co z tym fantem zrobić.

ja bym zrobił to w ten sposób.

Wymienił bym kaloryfery na większe i dał czujnik pokojowy na górę. Wtedy powinno być dobrze.

 

Dzięki, kaloryfery na 100% wymienię na większe, a co do czujnika pokojowego to muszę porozmawiać z fachowcem. Obecnie czujnik jest przy sterowniku pieca, czyli w przedpokoju na parterze - tutaj faktycznie jest cieplej. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kaloryfery na 100% wymienię na większe, a co do czujnika pokojowego to muszę porozmawiać z fachowcem. Obecnie czujnik jest przy sterowniku pieca, czyli w przedpokoju na parterze - tutaj faktycznie jest cieplej. Pozdrawiam!

 

Wymień najpierw grzejniki. Dopiero jak dalej będą problemy, przenieś czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój piec dziś zdurniał na ament.

Na dworze - 7, a on wariat mi daje 23 stopnie na zasilaniu.

Obudziło mnie rano zimno w domu ( 17 st).

Przeszłam na ręczne sterowanie i już temperatura wraca do normy.

Czyżby regulator zdechł ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...